عکس عکس های sadeq rezaei - صفحه 4
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 22 تا 28 , از مجموع 38
  1. بالای صفحه | پست شماره : 22

کاربر سایت
    نام
    صادق رضایی نژاد
    شغل
    مدیر آتلیه توکا - شیراز و مدیر سایت
    محل اقامت
    شیراز
    شماره عضویت
    1646
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    149
    پسند گرفته
    231
    امتیاز کاربری
    471

پاسخ : عکس های sadeq rezaei

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    مبارکه آقا صادق
    دلیل فنی داشت؟
    یکم بیشتر توضیح بدی خیلی بخوبه

من شخصا اگر بودم اینکار رو نمیکردم
    ممنون
    دلیل فنی داشت آقا حامد. من موقع خرید Body جدید خیلی دقت می کنم. از چند روز قبلش کلی تحقیقات انجام میدم. نقد های خریدارها و منتقدین رو مطالعه می کنم. ویژگی های سخت افزار و نقاط قوت و ضعف رو کاملا بررسی می کنم.
    دوربین Nikon D300s و هر دو تا لنزم رو به همین شکل انتخاب کرده بودم. بنابراین هنوز هم از انتخاب اون موقع خودم پشیمون نیستم.
    .
    ولی به مرور زمان تکنولوژی پیشرفت کرد و دوربین های پیشرفته تری رو وارد بازار کرد.

هنوز دلم برای سیستم قدرتمند فوکوس 51 نقطه 3D ، عکاسی پیاپی با سرعت 9 عکس در ثانیه (با باتری گریپ) ، منوهای بسیار دقیق با جزییات D300s دلم تنگ می شه.

ولی Canon 6D هم امکانات جالبی داره که توی این برهه زمانی بیشتر کار من رو راه میندازه.

Canon 6D یک دوربین فول فریمه ، طراحی بدنه اون یکی از بهترین و بادوام ترین بدنه های Canon هست. مجهز به wifi داخلی هست (این توی آتلیه خیلی کاربرد داره). رزولوشن بالاتری داره ، فیلم برداری FullHD رو در حد 5D Mark III انجام می ده. و از همه مهم تر ، بخاطر سنسور و پردازشگر پیرفته ای که داره توی ایزوهای بالا تر هم نویز بسیار کم و قابل قبولی داره.

مثلا اگر بخوام حدودی صحبت کنم ، می تونم بگم: بدون بکار گیری قابلیت نویز ریداکشن در هر دو دوربین ، نویزی که در ایزو 3200 در دوربین 6D می بینم رو در ایزو 800 دوربین D300s می دیدم.

البته هنوز دوربین D300s رو دارم. ولی قصد فروش دوربین و هر دو تا لنزش رو دارم. (چون یک کم به پول نیاز دارم)
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,kalantar.yahya,Nili,Rezaei,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 23

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeqrezaei نمایش پست ها
    ممنون
    دلیل فنی داشت آقا حامد. من موقع خرید Body جدید خیلی دقت می کنم. از چند روز قبلش کلی تحقیقات انجام میدم. نقد های خریدارها و منتقدین رو مطالعه می کنم. ویژگی های سخت افزار و نقاط قوت و ضعف رو کاملا بررسی می کنم.
    دوربین Nikon D300s و هر دو تا لنزم رو به همین شکل انتخاب کرده بودم. بنابراین هنوز هم از انتخاب اون موقع خودم پشیمون نیستم.
    .
    ولی به مرور زمان تکنولوژی پیشرفت کرد و دوربین های پیشرفته تری رو وارد بازار کرد.

هنوز دلم برای سیستم قدرتمند فوکوس 51 نقطه 3D ، عکاسی پیاپی با سرعت 9 عکس در ثانیه (با باتری گریپ) ، منوهای بسیار دقیق با جزییات D300s دلم تنگ می شه.

ولی Canon 6D هم امکانات جالبی داره که توی این برهه زمانی بیشتر کار من رو راه میندازه.

Canon 6D یک دوربین فول فریمه ، طراحی بدنه اون یکی از بهترین و بادوام ترین بدنه های Canon هست. مجهز به wifi داخلی هست (این توی آتلیه خیلی کاربرد داره). رزولوشن بالاتری داره ، فیلم برداری FullHD رو در حد 5D Mark III انجام می ده. و از همه مهم تر ، بخاطر سنسور و پردازشگر پیرفته ای که داره توی ایزوهای بالا تر هم نویز بسیار کم و قابل قبولی داره.

مثلا اگر بخوام حدودی صحبت کنم ، می تونم بگم: بدون بکار گیری قابلیت نویز ریداکشن در هر دو دوربین ، نویزی که در ایزو 3200 در دوربین 6D می بینم رو در ایزو 800 دوربین D300s می دیدم.

البته هنوز دوربین D300s رو دارم. ولی قصد فروش دوربین و هر دو تا لنزش رو دارم. (چون یک کم به پول نیاز دارم)
    احیانا شما که توی این رنج قصد خرید داشتی روی نیکون d7000 هم مطالعه داشتی (چون توی یک رنج قیمتی هستند تقریبا)
    خیلی خوب میشه اگر این دو مدل در یک تاپیک تخصصی ( با همین نام ) مقایسه ژورنالی که در پایان برداشت شخصی خودت رو ضمیمه داشته باشه انجام بشه
    البته اگر تمایل و وقتش رو داشته باشی
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,kalantar.yahya,sadeqrezaei

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 24

کاربر سایت
    نام
    صادق رضایی نژاد
    شغل
    محل اقامت
    شیراز
    شماره عضویت
    1646
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    149
    پسند گرفته
    231
    امتیاز کاربری
    471

احیانا شما که توی این رنج قصد خرید داشتی روی نیکون d7000 هم مطالعه داشتی (چون توی یک رنج قیمتی هستند تقریبا)
    خیلی خوب میشه اگر این دو مدل در یک تاپیک تخصصی ( با همین نام ) مقایسه ژورنالی که در پایان برداشت شخصی خودت رو ضمیمه داشته باشه انجام بشه
    البته اگر تمایل و وقتش رو داشته باشی

بله آقا حامد. متاسفانه دوربین Nikon D7000 اصلا به 6D نزدیک نیست و با فاصله زیادی عقب تر ایستاده :-?

ولی یکی از دوربین های مورد علاقه من توی تولیدات Nikon دوربین D7100 هست. این دوربین هم توی عکس و هم توی فیلم عملکرد عالی داره.
    اگر قصد خرید دوربین فول فریم نداشتم ، احتمال خرید Nikon D7100 خیلی بالا بود :!):

ولی وقتی داشتم در مورد دوربین فول فریم فکر می کردم ، انتخاب های خوبی توی محصولات نیکون نداشتم. دوربین D700 نیکون که یکی از دوربین های دوست داشتنی این برند هست ، یک مقدار از لحاظ تکنولوژی قدیمی شده بود . دوربین D800 هم که دوربین بسیار خوبی هست قیمت بالایی داشت ، بعلاوه نقد های ضد و نقیضی ازش توی وب موجود بود و نمی تونستم با اطمینان خاطر اون رو انتخاب کنم.

دوربین D600 نیکون در واقع رقیب اصلی 6D محسوب می شه که از لحاظ قابلیت ها از 6D سر تر هست، ولی متاسفانه یک مورد نقص فنی شاتر داره که خیلی از خریدارهای اون توی دنیا از نیکون درخواست تعویض این دوربین رو داشتن.

بنابراین سراغ برند Canon رفتم و بقیه داستان رو هم که می دونین.

خیلی دوست دارم که وقت بشه یک مطلب کامل و جامع در مورد دوربین های Nikon D7100 و Canon 6D بنویسم. ولی متاسفانه وقت نمی شه و درگیر کارهای آتلیه و سایت هستم.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

راستی آقا حامد ، فکر کنم نیکونی هستیا !!!
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,Nili,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 25

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

بله آقا حامد. متاسفانه دوربین Nikon D7000 اصلا به 6D نزدیک نیست و با فاصله زیادی عقب تر ایستاده :-?

ولی یکی از دوربین های مورد علاقه من توی تولیدات Nikon دوربین D7100 هست. این دوربین هم توی عکس و هم توی فیلم عملکرد عالی داره.
    اگر قصد خرید دوربین فول فریم نداشتم ، احتمال خرید Nikon D7100 خیلی بالا بود :!):

ولی وقتی داشتم در مورد دوربین فول فریم فکر می کردم ، انتخاب های خوبی توی محصولات نیکون نداشتم. دوربین D700 نیکون که یکی از دوربین های دوست داشتنی این برند هست ، یک مقدار از لحاظ تکنولوژی قدیمی شده بود . دوربین D800 هم که دوربین بسیار خوبی هست قیمت بالایی داشت ، بعلاوه نقد های ضد و نقیضی ازش توی وب موجود بود و نمی تونستم با اطمینان خاطر اون رو انتخاب کنم.

دوربین D600 نیکون در واقع رقیب اصلی 6D محسوب می شه که از لحاظ قابلیت ها از 6D سر تر هست، ولی متاسفانه یک مورد نقص فنی شاتر داره که خیلی از خریدارهای اون توی دنیا از نیکون درخواست تعویض این دوربین رو داشتن.

بنابراین سراغ برند Canon رفتم و بقیه داستان رو هم که می دونین.

خیلی دوست دارم که وقت بشه یک مطلب کامل و جامع در مورد دوربین های Nikon D7100 و Canon 6D بنویسم. ولی متاسفانه وقت نمی شه و درگیر کارهای آتلیه و سایت هستم.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

راستی آقا حامد ، فکر کنم نیکونی هستیا !!!
    درسته
    منظور من دی700 بود که انگار یه صفر نا قابل زیادتر خورده

دی 7000 سنسورش اگه اشتباه نکنم 16 مگاپیکسل هست
    اما دی 700 - 36 مگا

کانن دی6 با لنز 24-105 حدود قیمتی که نگاه کردم 7700 بود ولی دی800 نیکون بادی 7300 - لنزDX 18-200 رو هم که شما داشتی ...

تا 3 سال دیگه هم چونه بزنیم من میگم نیکون

چون از 7-8 سال پیش کانن دی350 داشتم و با نیکون هم رده هم عکاسی کردم به نظرم قیمت و ... رو توی اکثر مدلها کنار هم قرار بدیم هیچ چاره ای جز انتخاب نیکون نمیمونه
    4 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,Nili,sadeqrezaei,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 26

کاربر سایت
    نام
    صادق رضایی نژاد
    شغل
    محل اقامت
    شیراز
    شماره عضویت
    1646
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    149
    پسند گرفته
    231
    امتیاز کاربری
    471

درسته
    منظور من دی700 بود که انگار یه صفر نا قابل زیادتر خورده

دی 7000 سنسورش اگه اشتباه نکنم 16 مگاپیکسل هست
    اما دی 700 - 36 مگا

کانن دی6 با لنز 24-105 حدود قیمتی که نگاه کردم 7700 بود ولی دی800 نیکون بادی 7300 - لنزDX 18-200 رو هم که شما داشتی ...

تا 3 سال دیگه هم چونه بزنیم من میگم نیکون

چون از 7-8 سال پیش کانن دی350 داشتم و با نیکون هم رده هم عکاسی کردم به نظرم قیمت و ... رو توی اکثر مدلها کنار هم قرار بدیم هیچ چاره ای جز انتخاب نیکون نمیمونه
    قربونت بشم آقا حامد.

حرف شما رو قبول دارم ، ولی لنز 200-18 من از سری DX بود و فقط به دوربین های قطع DX می خورد. نمی شد اون رو روی D800 که فول فریم هست استفاده کرد. فقط لنز 200-70 سیگما که FX بود رو می تونستم روی D800 ببندم. که چون کلا یک لنز زوم تله هست باز هم باید یک لنز پرایم واید یا زوم واید-تله برای دوربین D800 می خریدم.

من بین دو تا برند Canon و Nikon کاملا بیطرف هستم. یعنی نه کنونی هستم و نه نیکونی ، با هر دو تا برند کاملا راحت کار می کنم. البته بعضی از همکارهام موقع کل کل کردن با همدیگه فکر می کنن که نیکونی هستم. چون کار کردن با نیکون رو از D80 شروع کردم.

البته برداشت کلی من اینه که نیکونی ها معمولا آدم های دقیق تری هستن ، هیچ چیز مثل منوهای دقیق و پیچیده نیکون اونها رو ارضا نمی کنه. و کنونی ها معمولا حوصله ور رفتن با تنظیمات دوربین رو ندارن. (باورتون نمی شه ، توی همین چند وقت اخیر متوجه شدم که سه چهار نفر از همکارها که بشدت کنونی هستن ، نمی دونستن که دوربین های 5D-MarkIII یا 70D یا MarkII اونها قابلیت براکتینگ داره که این باعث بسی تاسف هست) :[s:
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya,Nili,Rezaei

6. بالای صفحه | پست شماره : 27

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

قربونت بشم آقا حامد.

حرف شما رو قبول دارم ، ولی لنز 200-18 من از سری DX بود و فقط به دوربین های قطع DX می خورد. نمی شد اون رو روی D800 که فول فریم هست استفاده کرد. فقط لنز 200-70 سیگما که FX بود رو می تونستم روی D800 ببندم. که چون کلا یک لنز زوم تله هست باز هم باید یک لنز پرایم واید یا زوم واید-تله برای دوربین D800 می خریدم.

من بین دو تا برند Canon و Nikon کاملا بیطرف هستم. یعنی نه کنونی هستم و نه نیکونی ، با هر دو تا برند کاملا راحت کار می کنم. البته بعضی از همکارهام موقع کل کل کردن با همدیگه فکر می کنن که نیکونی هستم. چون کار کردن با نیکون رو از D80 شروع کردم.

البته برداشت کلی من اینه که نیکونی ها معمولا آدم های دقیق تری هستن ، هیچ چیز مثل منوهای دقیق و پیچیده نیکون اونها رو ارضا نمی کنه. و کنونی ها معمولا حوصله ور رفتن با تنظیمات دوربین رو ندارن. (باورتون نمی شه ، توی همین چند وقت اخیر متوجه شدم که سه چهار نفر از همکارها که بشدت کنونی هستن ، نمی دونستن که دوربین های 5D-MarkIII یا 70D یا MarkII اونها قابلیت براکتینگ داره که این باعث بسی تاسف هست) :[s:
    آره صادق جان میدون فول فریم ها لنز FX میخورن
    اما یه جا خوندم که دی 800 قطع dx رو هم پشتیبانی میکنه و دقیق منظورش رو نفهمیدم
    اثتنباتم این بود که احیانا لنز DX هم روش جوای میده

ولی خدایی خودت هم الان میخوای بزنی این کنون رو له کنی ، من که میدونم
    یه نیکون کار یا حداقل کسی که عکاسی بدونه و کمی تخصصی باشه و یکبار با نیکون ور رفته باشه هیچوقت کنون نمیتونه براش در اولویت باشه
    میدونم که به احتمال زیاد بخاطر مناسبتر بودن قیمت ( با احتساب لنز ) رفتی سراغش
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya,Nili

7. بالای صفحه | پست شماره : 28

کاربر سایت
    نام
    صادق رضایی نژاد
    شغل
    محل اقامت
    شیراز
    شماره عضویت
    1646
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    149
    پسند گرفته
    231
    امتیاز کاربری
    471

آره صادق جان میدون فول فریم ها لنز FX میخورن
    اما یه جا خوندم که دی 800 قطع dx رو هم پشتیبانی میکنه و دقیق منظورش رو نفهمیدم
    اثتنباتم این بود که احیانا لنز DX هم روش جوای میده

ولی خدایی خودت هم الان میخوای بزنی این کنون رو له کنی ، من که میدونم
    یه نیکون کار یا حداقل کسی که عکاسی بدونه و کمی تخصصی باشه و یکبار با نیکون ور رفته باشه هیچوقت کنون نمیتونه براش در اولویت باشه
    میدونم که به احتمال زیاد بخاطر مناسبتر بودن قیمت ( با احتساب لنز ) رفتی سراغش

:!):

موافقم حامد جان.

در اون مورد هم آره ، لنز DX روی D800 نصب می شه. ولی یه مشکلی بوجود میاد. دوربین در قطع DX عکس می گیره. یعنی لنز DX نمی تونه کل سطح سنسور فول فریم رو نور بتابونه. اطراف کادر در این حالت سیاه می شه. فقط مواقعی که مثلا یک عکاس خبری مجبور می شه و مثلا به لنز FX دسترسی نداره برای اینکه سوژه رو از دست نده ممکنه دست به همچین کاری بزنه.

البته خداییش این 6D نصف منو های D300s رو داره، توی D300s حتی به جزئی ترین تنظیمات هم از طریق منوی دوربین دسترسی داشتم. ولی احساس می کنم که 6D تنالیته رنگ پوست سوژه رو قشنگ تر از D300s ثبت می کنه و در تست نویزی که انجام دادم ، در ایزوی 1600 هنوز میزان نویزش اینقدر کمه که حتی می شه باهاش عکس عروس و داماد گرفت برای عکس سرمجلسی. (خوب البته من نباید تکنولوژی جدید 6D رو با D300s که قدیمی تر هست مقایسه کنم. باید 6D رو با هم دوره های خودش از برند نیکون مقایسه کرد)
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya,Nili,Rezaei

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع