مشاوره در مورد نحوه عملکرد و مقایسه داروهای آب شور - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 20
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

پاسخ : مشاوره در مورد نحوه عملکرد و مقایسه داروهای آب شور

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    سلام و صد سلام خدمت اقای مرادی عزیز

اقای مرادی چند تا سوال جدید برام پیش اومد :

1-این الدئید موجود در پاراگارد چه کاری انجام میده ایا ضد انگله مثل مالاشیت گرین ؟

2-پانکتول جی بی ال برای سفیدک قوی تره یا پاراگارد ؟

ممنونم ممنونم ممنونم

سلام
    1- داروی پاراگارد ضد انگل و بسیاری از بیماری های قارچی و باکتریایی هستش
    2- هر دو تاشون مناسب هستن هر چند من خودم از پانکتول استفاده می کنم
    3 کاربر پسندیده اند: bluetang,momenii,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

اقای مرادی :

1- شما مطمئنی ایک اتک قوی تر از پرونت ایکه ؟ من هر جا رفتم بخرم بهم گفتن پرونت ایک علاوه بر درمان کار پیشگیری رو هم انجام میده قوی تره و ایک اتک چون ضعیف تره فقط میتونه درمان کنه و بدرد پیشگیری نمیخوره و تازه میگفتن ایک اتک فقط برای ایک هست ولی پرونت ایک برای بیماری های قارچی هم استفاده میشه .حالا کدوم یکی بلاخره قوی تره توی سایتش ننوشته ؟

2-پرونت ایک و ایک اتک انگل رو میکشن یا از طریق ایجاد لایه های محافظ روی بدن ماهی بیماری رو درمان میکنن ؟

3- چرا وقتی از داروی پانکتول استفاده میکنم حتی کمتر از دوز لازم بعضی از ماهیهام رو میکشه ؟ خیلی ها هم شنیدم پانکتول ماهیههای ضعیفشون رو کشته مگه سمیه ؟
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    اقای مرادی :

1- شما مطمئنی ایک اتک قوی تر از پرونت ایکه ؟ من هر جا رفتم بخرم بهم گفتن پرونت ایک علاوه بر درمان کار پیشگیری رو هم انجام میده قوی تره و ایک اتک چون ضعیف تره فقط میتونه درمان کنه و بدرد پیشگیری نمیخوره و تازه میگفتن ایک اتک فقط برای ایک هست ولی پرونت ایک برای بیماری های قارچی هم استفاده میشه .حالا کدوم یکی بلاخره قوی تره توی سایتش ننوشته ؟

2-پرونت ایک و ایک اتک انگل رو میکشن یا از طریق ایجاد لایه های محافظ روی بدن ماهی بیماری رو درمان میکنن ؟

3- چرا وقتی از داروی پانکتول استفاده میکنم حتی کمتر از دوز لازم بعضی از ماهیهام رو میکشه ؟ خیلی ها هم شنیدم پانکتول ماهیههای ضعیفشون رو کشته مگه سمیه ؟

سلام
    1- ؟؟!!!!!!!!!!! من جواب این سوال رو قبلاً دادم
    2- هر دو حالت رو ایجاد می کنن
    3- ماهی هایی که در اثر پیشرفت بیماری ضعیف شده باشن در صورت استفاده از داروهای قوی از بین میرن البته دز مصرفی هم مهمه پانکتول رو باید به صورت 5 میل به ازای 40 لیتر و یک روز در میان استفاده کنید در صورت افزایش دز، احتمال مرگ ماهی ها زیاده. در طی دوره ی درمان باید تست آمونیاک و نیتریت رو هم بزنید تا اگر این دو تا پارامتر افزایش پیدا کرده بودن تعویض آب انجام بشه
    3 کاربر پسندیده اند: bluetang,momenii,محسن بهزادی

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر سایت
    محل اقامت
    تبریز
    شماره عضویت
    1952
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

سلام اقای مرادی شرمنده تو سایت تاپیکی پیدا نکردم مربوط به این سوالم

تانک من سیانو باکتر گرفته رو سنگ ها بود که با سیفون منظم ریشه کن کردم الان فقط رو ماسه ها تولید میشه وقتی هم روی ماسه ها رو سیفون میزنم بعد از 4-5 روز بازم پیدا میشه ایا دارویی هست که من اینو حل کنم دیگه خستم کرده وضمنا با نمک برایت ول سیفون میزنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر سایت
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    2164
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    47
    پسند گرفته
    26
    امتیاز کاربری
    61

شما نیترات تانکتون چه قدره ؟و نورتون چیه؟احیانا ال ای دی نیست؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ایجادی نمایش پست ها

تانک من سیانو باکتر گرفته رو سنگ ها بود که با سیفون منظم ریشه کن کردم الان فقط رو ماسه ها تولید میشه وقتی هم روی ماسه ها رو سیفون میزنم بعد از 4-5 روز بازم پیدا میشه ایا دارویی هست که من اینو حل کنم دیگه خستم کرده وضمنا با نمک برایت ول سیفون میزنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ایجادی نمایش پست ها

سلام
    سیانوباکتر به دلیل کیفیت بد آب و بالا بودن میزان مواد آلی و معلق در آب ایجاد میشه و این یعنی گردش آب ضعیفه، اسکیمر ضعیفه، تعداد زیاد ماهی ها و یا مرجان های موجد در آکواریوم و در نهایت میزان غذادهی زیاد البته از 4 تا عاملی که گفتم ممکنه تو سیستم شما فقط یکیش وجود داشته باشه به هر حال برای خلاص شدن از شر سیانو باکتر چند تا کار رو باید با هم انجام بدید
    1- تست و تنظیم نیترات، فسفات ، ph
    2- سیفون کردن قسمتی که سیانو باکتر در اونجا رشد کرده
    3- خاموش کردن لامپ آکواریوم به مدت سه روز (برای آکواریوم های ریف و 5 روز برای فیش اونلی) و در صورت قدیمی بودن و یا نامناسب بودن لامپ ها تعویض اونها
    4- سر یکی از موجسازها رو مستقیم به سمت محل رشد سیانو باکتر برگردونید به نحوی که جریان شدیدی در اون محل ایجاد بشه
    5- پد های روی اور فلو رو هر روز بشورید حتی اگر کثیف نشده باشن اگر اور فلو ندارید پد های رویی داخل سامپ رو هر روز بشورید اگر اورفلو دارید اما روش پد نذاشتید اول روی اورفلو پد بزارید و بعد هر روز بشوریدش
    6- دو یا سه تا گابی شن خوار مثل گابی خال نارنجی، سر طلایی و یا فالنا بخرید تا به صورت دائم شن رو الک کنن
    7- استفاده ی همزمان از داروی ضد سیانو باکتر هم می تونه تضمینی برای ریشه کن شدن قطعی اون بشه هر چند به نظرم تو بیشتر مواقع انجام 6 مورد اول سیانو باکتر رو از بین میبره
    ویرایش توسط S.H.Moradi : ۱۳۹۳-۰۵-۱۰ در ساعت 01:41
    2 کاربر پسندیده اند: bluetang,Rezaei

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر سایت
    محل اقامت
    تبریز
    شماره عضویت
    1952
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها

سلام
    سیانوباکتر به دلیل کیفیت بد آب و بالا بودن میزان مواد آلی و معلق در آب ایجاد میشه و این یعنی گردش آب ضعیفه، اسکیمر ضعیفه، تعداد زیاد ماهی ها و یا مرجان های موجد در آکواریوم و در نهایت میزان غذادهی زیاد البته از 4 تا عاملی که گفتم ممکنه تو سیستم شما فقط یکیش وجود داشته باشه به هر حال برای خلاص شدن از شر سیانو باکتر چند تا کار رو باید با هم انجام بدید
    1- تست و تنظیم نیترات، فسفات ، ph
    2- سیفون کردن قسمتی که سیانو باکتر در اونجا رشد کرده
    3- خاموش کردن لامپ آکواریوم به مدت سه روز (برای آکواریوم های ریف و 5 روز برای فیش اونلی) و در صورت قدیمی بودن و یا نامناسب بودن لامپ ها تعویض اونها
    4- سر یکی از موجسازها رو مستقیم به سمت محل رشد سیانو باکتر برگردونید به نحوی که جریان شدیدی در اون محل ایجاد بشه
    5- پد های روی اور فلو رو هر روز بشورید حتی اگر کثیف نشده باشن اگر اور فلو ندارید پد های رویی داخل سامپ رو هر روز بشورید اگر اورفلو دارید اما روش پد نذاشتید اول روی اورفلو پد بزارید و بعد هر روز بشوریدش
    6- دو یا سه تا گابی شن خوار مثل گابی خال نارنجی، سر طلایی و یا فالنا بخرید تا به صورت دائم شن رو الک کنن
    7- استفاده ی همزمان از داروی ضد سیانو باکتر هم می تونه تضمینی برای ریشه کن شدن قطعی اون بشه هر چند به نظرم تو بیشتر مواقع انجام 6 مورد اول سیانو باکتر رو از بین میبره

ممنون اقای مرادی داروی سیا نو با کتر که ریف سیف باشه شما موجود دارین ممنون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع