نون و پنير و سبزي
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1379
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    493
    پسند گرفته
    686
    امتیاز کاربری
    1894

z نون و پنير و سبزي

سلام دوستان گل خودم
    يكي از محبوبترين و رايج ترين غذاها كه نقش مشتركي در وعده هاي غذايي از جمله صبحانه ..نيم چاشت.. عصرانه...پيش غذا...دارد نان و پنير و سبزي يك غذاي اصيل ايراني است...كه حتي در سفره هاي مذهبي نيز جايگاه خاصي دارد ..
    چند وقت پيش يكي از دوستان سفره نذري امام حسن داشت ...به درخواست ايشون تهيه نان و پنيرو سبزي را به عهده بنده حقير گذاشت كه چون از نظر اكثر ميهمانان مورد پسند واقع شد...گفتم براي شما هم طرز تهيه و شكل و شمايلش رو نشون بدم بلكه مورد پسند طبع طيف هم امروزي هاي خوبم نيز قرار بگيرد..

مواد مورد نياز :( براي يك عصرانه 6 نفره )

نان لواش برش خورده....( دو بسته ..هر بسته شامل ده برش نان )
    پنير خامه اي ...يك بسته
    پنير صبحانه ....به ميزان لازم
    سبزي خوردن ...نيم كيلو
    سبزي خوردن خرد شده ....نيم كيلو
    گردو خردشده...300 گرم
    پودر ترخون و گشنيز...به ميزان دلخواه

خب بريم سر طرز تهيه..:

ابتدا هر برش نان رو روي ميز قرار داده و مقداري پنير صبحانه معمولي كه من از پنير تبريز استفاده كردم...روي آن ميماليم و مقدار كمي پودر ترخون و گشنيز را آن پاشيده و روي لايه نازكي از پنير خامه اي ميماليم و مقداري سبزي خوردن خرد شده رو بهش اضافه ميكنيم طوري كه تمام قسمتهاي نان رو پوشش دهد اما خيلي زياد نميريزم...بعد به آرامي نان را رول ميكنيم و كنار ميگذاريم...
    باز يك برش نان ديگر را به همين ترتيب آماده ميكنيم و اينبار قبل از رول كردن نان رول شده قبلي را داخل آن قرارداده و هر دو را با هم رول ميكنيم...
    و باز به همين ترتيب برش سوم را آماده و رول ميكنيم..

بعد از اينكه رول ها آماده شد...آنها را براي دو يا سه ساعت در يخچال قرار ميدهيم تا خودش را بگيرد...البته زير پوشش سلوفون كه نانها خشك نشود..
    بعد از اين زمان نانها را از يخچال خارج كرده و به دلخواه برش ميزنيم...و در بشقابهاي سبزي خوردن آراسته شده قرارداده و تزيين ميكنيم..

بفرماييد اينم نان و پنيرو سبزي من...
    نوش جان...

از كيفيت نا مطلوب عكسها معذورم...با گوشيم عكس گرفتم...فضا هم غروب بود و عكسها تاريك شده...( امان از خونه جنوبي )
    4 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,b.pakray,Hamzeh,Nili

فاصلتان را با آدم ها رعایت کنید
    آدما یهو میزنن رو ترمز
    و اونوقت شما مقصری

کلمات کلیدی این موضوع