مشاوره تغذیه و تقویت ماهی فایتر - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 21
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : مشاوره تغذیه و تقویت ماهی فایتر

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان به نظرتون میشه فایترهارو کلا با غذای زنده تغذیه کرد؟مشکل گوارشی براشون پیش نمیاد؟هم مولدین هم بچه های در حال سایز شدن؟؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه به نظرتون کدوم غذای زنده برای فایتر مناسبتره؟
    و پیشنهاد میدین چه غذای زنده ای رو برای مولدین و بچه ها ی در حال سایز شدن ، رو پرورش بدم؟

تا چند ماه دیگه به امید خدا قصد پرورش فایتر رو دارم،یکی از اشنایان اینجا یه باغ داره و تو باغ یه استخری هست که نیمه اول سال اب از موتور اب داخلش میریزن برای ابیاری باغ از این اب استفاده میشه، تو استخر لارو پشه هست با یک سری موجودات ریز دیگه که تا الان من زیاد دقت نکرده بودم ولی امسال می خوتم ببینم چیا هست و چی رو میشه به فایتر داد،فک کنم دافنی هم باشه ینی خدا کنه باشه.....
    میثم جان غذای زنده از کرم خونی گرفته تا دافنی و لارو پشه و آرتمیا میتونی بدی به یک شرط ؛ سایز دهان ماهی حالا لارو ، بالغ یا .... رو در نظر بگیری و مقدار غذا دهی
    رعایت بشه هیچ مشکل گوارشی پیش نمیاد

البته همراه غذای زنده بهتره وعده های آب سبز برای لاروها و جلبک برای بزرگترها در نظر گرفته بشه
    2 کاربر پسندیده اند: fishboy,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    میثم جان غذای زنده از کرم خونی گرفته تا دافنی و لارو پشه و آرتمیا میتونی بدی به یک شرط ؛ سایز دهان ماهی حالا لارو ، بالغ یا .... رو در نظر بگیری و مقدار غذا دهی
    رعایت بشه هیچ مشکل گوارشی پیش نمیاد

البته همراه غذای زنده بهتره وعده های آب سبز برای لاروها و جلبک برای بزرگترها در نظر گرفته بشه
    ممنون حامد جان
    به نظرت اب سبز رو جدا کنم یا بهتر اینه که منبع نور رو، ،روی مخزن سایز قرار بدم که اب بچه ها سبز بشه؟ بعد به نظرتون کدوم غذای زنده برای سایز کردن بهتره و ارزش غذایی بالاتری داره و در نهایت به رشد بچه ها بیشتر کمک میکنه؟راستی دافنی رو با خمیر مایه تغذیه میکنن؟من یه ویدیو دیدم به نظرم مخمر میداد به دافنی ها این درسته؟
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

ممنون حامد جان
    به نظرت اب سبز رو جدا کنم یا بهتر اینه که منبع نور رو، ،روی مخزن سایز قرار بدم که اب بچه ها سبز بشه؟ بعد به نظرتون کدوم غذای زنده برای سایز کردن بهتره و ارزش غذایی بالاتری داره و در نهایت به رشد بچه ها بیشتر کمک میکنه؟راستی دافنی رو با خمیر مایه تغذیه میکنن؟من یه ویدیو دیدم به نظرم مخمر میداد به دافنی ها این درسته؟
    یکی از عوامل موثر در سایز لاروها ؛ استراحته
    وقتی نور دائمی بشه استراحت مختل و .......

آب سبز حتما باید جدا تهیه بشه ، قطعا آرتمیا بهترین غذای زنده ست
    متاسفانه تجربه ای از دافنی ندارم میثم جان
    2 کاربر پسندیده اند: fishboy,علی بختیاری

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

سلام به دوستان امروزی عزیز
    اقا به نظرتون میشه نیمه اول سال که پشه زیاد هست لاروشون رو فریز کرد بعد تو زمستون ازش استفاده کرد؟

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

سلام به دوستان امروزی عزیز
    اقا به نظرتون میشه نیمه اول سال که پشه زیاد هست لاروشون رو فریز کرد بعد تو زمستون ازش استفاده کرد؟
    اگه بتونی مقداری گیر بیاری که ارزش فریز کردن داشته باشه چرا که نه
    پسندیده : fishboy

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    اگه بتونی مقداری گیر بیاری که ارزش فریز کردن داشته باشه چرا که نه
    ممنون حامد جان
    راستش میدونی قصدم من اینه که تا جایی که میتونم از غذاهای زنده و طبیعی استفاده کنم ، یکی به خاطر اینکه هزینه های پرورش پایین بیاد ، و دیگری اینکه ماهی ها سلامت و قوی باشنو زودتر سایز بشن ‌، یه باغ در دسترس من هست حالا که میشه ایشالا از بهار شروع میکنم و زیر درخت ها چنتا سطل بزرگ اب میزارم که بتونم لارو پشه پرورش بدمو به مقدار زیاد تو نیمه اول سال جمع اوری کنم که ایشالا برا نیمه دوم هم غذای طبیعی داشته باشم

والا الان دنبال کرم توبیفکس هم هستم که بهار زندشو از کجا گیر بیارم ، پرورششو تحقیق کردمو یاد گرفتم تئوری فقط نمیدونم تو این منطقه میتونم زندشو گیر بیارم یا نه ، جایی هست که بتونم توبیفکس زنده بخرم ؟؟؟

حامد جان یه سوال دیگه هم داشتم
    بچه فایتر که از تخم در میاد تا به سایز درشت برسه (سایز بازار ) به نظرتون چند ماه طول میکشه ؟
    من ۱۳ سالم بود که فایتر تکثیر میکردم و دقیقا یادم نیست و از طرفی اونوقتا اطلاعاتم کم بود و فک کنم خیلی طول کشیده تا سایز کنمشون ، بعد اگه جدا نکنم ماهی هارو به نظرتون میزنن هم دیگه رو؟ چون تا جایی که یادمه اونوقتا کنار هم بزرگشون میکردم و تا اون سایزی که من نگه داشتم درگیری پیش نیومد
    ویرایش توسط fishboy : ۱۳۹۷-۱۲-۱۷ در ساعت 15:06
    2 کاربر پسندیده اند: Rezaei,علی بختیاری

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

ممنون حامد جان
    راستش میدونی قصدم من اینه که تا جایی که میتونم از غذاهای زنده و طبیعی استفاده کنم ، یکی به خاطر اینکه هزینه های پرورش پایین بیاد ، و دیگری اینکه ماهی ها سلامت و قوی باشنو زودتر سایز بشن ‌، یه باغ در دسترس من هست حالا که میشه ایشالا از بهار شروع میکنم و زیر درخت ها چنتا سطل بزرگ اب میزارم که بتونم لارو پشه پرورش بدمو به مقدار زیاد تو نیمه اول سال جمع اوری کنم که ایشالا برا نیمه دوم هم غذای طبیعی داشته باشم

والا الان دنبال کرم توبیفکس هم هستم که بهار زندشو از کجا گیر بیارم ، پرورششو تحقیق کردمو یاد گرفتم تئوری فقط نمیدونم تو این منطقه میتونم زندشو گیر بیارم یا نه ، جایی هست که بتونم توبیفکس زنده بخرم ؟؟؟

حامد جان یه سوال دیگه هم داشتم
    بچه فایتر که از تخم در میاد تا به سایز درشت برسه (سایز بازار ) به نظرتون چند ماه طول میکشه ؟
    من ۱۳ سالم بود که فایتر تکثیر میکردم و دقیقا یادم نیست و از طرفی اونوقتا اطلاعاتم کم بود و فک کنم خیلی طول کشیده تا سایز کنمشون ، بعد اگه جدا نکنم ماهی هارو به نظرتون میزنن هم دیگه رو؟ چون تا جایی که یادمه اونوقتا کنار هم بزرگشون میکردم و تا اون سایزی که من نگه داشتم درگیری پیش نیومد
    میثم جان اگه اشتباه نکنم من برای سرگرمی و تجربه دوبار فایتر تکثیر کردم که خوب چون زیاد با سختگیری و رعایت نکات اینکار رو نکردم تعداد زیادی از بچه ها نموند
    فکر میکنم فایتر با حدود 5 ماه سایز بازار بشه
    برای زمان سایز مشکل چندانی نداره تا زمانی که به بلوغ نرسیدن
    پسندیده : fishboy

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع