راهنمایی جهت تقویت زبان انگلیسی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 14
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

راهنمایی جهت تقویت زبان انگلیسی

در این تاپیک، دوستان میتوانند سوالات خود را مرتبط با نحوه ی شروع و یا تقویت زبان انگلیسی بپرسند.
    سوالات خاص و تخصصی در مورد گرامر، واژگان و ... در تاپیک های
    سوالات مربوط به گرامر
    سوالات پیرامون لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی
    و در صورت نبود تاپیک مناسب، به من با پیام خصوصی اطلاع دهید.
    با تشکر
    7 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,hesam,Nili,Rezaei,rohollajalili,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

پاسخ : راهنمایی جهت تقویت زبان انگلیسی

با تشکر از امیرحسین عزیز.
    من میخوام زبانمو تقویت کنم. اسپیکینگ و رایتینگم افتزاحه. به سختی میتونم جمله انگلیسی بسازم. آیا حتما نیازه کلاس برم. میخوام ظرف 6 ماه در حد آیلتس قوی شم. روزی چند ساعت باید مطالعه داشته باشم؟ البته بیشتر هدفم یاد گرفتن خود زبانه در قدم بعدی اگه آیلتس هم گرفتم بد نیست!
    بیشتر دوست دارم 1 فرآیند استاندارد برای یادگیری زبان معرفی کنی. مثلا اول برم سر ریدینگ یا چیز دیگه؟ تو هر مرحله چه کتابایی بخونم؟
    کلا اگه زحمتی نیست یکمی از تجربیات خودتو بگو.
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,DarKfish,Hamzeh,Nili
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

سلام عزیز!
    بین مسئله دقیق همینه که ریدینگ و لیسینینگ passive هست و رایتینگ و اسپیکینگ active
    یعنی شما سر ریدینگ و لیسینینگ نیاز نیست پردازش خاصی انجام بدین،
    هرچند به نظرم نمونه سوال تافل یا آیلتس بزن چون ممکنه متن هاش براتون راحت نباشه.
    برای مثال برای تافل، کاملا متن تخصصی (و عموما مربوط به علوم انسانی ) میده که کلمات دشوار و از همه مهمتر گرامر طولانی داره. اگر جایی رو متوجه نشین در ادامه مشکل پیش میاد، چون سوالات خیلی ریز هست و باید جوابی که کامل تره رو بزنی...
    الان میتونی یه نمونه از آزمون تافل رو انجام بدی (تنها در 20 دقیقه) وسط صفحه هست:
    https://www.notefull.com/content.php?pgID=290
    در مورد لیسینینگ هم همینطور، استاد سر کلاس درس میده، یه بحث تخصصی مثلا در مورد یه حشره! 5-7 دقیقه سریع صحبت میکنه..بعدش سوالات میان که به شدت جواب ها به هم نزدیکن...
    شما حداقل 4 نمونه ازاین lecture دارین و 2 تا نمونه هم مکالمه ی بین دانشجو و استاد.
    شما اگر فیلم رو یه جایی رو متوجه نشی میگی چیزی از دست نمیدی (البته بدون زیرنویس)..ولی اینجا ممکنه همه چی رو از دست بدی...واسه همین چون هدفت آیلتس یا تافل خوب هست از این دوتا هم غافل نشو...
    واسه دو قسمت دیگه،
    فقط باید تمرین کنی و مطالعه. خصوصا برای رایتینگ، متن هایی که میخونی رو structure های مهمشو یادداشت کن تو یه دفترچه مثلا من الان همین کارو کردم واسه تافل:
    Think outside of the box
    There is delicate balance of
    It seems waste of time/money
    و...
    باید لغات رو هم به صورت active بخونی، ازشون استفاده کنی بلافاصله، اگر سخته، مثال هایی که طرف آورده رو حفظ کن...لغت باید تو جمله یاد گرفته بشه...
    بعد شروع کن به نوشتن انشا برای یه موضوع ...اگر سخته ، برای هم موضوع سرچ کن و باز متن های کلی رو در بیار...
    یه بخش هم برای آزمون نگارش گذاشتم اونجا میتونی بذاری متن هارو...
    برای اسپیکینگ هم همینه، موضوع باید انتخاب کنی، با یه نفر حرف بزنی (یا با خودت)...اولش خیلی سخته...ولی با تمرین خیلی زود میبینی که راحت میتونی در مورد موضوعاتی که در موردش مطالعه کردی حرف بزنی...
    مثلا یه مقاله در مورد یه جاندار بخون..بعد همونو report بده...عیبی نداره که شبیه اونو بگی...وقتی ذهنت دیگه انگلیسی فکر کرد میتونی خودت صحبت کنی و جمله بسازی
    البته همه ی اینایی که گفتم باید قبل دانش لغت و grammar مناسب داشته باشی و الا همش اذیت میشی
    در حد 504 باید راحت مسلط باشی
    و grammar-in use -intermediate واسه کمبریج
    -----
    اما بحث دیگه اینه که روال روتین برای گرفتن نمره ی خوب تو آزمون ها و تقویت زبان چیه؟
    در مورد ریدینگ و لیسینینگ، هیچ کس نمیتونه جای شما لغت یاد بگیره و مطلب رو درک کنه!
    فقط تمرین هست که حالا میتونه تو کلاس های زبان باشه، یا خودتون. به نظرم self-practicing راحت میشه کرد.
    مهم تو این دو قسمت پایه ی زبان هست، حتما باید گرامر رو مسلط باشیم. گرامری که تو کتابهای درسی و دانشگاه گفتند هیچی نیست!
    اما در مورد دو قسمت دیگه کلاس زبان میتونه خیلی موثر باشه، خصوصا اسپیکینگ، کلاسهایی به عنوان free-discussion هست که در مورد موضوع مختلف صحبت میکنین، من تاحالا هیچ چیز روتینی ندیدم، بهترین مسئله اینه که با یه نفری که زبانش از شما کمی بهتره صحبت کنین و اجازه بدین که غلط های موجود رو بگیره
    اون کار رو با ضبط صدا هم میتونین انجام بدین، اگر چه به نظرم بحث pronunciation خیلی مهمه و کسی باید بهتون بگه تلفظش این میشه نه این. ولی در مورد گرامر و لغاتی که استفاده میکنین میتونین غلط خودتون رو بگیرین.
    من کتابی در مورد اسپیکینگ نخوندم که بتونم راهنمایی کنم..چون خودم partner داشتم و با هم کار میکردیم تو Skype
    ---
    در مورد رایتینگ هم باز معلم میتونه ایرادهارو بگیره و بهتون یک سری structure بده که مثلا برای نامه زدن چطوری شروع کنین، برای مخالفت کردن چی بگین، چطور با مثال چیزی رو نقض کنید و ...
    هرچند کتابهایی که برای تافل و آیلتس هست هم اینارو یاد میده و شما با تمرین و مثال میتونین یاد بگیرین.
    ولی در کل سختی زبان اینه که روتین نیست،
    شما یک جمله رو میتونین هزارجور بخونین و بنویسین. اصلا زیباییش به اینه که دستتون بازه...
    دوستانی که دورو برم دیدم که الان خیلی هاشون تو دانشگاههای خوب دارن ادامه تحصیل میدن، اکثرا خودشون خوندند...کلاس نرفتن...خود منم 2 ترم فقط رفتم کیش، بی خیال شدم...آدم باید خودش بخونه اگر میخواد تو زمان کم چیزی یاد بگیره...کلاس اینقدر طولش میدن که پول بیشتری بگیرن...
    البته کلاسهای مخصوص تافل و آیلتس خوب هم هست ولی نسبت به قیمتش خروجی نداره (تقریبا 500 تا یک تومن).

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

امیر جان خیلی ممنون از توضیح کاملت.
    اون structure ها که گفتی خیلی مهمه. ولی فکر میکنم باید کتاب هایی در این موارد باشه. تو همون گرامر کمبریج نیست؟
    با توضیحات متوجه شدم که کلاسو زیاد نباید جدی گرفت. خودمم زیاد به کلاس اعتقادی ندارم.
    حالا من از کجا شروع کنم؟ برم grammar-in use -intermediate بخرم؟
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    امیر جان خیلی ممنون از توضیح کاملت.
    اون structure ها که گفتی خیلی مهمه. ولی فکر میکنم باید کتاب هایی در این موارد باشه. تو همون گرامر کمبریج نیست؟
    با توضیحات متوجه شدم که کلاسو زیاد نباید جدی گرفت. خودمم زیاد به کلاس اعتقادی ندارم.
    حالا من از کجا شروع کنم؟ برم grammar-in use -intermediate بخرم؟
    خواهش، وظیفس
    گرامر کمبریج داره خیلی از اینارو، ولی نه به اندازه ای که بتونی راحت بنویسی
    الان نگاه میکردم مثلا یه یونیت در مورد اینکه بگی "برام سخت/مشکل هست که ..."
    I have difficulty finding sth
    I have trouble finding
    یا بگی چیز به درد بخوری در این نیست:
    There is not point in having sth
    داره ولی کافی نیست،
    فکر میکنم کتاب Vocabulary in use اش داشته باشه، باید پرس و جو کنم ببینم داره یا نه، رو توضیحش نوشته که expressions و phrase هم داره.
    ----
    کتاب grammar in use شاهکاره...فعلا در طول دو سه ماه گرامر و لغت بخون(معنی به انگلیسی).
    7 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,Hamzeh,hesam,Nili,علی بختیاری,علیرضا

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر تاثیرگذار
    نام
    الیاس خداپرست
    شغل
    دانشجوی پرستاری
    محل اقامت
    مشهد
    شماره عضویت
    125
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    1,297
    پسند گرفته
    1,252
    امتیاز کاربری
    2013

سلام
    من دوتا مشکلی که دارم اول این که نمی تونم به طور صحیح از کلمات در جمله استفاده کنم و نمی تونم تشخیص بدم این کلمه فعل یا اسم یا ...چه جوری باید این مشکل رو رفع کنم؟
    من دارم توی یک دفتر چه کلماتی رو که معنی اون هارو بلد نیستم می نویسم بنظرتون می تونه کمک کنه یا نه؟
    ممنون
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,Nili,علی بختیاری
    هیچ وقت مغرور نشو برگ درختان زمانی می ریزند که فکر می کنند طلایی شدن....
    گلخانه ی من
    عکس های من

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

سلام الیاس جان.....

با اجازه بزرگان.....

اینکه نمیتونی کلمات رو خوب به کار ببری به نظر من نیاز به تمرین و جمله سازی داره و کلاس های فری دیسکاشن خیلی میتونه به تقویتت کمک کنه.....

در مورد یاد داشت کردن کلمات جدید من هم دقیقا زمانی که کلاس میرفتم این کار رو میکردم و سعی میکردم کلمات جدید رو فورا در یک جمله پیش خودم و یا در جمع بچه ها کلاس به کار ببرم که خیلی به موندگار شدن لغت کممک میکرد بهم...حتی بعضی از کلمات رو با خاطراتش یادمه که مثلا من فلان کلمرو در فلان موقعیت به کار بردم.....

یادمه قرار بود یه ضرب المثل به انگلیسی بگم منم یه ضربالمثل خنده دار رو سر هم کردم و الان بعد از چند سال هنوز کلمه به کلمش یادمه....

موفق باشی داداش
    8 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,DarKfish,elias.kh,Hamzeh,hesam,Nili,Rezaei

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع