مراحل کاشت گوجه فرنگی گلخانه ای ( حمزه )
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

z مراحل کاشت گوجه فرنگی گلخانه ای ( حمزه )

سلام .... خلاصه بعد از مدت ها و طی مراحل با امید خدا شروع به کاشت گوجه فرنگی تو گلخونه کردم ....

اول از همه بذر رو به مدت 2 روز خیس دادم . بعد از دو روز جوانه خیلی کوچیک ظاهر شد

نمونه بذر گوجه که خیس دادمش ...البته اینجا عکس از خیس دادش ندارم

بعد خیس دادن و ظاهر شدن جوانه ها ( بذر رو داخل یه پارچه مرطوب قرار دادم ) آماده کاشت داخل بستر کشت مخصوص میشن ....

ترکیب خاکی که استفاده کردم :

1 قسمت کوکوپیت + 1 قسمت کود گاوی پوسیده

کوکوپیت که هنوز کامل خوردش نکردم و همچنین باید قشنگ خیس داده بشه و مدتی بمون ....

کود دامی

کوکوپیت مرطوب

اینم مخلوط خاک اماده برای استفاده

بذر هارو دیگه تو سینی کشت ندادم و مستقیم تو پلاستیک نشاء کاشتم . اما بهتره که تو سینی کشت داده بشه .... البته بیشتر تو فصل سرد سال

اینم گوجه گیلاسی که تو انتهای گلخونه کاشتم .... حدود 30 بوته فکر کنم بشه ...برای تست

ادامه دارد .....
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر سایت
    نام
    مجید حامدی
    شغل
    بازنشسته
    محل اقامت
    لنگرود
    شماره عضویت
    4734
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته 1 بار در 1 پست
    امتیاز کاربری
    11

پاسخ : مراحل کاشت گوجه فرنگی گلخانه ای ( حمزه )

سلام وقت بخیر . آقای حمزه عزیز در عکس بالاا در مورد کشت گوچه فرنگی وقتیکه نهال گوجه به زمین بردی اولا فاصله هر نهال از همدیگر چقدر هست و دوم اینه بر روی زمین با چوب ونخ یک مهار درست کردی میشه در مرود درست کردن مهار چوب بیشتر توضیح بدهید ، چون من در گیلان از مهار چوبی استفاده کردم ولی از نخ یا طناب استفاده نکردم در نتیجه بوته گوچه من خیلی بزگ شد در ضمن در مورد هرس نهال گوجه فرنگی اگر مطالب همراه با عکس دارید بدهید ممنون میشم با تشکر
    پسندیده : saeed120
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

پاسخ : مراحل کاشت گوجه فرنگی گلخانه ای ( حمزه )

سلام دوست عزیز
    از اونجا که فکر کنم اقا حمزه دیر دیر میان با اجازه من جواب میدم.
    فاصله هر نهال از ۳۰ سانتی متر تا ۵۰ سانتی متر هست من ۶۰ رو هم دیدم.
    فاصله باید با نوع و نژاد تخم طرز کاشت تخم ها روی پشته و عرض پشته تعیین بشه.
    برای مثال اگه در پشته های پهن تا عرض ۴۰ میشه تخم هارو موازی کاشت ولی گلخانه هایی رو دیدم که پشته عرض کمتری داره و نشا هارو ضربدری کاشتن.
    در مورد مهار در گلخانه هدف این هست که گیاه رو به سمت بالا هدایت کنیم و معمولش اینه که بالای هر ردیف گیاهمون زهکشی بشه ینی بالای هر ردیف از گیاهان به طول پشته یک طناب یا بهتر از اون مفتول فلزی بکشید.مفتول خیلی مقاوم تر هست البته باید قطر مناسب رو تهیه کنید چون قراره تمام وزن گیاهان و محصول رو نگه داره.این مفتول تو ارتفاع ۱۵۰-۲۰۰ سانتی متری یا حتی ۲۲۰ سانت از پشته باید باشه تا گیاهتون خیلی راحت رشد کنه و بره بالا.
    حالا از مفتول بالای گیاه به هر گیاه باید باز هم با طناب یا مفتول یه زهکشی بشه که گیاه رو روش سوار کرد و به سمت بالا هدایت بشه(میتونید بغل هر گیاه یه تیکه چوب تو زمین فرو کنید و طناب یا مفتولهای عمودی رو به اون ببندید،یا یک روش دیگه اینه که مثل زهکشی بالا یکی هم از پایین بکشید و بعد عمودی هارو به این دو زه وصل کنید )
    و اما در مورد هرس کردن من اطلاعات حرفه ای ندارم ینی واقعا یادم رفته برای خیلی سال پیش بود.
    اما سیستم به طور کلی این هست که شاخه اصلی به بالا باید هدایت بشه و بعد از به وجور امدن شاخه های فرعی باید انتخاب بشه و اونهایی که بهتر و موقعیت مناسبتری دارن رو باید نگه داشت ،زیاد نباید بزارید شاخه های گیاهای مجاور تو هم برن و مزاحم ها هرس میشن تا نور به صورت یک دست به همه جا برسه و زیر شاخو برگهای اضافی سایه نشه.و نکته بعدی گیاه هر چقدر که بزرگتر میشه و زمان میگذره باید برگهای پیر رو چید،البته حتما اتفاق میوفته بعضی برگها مشکلی پیدا میکنن مثل زرد شدن،حمله افات،یا حتی شکستگی و غیره اینها هم باید جدا بشن تا نیرو و انڗی گیاه رو به هدر ندن.همیشه ترمیم یک برگ خیلی انرژی بیشتری از تولید یک برگ تازه میکنه.این برای شاخه های نا مناسب هم صدق میکنه و بی خودی انرڗی گیاه رو میگیره بدون اینکه فایده ای داشته باشه.بعضی وقتها بعضی از شاخه ها که محصول خوبی نمیدن مثلا خیلی ریزه محصولشون هرس میشن فورا تا گیاه بتونه میوه های دیگه رو بزرگتر و بهتر کنه.

امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم
    موفق باشید
    ویرایش توسط fishboy : ۱۳۹۷-۱۰-۱۳ در ساعت 05:37
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,Rezaei,علی بختیاری
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

کلمات کلیدی این موضوع