3 قانون برنامه ریزی کارها
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

3 قانون برنامه ریزی کارها

یکی از معضلات دائمی زندگی ما انسانها، کمبود وقت است. همیشه وقت نداریم یا کم داریم و در مقابل، آدمهایی را میبینیم که اینقدر وقت اضافی دارند که کاش میشد وقت آنها را خرید! اما اگر کمی منصفانه نگاه کنیم، میبینیم که کم در زندگیمان وقت تلف نمیکنیم و از آن مهمتر، بسیاری از اوقات روی کارهایی انرژی و وقت صرف میکنیم (و طبیعتا از کارهای دیگری عقب میمانیم) که نباید. پس این سؤال مهم مطرح میشود که از کجا بفهمم چه کاری را باید همین الان انجام دهم؟ خانم الیزابت گریس ساندرز در پاسخ به همین سؤال اینجا روی سایت اینکداتکام سه قانون جالب را برای مدیریت زمان ارائه داده است:

اول ـ فیلتر اولویتها را تعریف کنید: ”هر فردی اولویتهای خاص خودش را دارد. بنابراین اولین قدم در راه داشتن احساس خوب در مورد انتخابهایتان در زندگی، این است که صادقانه چیزهایی را برای شما از همه مهمترند مشخص کنید. مثلا اولویت من در زندگی اینگونه است:

زندگی معنوی —–> روابط انسانی —–> کسب و کار —–> سلامتی و شادی —–> نظم —–> تفریح

ممکن است ترتیب اولویتهای شما مثل من باشد. ممکن هم هست کاملا متفاوت باشد؛ مثلا:

سلامتی و شادی —–> استارتآپ —–> لذت بردن —–> روابط انسانی —–> خدمت به جامعه.”

دوم ـ برای هر یک از اولویتها، اقدامات لازم را فهرست کنید: “برای من، زندگی معنوی یعنی اینکه هر روز صبح کمی دعا کنم و مدیتیشن داشته باشم. اولویت روابط انسانی یعنی هر هفته حداقل سه بار دوستانم را ببینم. در مورد کسب و کار یا استارتآپ، ممکن است این اقدام اجرایی، کار کردن از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر در پنج روز از هفته باشد.” و البته برای اولویت لذت بردن، من (مترجم) شخصا کتاب را پیشنهاد میکنم!

سوم ـ تمام تصمیمات را اول از فیلتر اولویتها رد کنید و بعد تصمیم بگیرید: ”بسیاری از کارهای ما در زندگی، روتین و مطابق همان فهرست گام دوم هستند. اما همیشه کارهایی هم هستند که بهناگاه در برابر ما قرار میگیرند و لازم است در مورد آنها تصمیم بگیریم. لازم است این تصمیمات را از فیلتر اولویتها بگذرانید تا برای انجام دادن آنها یکی از سه گزینهی “بلی / “نه” / “الان نه” را انتخاب کنید.” مثلا فهرست دوم اولویتها را نگاه کنید: در این فهرست سلامتی و شادی بالاتر از استارتآپ قرار دارد. بنابراین اگر پاسخگویی به نیاز یک مشتری نیازمند چند شب نخوابیدن و کار کردن شبانهروزی باشد، هر چقدر هم که آن مشتری، سودآور باشد، لازم است گزینهی “نه” یا “الان نه” را انتخاب کنید!

نگاه جالبی است به زندگی و کار کردن. من خودم که همین الان دارم به نوشتن اولویتهای زندگی خودم فکر میکنم …
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,hesam,Nili,محسن بهزادی,علیرضا

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع