راهنمایی جهت طراحی و اجرای فضای سبز منازل و ویلا
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 25
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

راهنمایی جهت طراحی و اجرای فضای سبز منازل و ویلا

سلام دوستان.
    با صحبتی که با حمزه عزیز داشتم قرار شد این تاپیک ایجاد بشه.
    ویرایش توسط hesam : ۱۳۹۲-۱۱-۲۸ در ساعت 18:05
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,Nili,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

پاسخ : راهنمایی جهت طراحی و اجرای فضای سبز منازل و ویلا

اولین نفر خودم شروع میکنم.

این وضعیت الان باغچه ما بعد از شخمی که زدم هست:

میخوام فضاهای خالی و قابل کشت رو بوسیله سبزیکاری و گلکاری پر کنم.
    اینو میدونم که برای هر فصلی از سال باید گیاه قابل رشد در شرایط اون فصل رو کاشت.
    پس قدم اول برای فصل بهار و عیده. هدف اینه که تا اول فروردین باغچه از این حالت لم یزرع در بیاد.
    کاری که پارسال و البته بعد از تعطیلات عید و فروردین به سرانجام رسید نتیجه ش شد این:

تو این تصویر از گل بنفشه به همراه سبزی های اسفناج، تربچه، شاهی، گشنیز و جعفری استفاده شده.

امسال میخوام از سبزیجات دیگه ای مثل کلم یا کاهو استفاده کنم. مثل این عکسا:

ولی چیز زیادی در مورد نوع سبزیجاتی که در این عکسا استفاده شده و امکان رشدشون در شرایط آب و هوایی جایی مثل قزوین ندارم. همچین نمیدونم میشه در اسفند کاشتشون و آیا تا 1 ماه آینده به اندازه کافی رشد میکنن!

کلا اگه نظری در مورد اینکه چه گیاهی بکارم دارید خوشحال میشم مطرح کنید. خودم فعلا نظرم به اسفناج، تربچه و گل بنفشه هست.

اینم قسمت هایی از باغچه که نور بهتری میگیرن. نور آبی پر رنگ یعنی نورگیری قوی تر.
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    لنگرود
    شماره عضویت
    1548
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    35
    امتیاز کاربری
    121

سلام.
    به نظر من بهتره در صورت تمایل برای داشتن باغچه سبزیجات اون رو به جلوی باغچه یعنی به جای برکه بیارید تا در دسترس تر باشه. بهتره بیشتر از گلهای دائمی یا چند ساله در طراحی محوطه مسکونی استفاده کرد تا جا بیافتن. استفاده زیاد از گلای فصلی یکم کارتونو مشکل میکنه. از چوب و سنگ بیشتر استفاده کنید تا فضای سایت ارگانیک تر بشه و نقاط گپ پر بشن.
    از رزماری و اسطوخودوس در حاشیه استفاده کنید. هم به قولی حشرات رو از محیط دور میکنن و هم خواص دارویی دارن و میشه گفت با هرس و نگه داری دائمی هستن.
    یک قسمت از باغچه که دسترسی خوب داشته باشه رو به گلهای فصلی اختصاص بدین و تا حد ممکن ترکیب رنگ گلها رو با مد نطر قرار دادن دوره گلدهی استفاده کنید. با تموم شدن هر دوره کاشت شخم و کوددهی به کاشت بعدی بسیار کمک می کنه.
    امیدوارم کمکی کرده باشم. موفق باشید.

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

سلام .ممنون از ـمنه خانم بابت توضیحشون که رشته تحصیلیشون هم همین هست .
    اول از همه قصد داری از برکه استفاده کنی یا نه ؟ البته با شرایط درختکاری که داری یخورده کار رو پیچیده میکنه .

اگه علاقه مندی و حوصله کار داشته باشی در الویت اول گیاهان چند ساله هست . و در مرحله ی بعدی استفاده از گیاهان فصلی به خصوص فصل بهار که رنگ و لعاب خوبی به کار میده .

اگه به باغچه بتونی تو بعضی مناطقش حالت تپه ای بدی رزماری گزینه ی خوبی هست . با ارتفاعی که رزماری داره و فضای باغچه فکر نکنم حاشیه کاری چیز جالبی بشه و نمای داخل باغچه رو کور میکنه .

آمنه خانم دلیل خاصی برا حاشیه کاری این گیاه دارین ؟

برای فصل بهار از گلهای اطلسی معمولی هیبرید که تک رنگ هستن ولی تنوع رنگی دارن میتونی استفاده کنی که اگه خوب نگهداری کنی دو تا سه سال بوته باقی میمونه و گلدهی خوبی هم داره . به طور کل گلهای زیادی میشه کار کرد .باید دید چه گلهایی رو شما میتونید تهیه کنید و تو شهر شما هست و همچنین به اقلیم هم باید توجه کرد .
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

نقل قول نوشته اصلی توسط aaameneh نمایش پست ها
    سلام.
    به نظر من بهتره در صورت تمایل برای داشتن باغچه سبزیجات اون رو به جلوی باغچه یعنی به جای برکه بیارید تا در دسترس تر باشه. بهتره بیشتر از گلهای دائمی یا چند ساله در طراحی محوطه مسکونی استفاده کرد تا جا بیافتن. استفاده زیاد از گلای فصلی یکم کارتونو مشکل میکنه. از چوب و سنگ بیشتر استفاده کنید تا فضای سایت ارگانیک تر بشه و نقاط گپ پر بشن.
    از رزماری و اسطوخودوس در حاشیه استفاده کنید. هم به قولی حشرات رو از محیط دور میکنن و هم خواص دارویی دارن و میشه گفت با هرس و نگه داری دائمی هستن.
    یک قسمت از باغچه که دسترسی خوب داشته باشه رو به گلهای فصلی اختصاص بدین و تا حد ممکن ترکیب رنگ گلها رو با مد نطر قرار دادن دوره گلدهی استفاده کنید. با تموم شدن هر دوره کاشت شخم و کوددهی به کاشت بعدی بسیار کمک می کنه.
    امیدوارم کمکی کرده باشم. موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    سلام .ممنون از ـمنه خانم بابت توضیحشون که رشته تحصیلیشون هم همین هست .
    اول از همه قصد داری از برکه استفاده کنی یا نه ؟ البته با شرایط درختکاری که داری یخورده کار رو پیچیده میکنه .

اگه علاقه مندی و حوصله کار داشته باشی در الویت اول گیاهان چند ساله هست . و در مرحله ی بعدی استفاده از گیاهان فصلی به خصوص فصل بهار که رنگ و لعاب خوبی به کار میده .

اگه به باغچه بتونی تو بعضی مناطقش حالت تپه ای بدی رزماری گزینه ی خوبی هست . با ارتفاعی که رزماری داره و فضای باغچه فکر نکنم حاشیه کاری چیز جالبی بشه و نمای داخل باغچه رو کور میکنه .

آمنه خانم دلیل خاصی برا حاشیه کاری این گیاه دارین ؟

برای فصل بهار از گلهای اطلسی معمولی هیبرید که تک رنگ هستن ولی تنوع رنگی دارن میتونی استفاده کنی که اگه خوب نگهداری کنی دو تا سه سال بوته باقی میمونه و گلدهی خوبی هم داره . به طور کل گلهای زیادی میشه کار کرد .باید دید چه گلهایی رو شما میتونید تهیه کنید و تو شهر شما هست و همچنین به اقلیم هم باید توجه کرد .
    خیلی ممنون از آمنه خانم و آقا حمزه گل.

اول اینکه طرحی که دنبالشم 1 ساله ست. چون به احتمال زیاد دیگه سال بعد اینجا نباشیم. پس فقط بحث گیاهان 1 ساله مد نظره. به همین دلیل استفاده از چون و سنگ هم کنسله. چون به زحمت و هزینه ش نمی ارزه.
    دوم اینکه طرحی که دارم به صورت کرت بندی هست. یعنی مثل عکس سال قبل مسیر های دسترسی ایجاد میکنم.به همین دلیل میشه سبزیجات رو وسط کاشت.
    سوم اینکه برکه کنسله. اون فقط 1 تجربه بود. خوب بود و کلی به معلوماتم اضافه شد ولی به همون دلیلی که حمزه جان اشاره کرد کار کردن برکه نزدیک درختا باعث دردسر ناشی از اوفتادن برگ و شاخه درختان درون برکه میشه.( البته اگه منظورشون همین باشه)

چند تا نکته بگم:
    1-همینطوری که گفتم هدف روز اول عیده! لطفا گل و سبزیجاتی رو معرفی کنید که این موقع سال بشه کاشت و تا اون موقع به اندازه قابل قبولی رسیده باشن و باغچه رو زیبا کنن.
    2-من میخوام ترکیبی کار کنم.بخشی سبزیجات و بخشی گل. در مورد عکسایی که گذاشتم نظری ندارین. 1 چارت پیدا کردم که طبق اون میشه: اسفناج، کاهو، تربچه، هویچ، جعفری رو در این موقع سال کاشت. آیا درسته؟ و اینکه دقیقا چه زمانی بذرشون رو بکارم؟ چند روز قبل از عید؟
    3-از پیشنهاد رزماری و اسطوخودوس خوشم اومد. شرایط کاشت و نگهداریشون چطوریه؟ میشه الان کاشت؟

با تشکر
    7 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,mahdi3000,Nili,Rezaei,مارجين,محمدمحسن

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

در مورد برکه منظورم همون بود زیر درخت معمولا برکه نمیزنن .

برای کاشت بذر هم از الان ( البته اگه سرما نداشته باشی و یا شرایط شبز کردن بذر رو داشته باشی بهترین توصیه بذر هست و ارزون تر تموم میشه . اول بگو چقد میخوای هزینه کنی ؟

چون یک سال میخوای فقط باشه رز ماری رو توصیه نمیکنم بعد چند سال خوب جا میفته و از لحاظ قیمتی فکر نکنم به صرفه باشه .

در مورد عکسایی که گذاشتی هم جای حرف داره . باید حتما نشا بکاری و کاشت مستقیم رو توصیه نمیکنم . بعد بذر این سبزی جات رو میتونی تهیه کنی ؟

آقا گزینه های روی میز بذرات چیه ؟ البته سبزی جات

در مورد گل هم مثال زیاد هست
    5 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,hesam,mahdi3000,Nili,مارجين
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    لنگرود
    شماره عضویت
    1548
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    35
    امتیاز کاربری
    121

حاشیه کاری رو به این خاطر گفتم چون از خالی شدن حاشیه های سایت تو خزان خوشم نمیاد. فکر میکنم حاشیه کاری با گیاهانی مثل رزماری و اسطوخودوس ارتفاع و بافت خوبی رو به حاشیه کار میدن.
    البته با توضیحاتی که راجع به سایت دادین و اینکه برای یک سال می خوایدو زیباییش تو عید مد نظره خوب باید یه فکر دیگه کرد و فکر میکنم همون کرت بندی خوب باشه. راجع به گونه های گیاهیش سعی میکنم بهترینارو با توضیحات براتون زود گلچین کنم.
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,hesam,مارجين

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع