راهنمایی جهت طراحی و اجرای فضای سبز منازل و ویلا - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 25
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    لنگرود
    شماره عضویت
    1548
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    35
    امتیاز کاربری
    121

پاسخ : راهنمایی جهت طراحی و اجرای فضای سبز منازل و ویلا

برای قسمت سبزیکاری....
    (تره ، اسفناج ، جعفری ، سیر، تربچه ، پیازچه) مقاوم به سرما هستن و زود هم جوانه میزنن. ولی با اینکه بهتره نشاکاری انجام بدین کاملا با آقای حق پرست موافقم. البته سیر رو میتونید حبه هاشو تو خاک بکارید خیلی زود سبز میشن.
    کاشت شاخه های نعناع، پونه، ریحان :
    وقتی از بیرون سبزی برای مصرف خونگی تهیه میکنید خیلی خوبه که شاخه های سبزیهای ذکر شده رو دور نریزید. فقط کافیه تو یه گلدون مناسب کاشته بشن و تو خونه، جایی که نه زیاد گرم باشه نه سرد مثلا راه پله، کنار پنجره ،... تا زمانی که اولین جوانه سبز رودیدید و مطمئن شدین ریشه داده نگه داری کنید. بعد میتونید به باغچه انتقال بدین. (چون الان هوا سرده این راهو پیشنهاد میکنم.) ترخون هم شنیدم میشه اما خودم امتحان نکردم. هم گلدونشون تو خونه خیلی قشنگ و معطرمیشه هم تو باغچه خوب میشه.
    بهتره زود کارو شروع کنید تا عید باغچتون سبز باشه همونطور که می خواید.
    برای قسمت گلکاری باغچه هم...
    نرگس که میشه موقع جابه جایی پیازشو از زمین خارج کرد.
    شب بو – بنفشه
    ابر نقره ایی- کلم زینتی
    چون باغچه کوچیکه فکر میکنم بهتره زیاد تنوع گونه ندین تا سردرگمی بصری ایجاد نشه.
    چمنکاری هم میتونه خوب باشه. و یکم سایتو پر کنه.

ایجاد اختلاف ارتفاع- تپه ماهور و شکلسازی گیاهی فکر میکنم براتون گزینه خوبی باشه .
    5 کاربر پسندیده اند: DarKfish,Hamzeh,hesam,Rezaei,مارجين
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

خیلی ممنون از دوستان که وقت میزارن و پاسخ میدن.

حمزه جان مگه چند تا دونه بذر چه هزینه ای داره؟! ترسوندیما
    باید 1 سر برم مغازه ببینم بذر چه سبزیجاتی رو دارن. بعد میام میگم.

آمنه خانم 1 چیزی که در مورد سبزیکاری مد نظر من هست زیباییش هست. به نظر شما سیر یا پیاز محیط سبز و قشنگی به باغچه میدن. علاوه بر این به نظرم کاشت و داشت سیر و پیاز باید سخت باشه. نیاز به محیط مرطوب ندارن. من تو شمال زیاد سیر دیدم! کلا هیچ تجربه ای در مورد این نوع سبزیجات ندارم.
    تره هم هر وقت ما کاشتیم از بس که برگاش باریک بود قابل استفاده نبود.
    اون گروه ریحان هم احتمالا باید بزارم هوا گرم بشه. راستش فکر نمیکنم این روش کاشت شاخه زیاد به درد من بخوره. چون من میخوام 1 سطحی رو با 1 نوع سبزی بپوشونم. اینطوری که شما گفتی سخت میشه که دونه دونه جوانه های سبز شده رو تو زمین بکاریم. پخش بذر خیلی ساده تره.
    پیشنهاد ترخون خیلی خوب بود. خودم اصلا توجه به ترخون نداشتم. البته حدس میزنم این سبزی هم نسبت به هوای سرد حساسه.
    چمن رو که باید بیخیال شد. اون قدری فضا ندارم که بخوام چمن کار کنم. کوتاه کردنش هم تجهیزات میخواد که من ندارم. در مورد تنوع گلکاری کاملا با شما موافقم. تو هر فصل 1 یا 2 نوع گل میکارم.
    ایجاد اختلاف جالبه ولی هم کار سختیه و هم برای اینکار قسمتی از خاک رویی (topsoil) میره تو عمقی که استفاده نمیشه و هم مجبور میشیم از قسمتی از خاک عمیق که از لحاظ مواد ارگانیک فقیره استفاده کنیم.

دوستان اگه در مورد کاشت انواع کلم و کاهو اطلاعات دارید خوشحال میشم. خیلی دوست دارم این نوع از سبزیجات رو امتحان کنم. تو عکسا که ظاهر خیلی زیبایی به باغچه دادن.

با تشکر.
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,Nili,مارجين
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1379
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    493
    پسند گرفته
    686
    امتیاز کاربری
    1894

سلام ببخشيد وسط صحبت بزرگان ميپرم...
    پوزش بنده رو پذيرا باشيد...
    اما يه پيشنهادي دارم...آقا حسام ميتونيد از چمن ليزي ماكيا براي حاشيه باغچه تون استفاده كنيد هم رونده اس و سريع حاشيه رو پوشش ميده هم اينكه از لبه هاي سنگي باغچه به بيرون كه سرازير ميشه واقعا جلوه شيك و مجلسي داره...در ضمن هم نظر حمزه خان رو براي جلوگيري از كور شدن ديد باغچه تامين ميكنه ...هم نظر آمنه خانم رو كه از لخت بودن حاشيه پرهيز ميشه...
    البته چمن فرانكينا هم خيلي جالبه و ميتونيد روي سطح باغچه براي طراحي باهاش مانور بديد...يه سرچ كنيد شكلش رو ببينيد ميفهميد منظورم چيه...خوشگله...

آهان راستي از گلهاي فصلي كه خواستيد بكاريد...حالا هرچي كاشتيد خواهشا از جعفري و آهار پرهيز كنيد چون حالت مهاجم دارن و وقتي به گل ميرن يهويي ظرف مدتي كوتاه كل محوطه رو اشغال ميكنن..مارگريت هم خوشگله اما اونم فضاي زيادي رو بعد از رشد رويشي ازتون ميگيره....خلاصه دمار از روزگار من كه درآوردن...حالا خود دانيد...

ديگه چي ميخواستم بگم...آهان...در مورد تره گفته بوديد ...حق با شماست...تره رو بايد سه چهار دور اول رويشش رو كاملا چيد و دور ريخت تا به اندازه اي ضخيم بشن كه قابل خوردن باشن...اصولا ميگن تره هفت چين خوبه...يعني هفت بار چيده شده باشه..

يه چيز ديگه ...ديدم مشتاق كاشت كلم هستيد...يه پيشنهاد شيك براتون دارم شما ميتونيد از همين كلم هاي زينتي براي كشت استفاده كنيد كه بذرش رو هم همه جا ميفروشن...كه هم جنبه زينتي داره و هم جنبه خوراكي...با يه تير دو نشون ميزنيد...

ببخشيد زياد حرف زدما...اگه صحبتام براتون مفيد بود بازم ميام ميگم...
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,hesam,Nili

فاصلتان را با آدم ها رعایت کنید
    آدما یهو میزنن رو ترمز
    و اونوقت شما مقصری

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

خیلی ممنون خانم مارجین.
    اتفاقا منتظر نظرات شما هم بودم. لطف کردین.
    این چمنی که گفتین راحت پیدا میشه؟ برای چه فصلی مناسبه؟ بیزحمت اسم انگلیسیش رو بنویسید.
    من آهار و جعفری کاشتم قبلا. اونطوری که شما میگید رشد زیادی نداشتن. جعفری بیشتر رشد شاخه و برگ داشت تا گل دادن!
    پس تره به امسال قد نمیده نه؟
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,مارجين

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1379
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    493
    پسند گرفته
    686
    امتیاز کاربری
    1894

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    خیلی ممنون خانم مارجین.
    اتفاقا منتظر نظرات شما هم بودم. لطف کردین.
    این چمنی که گفتین راحت پیدا میشه؟ برای چه فصلی مناسبه؟ بیزحمت اسم انگلیسیش رو بنویسید.
    من آهار و جعفری کاشتم قبلا. اونطوری که شما میگید رشد زیادی نداشتن. جعفری بیشتر رشد شاخه و برگ داشت تا گل دادن!
    پس تره به امسال قد نمیده نه؟
    خواهش ميكنم...شما لطف داريد..
    بله ميتونيد هرجا هم كه ديديد ازش چندتا قلمه بگيريد و بكاريد...خيلي سريع الرشد و راحت تكثير ميشه...Lysimachia

در مورد آهار و جعفري اگه بذرهاشون بريز زمين از هر نقطه باغچه تون سر ميزنه بيرون....بخاطر همين گفتم حالت تهاجمي داره...از آهارام عكس دارم اما الان نتونستم پيدا كنم اما از جعفريام يه عكس براتون ميذارم...ببينيد...

تره هم اگه آب و كودش خوب باشه چرا كه نه...فقط هرچه بيشتر هرسشون كنيد زودتر درشت ميشن...

بازم اگه سوالي باشه در خدمتم..

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

اينم چندتا عكس از ليزي ماكيا

اينم حالت آويخته اي كه مد نظر بنده هست...

4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,hesam,MohammaD.Gh,Nili

آدما یهو میزنن رو ترمز
    و اونوقت شما مقصری

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1379
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    493
    پسند گرفته
    686
    امتیاز کاربری
    1894

ببخشيد يه پيشنهاد ديگه هم دارم ...
    اگه ميتونيد از كوزه هاي سفالي توي باغچه استفاده كنيد خيلي قشنگه و يه حالت سنتي داره ...بعدشم ميتونيد بريد اين جاهايي كه به صورت انبوه گلدان و سفال ميفروشن از اين كوزه هايي كه ترك داره يا يه گوشه اش شكسته بگيريد هم به صرفه اقتصادي هست هم كارايي قشنگي داره...

حتي ميتوني با كمي خلاقيت و حوصله يه آبنماي كوچولو هم وسط باغچه باهمين سفالها درست كني...
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,hesam,Nili

آدما یهو میزنن رو ترمز
    و اونوقت شما مقصری

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط مارجين نمایش پست ها
    ببخشيد يه پيشنهاد ديگه هم دارم ...
    اگه ميتونيد از كوزه هاي سفالي توي باغچه استفاده كنيد خيلي قشنگه و يه حالت سنتي داره ...بعدشم ميتونيد بريد اين جاهايي كه به صورت انبوه گلدان و سفال ميفروشن از اين كوزه هايي كه ترك داره يا يه گوشه اش شكسته بگيريد هم به صرفه اقتصادي هست هم كارايي قشنگي داره...

حتي ميتوني با كمي خلاقيت و حوصله يه آبنماي كوچولو هم وسط باغچه باهمين سفالها درست كني...
    یعنی این پیشنهاد ابنما ...... یه ساله هستا استاد ( شوخی گیر ندی باز )

با گل آهار موافقم که واقعا بیچاره میکنه . گل جعفری هم همینطور ولی میشه کنترلش کرد و با هرس به موقع به صورت پا کوتاه نگهشون داشت و گل بیشتری گرفت .

گل پامچال ، اطلسی ،کلم زینتی که رنگ بندی داره ، چمن لیسیماکیا که گفتن و پریوش که برا حاشیه و یا یه گوشه دنج واقعا زیباس ، گل شبو ، قرنفول ( واقعا فوق العادس ) درسته برا یکسال میخوای ولی چندسال قشنگ با شرایط نور مناسب گلدهی داره ، مینا چمنی ، گل های پیاز دار ( آماریلیس ) و یا ریزومی مثل سوسن - گل شیپوری - فلفل زینتی که رنگ و لعاب خوبی داره ( Capisicum annuum )
    برگ بیدی زبرا که رونده هست . از این گونه ها میتونی استفاده کنی . تقریبا بذرشونم همجا میشه تهیه کرد . در مورد چیدمان هم دوستان هستن و راهنمایی های خوبی میکنن . ولی به رنگ بندی گل ها موقع گلدهی هم توجه کن که هم زیاد یکنواخت نشه و هم اینکه زیادی در هم نباشه .

ببخش که زیاد نشد کمک کنم مادرم بیمارستان هست و عمل کرده و فعلا زیاد نمیتونم کمکی کرده باشم . ولی هر بذری که تهیه کردی ایشالله در موردش هم من و هم بقیه دوستان راهنمایی میکنن .
    فقط بعضی از گل ها بوته اماده هم برا فروش داره که دردسرش کمتره و تو تهیه بذر دقت کن که فصل کاشتش چه موقعی هست و همخونی داشته باشه . موفق باشی .
    5 کاربر پسندیده اند: hesam,Nili,Rezaei,مارجين,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع