پرسش و پاسخ در مورد بلدرچین - صفحه 6
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 6 از 17 نخستنخست 1234567891011121316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 36 تا 42 , از مجموع 114
  1. بالای صفحه | پست شماره : 36

کاربر سایت
    نام
    محمدعلي
    محل اقامت
    كرمان
    شماره عضویت
    3092
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    31
    پسند گرفته
    3
    امتیاز کاربری
    13

پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد بلدرچین

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadm09 نمایش پست ها
    سلامـــــــــــــــــــــ ــــــــــم
    بلخره با راهنمایی های شما تونستم ازشون تخم بگیرم
    فقط یه سوال دوباره برام پیش اومد
    من شنیدم بلدرچین کرچ نمیشه( کرچ شدن توی بلدرچینا به ندرت دیده میشه ) و باید تخم هاشونو توی دستگاه جوجه کرد
    من امکان خرید دستگاه رو ندارم، اگر میتونید در مورد اینکه بلدرچینامو چیکار کنم تا کرچ بشن و جوجه بیارن راهنمایی کنید ممنون میشم. اگر هم بلدید که چه جوری میشه دستگاه شو ساخت ممنون میشم بگید البته ترجیح میدم که در مورد اولیش کمکم کنید
    البته یه چیز دیگه من فکر میکنم تخم هاشون احتمالا نطفه دار باشه چدن همش پرنده ی نر رد میبینم که هی جفت گیری میکنه
    راهی برای اثبات نطفه دار بودن یا نبودن تخمشون بلدید؟

سلام دوست عزيز شما ميتونيد تخمهاي بلدرچيناتونو هر سه روز يكبار بزاي مراكز هچري ببريد و اونا در ازاي يه پول ناچيز جوجه بهتون تحويل ميدن يا اين كه ميتونيد كسي رو پيدا كنيد كه دستگاه داشه باشه و براتون اينكارو انجام بده و به نظر من اگر بخوايد پرنده ي حمال بگيريد به صرفه نيست چون هزينهي خوراك اون رو هم بايد بديد و هم اينكه تو تعداد محدوديت داريد براي تشخيص نتفه دار بودن تخمها هم ميتونيد تو يه اتاق تاري با تابوندن يه نور قوي و متمركز به تخمهاها نتفه دار بودن يا نبودنشون رو تشخيص بديد به اين صورت كه نطفه به صورت يك سايه تو مركز تخم قابل رويت هست البته اين روش رو مو من براي تخم مرغ امتحان كردم نميدونم تو بلدرچين جوابگو باشه يا نه حالا امتحان كنيد ضرري نداره
    موفق باشيد
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 37

کاربر سایت
    نام
    سید احمد
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    قم
    شماره عضویت
    3054
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    2
    پسند گرفته
    6
    امتیاز کاربری
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad ali نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز شما ميتونيد تخمهاي بلدرچيناتونو هر سه روز يكبار بزاي مراكز هچري ببريد و اونا در ازاي يه پول ناچيز جوجه بهتون تحويل ميدن يا اين كه ميتونيد كسي رو پيدا كنيد كه دستگاه داشه باشه و براتون اينكارو انجام بده و به نظر من اگر بخوايد پرنده ي حمال بگيريد به صرفه نيست چون هزينهي خوراك اون رو هم بايد بديد و هم اينكه تو تعداد محدوديت داريد براي تشخيص نتفه دار بودن تخمها هم ميتونيد تو يه اتاق تاري با تابوندن يه نور قوي و متمركز به تخمهاها نتفه دار بودن يا نبودنشون رو تشخيص بديد به اين صورت كه نطفه به صورت يك سايه تو مركز تخم قابل رويت هست البته اين روش رو مو من براي تخم مرغ امتحان كردم نميدونم تو بلدرچين جوابگو باشه يا نه حالا امتحان كنيد ضرري نداره
    موفق باشيد
    ممنون
    اولاینکه مراکز هچری دقیقا چیه? بعد هم من نمیخوام به صورت اقتصادی پرورش بدم تفریحیه دوست دارم خود بلدرچینا کرچ بشن و شما جواب این سوال منو یادتون رفت ینی یلدرچین اصلا کرچ نمیشه??????
    پسندیده : mohamad ali
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 38

کاربر سایت
    نام
    محمدعلي
    محل اقامت
    كرمان
    شماره عضویت
    3092
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    31
    پسند گرفته
    3
    امتیاز کاربری
    13

منظورم مركز هاي جوجه كشي هست همونا كه دستگاه دارن چرا بلدرچين كرچ ميشه ولي خيلي كم مثلا 6 ماه يه بار البته هر كدوم با هم فرق ميكنن يكي ممكنه هر دوسه ماه كرچ بشه يا اينكه ممكنه يكي تو يك سال اصلا كرچ نشه پس اکر شما هدفتون تفريحيه طبق فرمايش دوستمون عمل كنيد از يه پرنده ي ديگه استفاده كنيد اونجوري لذت داشتن يه پرنده ي ديگه رو هم تجربه ميكنيد

4. بالای صفحه | پست شماره : 39

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

موفق باشيد
    منظورم مركز هاي جوجه كشي هست همونا كه دستگاه دارن چرا بلدرچين كرچ ميشه ولي خيلي كم مثلا 6 ماه يه بار البته هر كدوم با هم فرق ميكنن يكي ممكنه هر دوسه ماه كرچ بشه يا اينكه ممكنه يكي تو يك سال اصلا كرچ نشه پس اکر شما هدفتون تفريحيه طبق فرمايش دوستمون عمل كنيد از يه پرنده ي ديگه استفاده كنيد اونجوري لذت داشتن يه پرنده ي ديگه رو هم تجربه ميكنيد
    دوست من منبع موثقی در مورد صحبتهاتون دارید؟(مقاله ای چیزی که بتونید برامون قرار بدید)
    - نطفه رو به جز قراردادن در ستر و صبر چند روزه برای برسی تشکیل یا عدم تشکیل جنین نمیشه تشخیص داد!!!
    - بلدرچین رو هم اولین بار هست که میشنوم انقدر تند و تند کرچ میشه و میتونه به روش طبیعی جوجه اوری کنه!!! لطفا منبع موثق از ادعاتون ارائه بدید ...
    2 کاربر پسندیده اند: mohamad ali,فریبرز
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 40

کاربر سایت
    نام
    وحید
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    فیروزان
    شماره عضویت
    2850
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    680
    پسند گرفته
    176
    امتیاز کاربری
    226

دوستان یه سوال برام پیش اومده
    اینکه میگن بلدرچین کرچ نمیشه چطور تو طبیعت اینقدر زیادن؟
    پسندیده : بامشاد

6. بالای صفحه | پست شماره : 41

کاربر متخصص انجمن گل و گیاه
    نام
    Mohammad.A.M
    شغل
    student still
    محل اقامت
    Shahsavar
    شماره عضویت
    2452
    میانگین ارسال
    0.23
    پسند داده
    2,227
    پسند گرفته
    2,109
    امتیاز کاربری
    2684

نقل قول نوشته اصلی توسط vahil نمایش پست ها
    دوستان یه سوال برام پیش اومده
    اینکه میگن بلدرچین کرچ نمیشه چطور تو طبیعت اینقدر زیادن؟
    من اولین باره شنیدم کرچ نمیشه
    ولی در طبیعت امکان داره از گرمای محیطش استفاده کنه
    مثلا مث پرنده های کنار اتشفشان ها یا پرنده های تو بیابون ها
    بازم علی اقا بیشتر در جریانن
    :o^:
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,mohamad ali

7. بالای صفحه | پست شماره : 42

کاربر سایت
    نام
    محمدعلي
    محل اقامت
    كرمان
    شماره عضویت
    3092
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    31
    پسند گرفته
    3
    امتیاز کاربری
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    دوست من منبع موثقی در مورد صحبتهاتون دارید؟(مقاله ای چیزی که بتونید برامون قرار بدید)
    - نطفه رو به جز قراردادن در ستر و صبر چند روزه برای برسی تشکیل یا عدم تشکیل جنین نمیشه تشخیص داد!!!
    - بلدرچین رو هم اولین بار هست که میشنوم انقدر تند و تند کرچ میشه و میتونه به روش طبیعی جوجه اوری کنه!!! لطفا منبع موثق از ادعاتون ارائه بدید ...
    ببخشيد من اشتباه كزدم و از شماو بقيه ي دوستان عذر خواهي ميكنم اين روش كه گفتم رو ميشه بعد از سه روز كه تخم توستر بود كارايي داره
    در مورد كرچ شدن هم عرض كردم كه خيلي كم كرچ ميشن ولي تفاوت هاي فردي هم وجود داره ممكنه يكي بعد از هر دوره تخمگاريش كرچ بشه كه اين به فصل و شرايط نگهداريشون هم بستگي داره من خودم يه بلدرچين نر داشتم با پنج تا ماده كه يكيشون يه بار تو اخراي بهار ويه بار اخراي تابستون كرچ شد
    باژم از همه به خاطر اطلاعات غلط قبلي معذرت ميخوام
    ویرایش توسط mohamad ali : ۱۳۹۴-۰۳-۱۵ در ساعت 21:29
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,بامشاد

کلمات کلیدی این موضوع