مشاوره ویژه مشاوره انتخاب مدیای مناسب برای تانک آب شور - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 56
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

پاسخ : مشاوره انتخاب مدیای مناسب برای تانک آب شور

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem_stark نمایش پست ها
    سلام آقای مرادی من تو سامپ خودم کلی نخودی دارم میخواستم بدونم نخودی به درد میخوره یانه اگه خوب نیست چی بگیرم بجاش که خوب باشه

سلام
    حجم آکواریوم و میزان مدیای داخل سامپ رو بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کرد
    می تونید نخودی ها رو از سیستم خارج کنید و به جاش از سرامیک های 6 وجهی تایوانی استفاده کنید
    این طور نیست که نخودی کارایی نداشته باشه اما اگر حجم زیادی از اون رو به صورت متراکم داخل سامپ ریخته باشید محلی برای رشد و نمو عوامل بیماری زا و تجمیع آلودگی ها میشه بنابراین بهتره حجم کمی از سرامیک یا نخودی رو داخل توری های مخصوص ریخته و داخل سامپ قرار بدید و هر از گاه (هر 2 الی 3 ماه) همه رو از سیستم خارج کرده و با آب آکواریوم بشورید. بعد از 6 الی 12 ماه هم (بسته به نوع سیستم و تعداد ماهی ها) باید 50 درصد اون رو تعویض کنید.
    4 کاربر پسندیده اند: hashem_stark,kalantar.yahya,momenii,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1888
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    292
    امتیاز کاربری
    401

جناب مرادی من مقدارشو نمیدونم ولی اگه بشه یه عکس از سامپ خودم بزارم خیلی خوب میشه
    اکواریوم من دویست لیتریه سامپ اکواریوم من پنج تا خونه داره خونه اول پد گذاشتم خونه دوم خیلی کوچیکه پد و نیترات گیر گذاشتم خونه سوم همش نخودی گذاشتم خونه چهارم نصف بیوگلاس نصف سوپراکس
    من چون وارد نبودم نصابی که برام اکواریوم راه انداخت همین جوری نخودی و مدیاهارو ریخته تو سامپ نه توری داره نه چیزی خودم باید یه کیسه متریال تهیه کنم حتما این کارو میکنم این که گفتید باعث بیماری میشه منو ترسونده سریع میرم یه کیسه متریال تهیه میکنم فقط میخواستم بدونم اگه نخودی که تو سامپ دارم خوب نیست و میشه مدیا بهتر استفاده حتما مدیاخوب میگیرم فقط منتظرم شما بگید چی کار کنم که برای اکواریومم خوب باشه مرسی

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem_stark نمایش پست ها
    جناب مرادی من مقدارشو نمیدونم ولی اگه بشه یه عکس از سامپ خودم بزارم خیلی خوب میشه
    اکواریوم من دویست لیتریه سامپ اکواریوم من پنج تا خونه داره خونه اول پد گذاشتم خونه دوم خیلی کوچیکه پد و نیترات گیر گذاشتم خونه سوم همش نخودی گذاشتم خونه چهارم نصف بیوگلاس نصف سوپراکس
    من چون وارد نبودم نصابی که برام اکواریوم راه انداخت همین جوری نخودی و مدیاهارو ریخته تو سامپ نه توری داره نه چیزی خودم باید یه کیسه متریال تهیه کنم حتما این کارو میکنم این که گفتید باعث بیماری میشه منو ترسونده سریع میرم یه کیسه متریال تهیه میکنم فقط میخواستم بدونم اگه نخودی که تو سامپ دارم خوب نیست و میشه مدیا بهتر استفاده حتما مدیاخوب میگیرم فقط منتظرم شما بگید چی کار کنم که برای اکواریومم خوب باشه مرسی

سلام
    شما برای 200 لیتر کلاً 2 کیلو مدیای 6 وجهی ایستا (کیلویی 15000 تومن) بزارید کافیه وو هیچ چیز دیگه ای نیاز نداره
    اگر از زمان قرار دادن مدیاها و نخودی ها داخل سامپتون 6 ماهه بیشتر گذشته همه رو دور بریزید و کلاً 2 کیلو از مدیایی که گفتم بزارید! البته اول مدیای جدید رو تو سامپ بزارید و بعد از 5 الی 7 روز مدیاهای قدیمی رو دور بریزید
    2 کاربر پسندیده اند: momenii,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1888
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    292
    امتیاز کاربری
    401

اقای مرادی ببخشید همش مزاحم میشم این عکس سامپ منه من اگه خدا بخواد شنبه یک شنبه میخوام برم خرید کنم ممنون میشم اگه بازم چیزی لازمه که بگیرم بگید تا تهیه کنم مرسی

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

کاربر سایت
    نام
    سیامک قلی زاده
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    تبریز
    شماره عضویت
    1903
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    242
    پسند گرفته
    121
    امتیاز کاربری
    161

سلام آقای مرادی
    ببخشید زحمت میدم. کل تانک من 150 لیتره . و سامپ حدود 35 لیتر . همنطور که میدونید سامپ من کوچیکه . برای هر چه بهتر تصفیه کردن آب تانک چطور مدیا و چقدر استفاده کنم . ممنون میشم از وقتی که صرف میکنید.

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak398 نمایش پست ها
    سلام آقای مرادی
    ببخشید زحمت میدم. کل تانک من 150 لیتره . و سامپ حدود 35 لیتر . همنطور که میدونید سامپ من کوچیکه . برای هر چه بهتر تصفیه کردن آب تانک چطور مدیا و چقدر استفاده کنم . ممنون میشم از وقتی که صرف میکنید.

سلام
    2 کیلو مدیای 6 وجهی مارک ایستا کافیه
    5 کاربر پسندیده اند: hashem_stark,kalantar.yahya,momenii,Rezaei,siamak398

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1888
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    292
    امتیاز کاربری
    401

سلام جناب مرادی من عکس سامپ خودمو بالا قرار دادم میشه بگید من چی کار باید بکنم راستی من مقدار زیادی ساب استرت دارم میشه از ساب استرت هم استفاده کنم یا همون مدیا شیش وجهی ایستا خوبه

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع