درخواست راهنمایی برای ساخت پالوداریوم - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 17
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    1571
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    15
    پسند گرفته
    18
    امتیاز کاربری
    45

پاسخ : درخواست راهنمایی برای ساخت پالوداریوم

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    این قسمت پمپ رو میتونی محفظه با شیشه درست کنی ...لینک

اینو خودم درست کردم و به خاطر اینکه بتونم به پمپ دسترسی داشته باشم ، اونو داخل یه محفظه قرار دادم . به گوشه سمت چپ تصویر بالا نگاه کن مشخصه

اگه متوجه نشدی یه عکس بهتر ازش بذارم برات .

ولی یه گزینه دیگه هست که قیمت رو بالا میبره و استفاده از فیلتر های اکسترنال هست .

ممنون از راهنماییتون
    بله هدفم هم همینه (استفاده از باکس شیشه ای)

درمورد فیلتر اکسترنال چیزی نمیدونم...!! اگه ممکنه بفرمایید توی کدوم قسمت و به چه منظور استفاده میشه

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط rohollajalili نمایش پست ها
    سلام امیدوارم که یه پالوداریوم زیبا بشه در مورد قسمتی که میخوای پمپ رو بگذاری من یه قسمتی مثل اورفلو درست کردم و از پایین یه سوراخ برا ورود اب گذاشتم و با یه تیکه از فیلتر کفی که به صورت مشبک بوده جلو سوراخ با چسب چسبوندم که یه موقه ماهیا یا موجودات زنده به این قسمت نیان و پمپ رو تو این قسمت قرار دادم و از قسمتی که میخوای لوله یا شلنگ خروجی که بالا هست یه برش به قسمت بالایی شیشه که مانند اورفلور هست بدی و شلنگ رو در جایی که مد نظرته زیر فوم ببری البته بازم دوستان بهتر میتونن راهنمایی کنن د مورد عرض هم اگه به نظر من ۵۵ میگرفتی بهتر می شد
    ممنونم از راهنماییتون، قطعا از همین روش استفاده میکنم
    عرض مخزن رو هم همونطور که شما و یکی از دوستان پیشنهاد کردید به 55 تغییر میدم (90x55x55)

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    این پمپ برای این ارتفاع به نظرم خیلی زیاد باشه ... البته تنظیم فشار داره اگه اشتباه نکنم ولی واتش بالاس .

بجای اسپری فوم هم خود یونولیت و مواد مشابه بهتره . حالا که خریدی ...بکگراند رو با مواد دیگه تکمیل کن و یه دور روش اسپری بزن و بعد مثلا جای گلدون رو مشخص کن و گلدون کار بذار و بعد فوم رو دورش بگیر که فیکس بشه . در مجکوع به نظرم از اسپری فوم بهتره برا فیکس کدن استفاده کنی و همچنین حواستم باشه که مداوم مصرف کنی تا راهش خشک نشه و بلا استفاده بشه .

چسب اکواریوم مشکی رو برای روی کار گرفتی ؟ بجاش روی فوم رو با خزه فیکس کن خیلی قشنگ میشه و اب هم مثل این چشمه ها که خزه زده و قطره قطره از بینش میریزه جریان پیدا میکنه خیلی قشنگ میشه . فیلم جریان اب روی خزه که برا پالاداریوم خودم هست رو پیدا کنم میزارم تا متوجه بشی.

کاش ارتفاع بیشتر میشد . این ارتفاع قدرت مانور رو کم میکنه .
    ممنون از راهنماییتون،
    بله این پمپ تنظیم فشار داره و مشکل خاصی توی ارتفاع نداریم؛ درباره مصرف برقش هم باید بگم ضعیف ترین پمپی بود که گیرم اومد
    چسب آکواریوم مشکی رو عزیزی توی یکی از تایپیک ها برای چسباندن خاک روی فوم ها استفاده کرده بود؛ مگه خزه رو به همین صورت استفاده نمیکنن؟

نظرتون راجع به استفاده از بونسای داخل پالوداریوم چیه؟
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

خزه رو به نظرم مستقیم روی فوم و یا هر بستری بمونه بهتره تا چسب . من مستقیم با میخ دوپایه ( لوازم الکتریکی ) به فوم و یا بکگراند چسبوندم و حدود 6 ماه باید بشه که هنوز سر جاش مونده و تغییر رنگ خاصی نداشته .

اگه از خزه میخوای استفاده کنی چون زنده هست به نظرم زیرش چسب نزن . بحث خاک و شنریزه و اینا جداس .

بونسای به هوای تازه نیاز داره و به هیچ وجه توصیه نمیشه . همیشه بونسای رو باید در معرض هوای تازه قرار داد . البته یه استثنا هم هست که برخی بونسای ها به عنوان گیاهان درون خانه ای هستن ولی باز داخل پالاداریون نه . ( پالاداریوم تهویه مناسب برای یک گیاهی که بونسای شده رو نداره و ..... )

از تیکه های چوب مث چوب انگور و یا چوب هایی که فرم قشنگی دارن هم به همراه اسپری به پشت زمینه بچسبونی خیلی قشنگ میشه . بخصوص اگه بتونی چوب هایی که ریشه دار هستن و داخل آب بودن رو انتخاب کنی .
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Rezaei,saeid.mim,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    1571
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    15
    پسند گرفته
    18
    امتیاز کاربری
    45

ممنون از راهنماییتون
    هدفم از استفاده از چسب مثل این تایپیکه ، طرز ساخت پالاداريوم جليلي

اگه ممکنه چندتا گیاه که توی رطوبت پالوداریوم مقاوم باشن ، ترجیحا با برگهای ریز بهم معرفی کنید
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    1571
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    15
    پسند گرفته
    18
    امتیاز کاربری
    45

دوستان، منو فراموش کردین؟
    فقط اسم چند تا گیاه که برگ های کوچک دارن و در برابر رطوبت بالا مقاومن رو میخوام
    پسندیده : Hamzeh

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid.mim نمایش پست ها
    دوستان، منو فراموش کردین؟
    فقط اسم چند تا گیاه که برگ های کوچک دارن و در برابر رطوبت بالا مقاومن رو میخوام
    سلام تا امشب چندتا گیاه رو میگردم و بهت معرفی میکنم . سایز گلدون مهمه .

هم سایز سازت جوری هست که سخته مانور دادن . شرمنده که این قسمت رو یادمون رفت راهنمایی بشه .
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

با این سایز چیزی که به نظرم میرسه کرپتانتوس / نیدولاریوم / اگه تهویه خوب داشته باشی سرخس ممکنه جواب بده / بعضی از گونه های چمن ( یال اسبی ) بعضی از گیاهان که رونده هستن و به جداره میچسبن ( بستگی به تنوع بازار داره ) البته مینیاتوری /

فعلا اینا تو ذهنم میاد
    سوت پایان را بزنید
    قبول میکنم

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    1571
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    15
    پسند گرفته
    18
    امتیاز کاربری
    45

ممنون از راهنماییتون
    فعلا همین چندتا گیاه جواب کارم رو میده ، باید برم از نزدیک ببینمشون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع