مشاوره برای شرایط تانک نگهداری و سایز فلاورهورن - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 24
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : مشاوره برای شرایط تانک نگهداری و سایز کردن فلاورهورن

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen teymoori نمایش پست ها
    ای کاش ایشون میگفتند فلاورهاشونو به چه قیمتی خریداری کردن و قصد دارن به چه قیمتی در نهایت بفروشن و هزینه برقشون با توجه به افزایش 24 درصدی و اینکه داشتن 3 آکواریوم بجای یکی چقدر تو این هزینه تاثیر داره رو محاسبه میکردن و هزینه اولیه تهیه آکواریوم و تجهیزات بماند آیا چیزی در انتهای پروسه برای ایشون خواهد ماند یا اینکه یه چیزی هم به شرکت توانیر بدهکار خواهند بود!!! والا قبض برق مغازه من با توجه به تعرفه جدید 3 برابر شده آقای بختیاری در جریان این قضیه هستند حال اگر هدف ایشون صرفا لذت بردن از این کار هستش و نگاه اقتصادی به قضیه ندارن بسیار هم عالی 3 تانک مجزا با لیتراژ بالا بسیار ثمر بخش تر خواهد بود عزض کردم من مغازه دار هستم و در نتیجه باید اقتصادی به قضیه نگاه کنم....
    آقا صادق فلاورها رو از بار وارداتی گرید آ من تهیه کردند بعد از اینکه به دستش رسید اگر مایل بود خودش قیمت رو اعلام میکنه
    به دلیل سیفون روزانه تانک فلاور نیاز به تصفیه برقی نداره با یک پمپ هوای 2 لول میشه فیلتر اسفنجی گذاشت و سه تانک رو پوشش داد
    اما مصرف بخاری ها هست که توی تابستون باز هم زیاد نیست
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

نظر اقا محسن هم درسته چون برای کسی که داره فلاوردر تعداد بالا سایز میکنه اصلا صرفه نداره که بخواد فضای استانداردو برای اینهمه فلاور محیا کنه ولی خب برای اقای رضایی که چند دونه فلاور فقط دارن برای سایز اون هم از فلاورهای گرید بالا خیلی بهتره که در تانک های جدا نگهداری بشن با سایز استاندارد.....

در رابطه با جدا کردن فلاورها به دلیل هگزامیتا روده ای فکر نمیکنم زیاد موثر باشه چون هگزامیتا یک فلورنرمال روده هستش و توی روده همه فلاورها وجود داره و در صورت ایجاد شرایطی مثل غذای ناجور و استرس به شکل بیماری خودشو نشون میده....ولی برای بیماری هایی مثل سفیدک و... اگر جدا باشن بهتره....
    سلام علی جان

هگزامیتا گاهی اینقدر مخفی رشد میکنه که با بیرون زدگی روده علائمش دیده میشه
    به هر حال هر کس همونطور که گفتم تجربه های خودش رو داره و همینطور روش خودش رو

من روشم رو در اختیار گذاشتم تصمیم با خواننده ست
    3 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,sadeqrezaei,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر سایت
    نام
    محسن تیموری
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    1951
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    73
    پسند گرفته
    44
    امتیاز کاربری
    92

نمیدونم شاید شما برای تموم فلاورهای وارداتیتون کوچیک و بزرگ آکواریوم مجزا با لیتراژ بالا در نظر گرفتین ولی فکر نمیکنم اختصاص یه همچین فضایی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشه البته من با توجه به فضای مغازه خودم این حرفو میزنم شاید شما فضا و امکانات نا محدودی دارین به هر حال این نظر من بود قبول دارم بهترین روش نیست اما فکر میکنم اقتصادی ترین روش میتونه باشه حتی اگر بیماری اتفاق بیوفته و حتی تلفات داشته باشیم کاهش هزینه ها در دراز مدت پاسخگوی ضرر و زیان احتمالی خواهد بود. با تشکر موفق باشید
    پسندیده : kalantar.yahya
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نمیدونم شاید شما برای تموم فلاورهای وارداتیتون کوچیک و بزرگ آکواریوم مجزا با لیتراژ بالا در نظر گرفتین ولی فکر نمیکنم اختصاص یه همچین فضایی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشه البته من با توجه به فضای مغازه خودم این حرفو میزنم شاید شما فضا و امکانات نا محدودی دارین به هر حال این نظر من بود قبول دارم بهترین روش نیست اما فکر میکنم اقتصادی ترین روش میتونه باشه حتی اگر بیماری اتفاق بیوفته و حتی تلفات داشته باشیم کاهش هزینه ها در دراز مدت پاسخگوی ضرر و زیان احتمالی خواهد بود. با تشکر موفق باشید
    لطفا به جای ارسال دقت کنید
    دو پست گذشته رو در قسمت ساخت اکواریوم ارسال کرده بودید انتقال دادم به اینجا

بله قطعا اگر بخوام خودم سایز کنم و پرورش بدم از فضای مستقل استفاده میکنم ، شما در مغازه دراز مدت نگهداری میکنید فلاور رو؟ یا برای فروش میگذارید

قطعا اگر کسی فلاور با ارزشی داشته باشه ترجیح میده امکانات مطلوب رو فراهم کنه
    با صحبتهایی که این چند ساله از طریق علی جان به من منتقل شده فکر نمیکنم زاهدان چندان فلاور با ارزش خرید و فروش بشه

من تکثیر های معمولی رو مثل سیجلاید نگهداری میکنم
    حتی الان تکثیر فلاور معمولی دارم که 150 تا 2 بندی رو توی یک تانک 70-80 لیتری نگهداری میکنم و سیفون روزانه میزنم

روش نگهداری هر چیزی بستگی به ارزش واقعی اون شی داره
    شما مسلما اگر ماشین مدل بالا داشته باشید همینجوری گوشه خیابون پارک نمیکنید و بالاخره قدری حساسیت نشون میدید
    این هم دقیقا همون قضیه هست
    3 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,sadeqrezaei,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر سایت
    نام
    محسن تیموری
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    1951
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    73
    پسند گرفته
    44
    امتیاز کاربری
    92

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    لطفا به جای ارسال دقت کنید
    دو پست گذشته رو در قسمت ساخت اکواریوم ارسال کرده بودید انتقال دادم به اینجا

بله قطعا اگر بخوام خودم سایز کنم و پرورش بدم از فضای مستقل استفاده میکنم ، شما در مغازه دراز مدت نگهداری میکنید فلاور رو؟ یا برای فروش میگذارید

قطعا اگر کسی فلاور با ارزشی داشته باشه ترجیح میده امکانات مطلوب رو فراهم کنه
    با صحبتهایی که این چند ساله از طریق علی جان به من منتقل شده فکر نمیکنم زاهدان چندان فلاور با ارزش خرید و فروش بشه

من تکثیر های معمولی رو مثل سیجلاید نگهداری میکنم
    حتی الان تکثیر فلاور معمولی دارم که 150 تا 2 بندی رو توی یک تانک 70-80 لیتری نگهداری میکنم و سیفون روزانه میزنم

روش نگهداری هر چیزی بستگی به ارزش واقعی اون شی داره
    شما مسلما اگر ماشین مدل بالا داشته باشید همینجوری گوشه خیابون پارک نمیکنید و بالاخره قدری حساسیت نشون میدید
    این هم دقیقا همون قضیه هست
    خود ایشون فرمودن میخوان همچین کاری کنن منم تجربه ای که داشتم عرض کردم خدمتشون!! و عرض کردم بهترین روش نیست اما مقرون به صرفست
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

خود ایشون فرمودن میخوان همچین کاری کنن منم تجربه ای که داشتم عرض کردم خدمتشون!! و عرض کردم بهترین روش نیست اما مقرون به صرفست
    من هم گفته شما رو کاملا رد نکردم
    گفتم که بايدى وجود نداره اما اگر جدا باشن بهتر و نرماله
    2 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,sadeqrezaei

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر سایت
    نام
    صادق رضایی نژاد
    شغل
    مدیر آتلیه توکا - شیراز و مدیر سایت
    محل اقامت
    شیراز
    شماره عضویت
    1646
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    149
    پسند گرفته
    231
    امتیاز کاربری
    471

خوب نتیجه ای که من می تونم از این بحث بگیرم اینه که دو تا تانک حدود 120 لیتری جدید تهیه می کنم و کنار تانک 110 لیتری فعلی قرار می دم. با فیلتراسیون جدا.

البته ورودی و خروجی آب رو برای وصل شدن (احتمالی) در آینده به سامپ مرکزی که دارم رو هم قرار می دم. البته فعلا به سامپ وصل نمی کنم. در حال حاضر دو تا تانک 70 لیتری دارم که به سامپ وصل هستن و خوب آب اونها با هم مخلوط می شه ولی سیفون کردن اونها به مراتب آسونتر هست ، چون از مکش سامپ برای سیفون کردن کمک می گیرم.

یه سوال تقریبا بی ربط هم دارم : به نظر شما توی اون دو تا تانک خالی چی سایز کنم که ارزشش رو داشته باشه و در ضمن مثل فلاور و دیسکس حساس نباشه ؟
    2 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,Rezaei

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

دوستان
    لطفا بحثهاى که در قالب عنوان تاپيک نيست در جاى مناسب مطرح کنيد

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع