پرونده کیفری با بعدی عجیب!!! - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 27
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    همه جای ایران سرای من است
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438

پاسخ : پرونده کیفری با بعدی عجیب!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    فکر کنم حکمش قتل غیر عمد باشه و باید دیه متوفی ها رو پرداخت کنه
    چون عملی که انجام داده غیر مستقیم منجر به فوت شده

مثل این میمونه که توی تصادف راننده بزنه به تیر برق و تیر برق بیوفته روی خونه ای که منجر به فوت ساکن یا ساکنین بشه
    نمیدونسته اصلا قراره همچین اتفاقی بیوفته ولی علت اتفاق بوده و باید به عنوان مجرم به قتل غیر عمد محاکمه بشه
    سلام
    با توجه به اینکه عملش عنوان مجرمانه نداره یعنی اینکه نوع عمل عملی نبوده که بشه بهش گفت جرم
    و عامل روانی که همون قصد مجرمانه هم در کار نبوده یعنی شخص قصد کشتن کسی رو نداشته
    نمیشه بهش عنوان قتل غیر عمد داد و این رای در دادگاه تجدید نظر استان نقض شده
    در مورد تصادف رانندگی هم کلا قضیش فرق میکنه چرا که اونجا دیگه از قصور یا عدم قصور راننده یا عامل انحراف یا عدم توانایی در کنترل دستگاه خودرو حرف به میان میاد و پرونده کیفری نیست و حقوقیه.
    5 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya,Rezaei,shabahang,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه عملش عنوان مجرمانه نداره یعنی اینکه نوع عمل عملی نبوده که بشه بهش گفت جرم
    و عامل روانی که همون قصد مجرمانه هم در کار نبوده یعنی شخص قصد کشتن کسی رو نداشته
    نمیشه بهش عنوان قتل غیر عمد داد و این رای در دادگاه تجدید نظر استان نقض شده
    در مورد تصادف رانندگی هم کلا قضیش فرق میکنه چرا که اونجا دیگه از قصور یا عدم قصور راننده یا عامل انحراف یا عدم توانایی در کنترل دستگاه خودرو حرف به میان میاد و پرونده کیفری نیست و حقوقیه.
    من تخصص یا مطالعه ای در این زمینه ندارم
    اما نفس عمل باعث ترس میشه و ترساندن فکر کنم جرمه
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    من تخصص یا مطالعه ای در این زمینه ندارم
    اما نفس عمل باعث ترس میشه و ترساندن فکر کنم جرمه
    سلام
    ترساندن به صراحت قید جرم بودن نداره یا اینکه در قانون جزا بحثی براش باشه
    اما تحت شرایطی و با در نظر گرفتن قصد مرتکب و اوضاع و احوال مرتکب و مجنی علیه(البته اگه بشه این عنوان رو بکار برد) و پرونده میتونه عنوان مجرمانه به خودش بگیره
    و همینه که اوضاع این پرونده رو پیچیده کرده
    چرا که وکیل مدافع میگه فقط حرف زده و خانواده شکات میگن ترسونده.
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya,Rezaei,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

کاربر پیشکسوت
    نام
    یحیی میرکمالی
    شغل
    بیکار علاف میچرخیم تا پنچر شیم
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    683
    میانگین ارسال
    0.26
    پسند داده
    4,889
    پسند گرفته
    3,910
    امتیاز کاربری
    6992

یه بار دیگه دقیق خوندم
    بنظرم میشه دیه رو باس بده
    دیگه تنها راهی که میشه لا اقل یذره اون خانواده های بدبخت رو اروم کرد همینه
    من نمیگم قانون دادگاهی ما فلانه و این حرفا
    اما کلا میگم قانونه ما یکمی فرمالیته هست
    ببینید منی که اینجا زندگی میکنم میتونم خوب بفهمم قانون چیه و وجود خارجی واسم نداره اما تا زمانی که جرمی رو انجام ندادم ولی واسه کسایی که یک ذره اینجا ادم داشته باشن قانونی وجود نداره
    بنظره من باید اون شخص تاوانه کاری رو که ندونسته یا دونسته یا هرچی شده انجام بده
    اول اون شخصی که این شخص ب رو وارد کرده باید بازخواست بشه و حبس بکشه چون یه کار غیر قانونی انجام داده و شخص مورد نظر رو وارد اون محیط کرده و . . .
    دوم هم این شخص دیه رو پرداخت کنه کمه کمش
    ما ادما همیشه کارایی رو ناخواسته انجام میدیم که شاید به فکره خودمون جرمی رو انجام نداده باشیمو کاری نکرده باشیم
    ولی وقتی اون کار میتونه باعث مرگ یه نفر بشه وقتی لا اقل یه ذره میدونیم امکانش هست به کسی اسیب بزنیم بنظرتون این کار جرم نیست ؟
    من نظرم بر نمیگرده به هیچ صورت چون خودمو همیشه جای اون شخصی میزارم که آسیب دیده و خوب فکر میکنم
    کاشکی میشد یه بحثی هم باز کرد در رابطه با شکایت علیه ظلم یا بی قانونی تا بتونین شماهایی که واردین توی این قضیه به امثال من کمک کنید
    ممنون
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,Rezaei,محسن بهزادی
    برای اثر گذاشتن روی دیگران اخم نکن
    پیشانیت چروک میشود ...

از لبخندت استفاده کن !

زیبائی دندانهایت تاثیر بیشتری دارند

مزرعه کوچک ما

آکواریوم های من
    محک : حمایت از کودکان سرطانی

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438

نقل قول نوشته اصلی توسط kalantar.yahya نمایش پست ها
    یه بار دیگه دقیق خوندم
    بنظرم میشه دیه رو باس بده
    دیگه تنها راهی که میشه لا اقل یذره اون خانواده های بدبخت رو اروم کرد همینه
    من نمیگم قانون دادگاهی ما فلانه و این حرفا
    اما کلا میگم قانونه ما یکمی فرمالیته هست
    ببینید منی که اینجا زندگی میکنم میتونم خوب بفهمم قانون چیه و وجود خارجی واسم نداره اما تا زمانی که جرمی رو انجام ندادم ولی واسه کسایی که یک ذره اینجا ادم داشته باشن قانونی وجود نداره
    بنظره من باید اون شخص تاوانه کاری رو که ندونسته یا دونسته یا هرچی شده انجام بده
    اول اون شخصی که این شخص ب رو وارد کرده باید بازخواست بشه و حبس بکشه چون یه کار غیر قانونی انجام داده و شخص مورد نظر رو وارد اون محیط کرده و . . .
    دوم هم این شخص دیه رو پرداخت کنه کمه کمش
    ما ادما همیشه کارایی رو ناخواسته انجام میدیم که شاید به فکره خودمون جرمی رو انجام نداده باشیمو کاری نکرده باشیم
    ولی وقتی اون کار میتونه باعث مرگ یه نفر بشه وقتی لا اقل یه ذره میدونیم امکانش هست به کسی اسیب بزنیم بنظرتون این کار جرم نیست ؟
    من نظرم بر نمیگرده به هیچ صورت چون خودمو همیشه جای اون شخصی میزارم که آسیب دیده و خوب فکر میکنم
    کاشکی میشد یه بحثی هم باز کرد در رابطه با شکایت علیه ظلم یا بی قانونی تا بتونین شماهایی که واردین توی این قضیه به امثال من کمک کنید
    ممنون
    سلام یحیی جان
    دل پر داغی داری داداش[-o< اینم دعا برات
    درسته در برخی موارد رابطه ها جای قانون رو میگیره ولی من این پست رو فقط برای این گذاشتم که استفاده کنیم.
    در هر صورت این پرونده هنوز مفتوح هست و تقاضای شاکیان بنتا به دلائلی که گفتم در دادگاه تجدید نظر استان رد شده و پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شده.
    در مورد بی قانونی اگه امکان اثباتش باشه یحیی جان
    به سادگی قابل پیگیری هست
    شما اسناد بده،شخص بنده پیگیری می کنم.
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,kalantar.yahya

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

البته من ابعاد دیگه ای رو از این مسئله خوندم که به نظرم شما رندانه اونو حذف کردید(البته منم شنیدم و صحتش رو نمیدونم!) ولی جاش حسابی توی این ماجرا خالیه...

- اول از همه باید دقیق برسی بشه فاز اون روحانی یا متصدی مذهبیی که به این بنده خدا همچین پیشنهادی رو میده چی بوده!!!! چون همچین موضوعی نه توی احکاممون وجود داره و نه روایتی هست از ائمه که این حکم رو به شخصی با شرایطی مشابه این داده باشند؛پس به خاطر تلاش به ورود خرافات در مذهب اول از همه اون آمر به این مسئله رو باید به اشد مجازات رسوند؛تا حدی که حتی اگر دیه و یا جریمه ای هم باشه باید متوجه اون ادم وتصمیم نابخردانش باشه...
    - محکوم بعدی اون جناب غسال هست که سرپیچی از رسالت خودش کرده و به نوعی خیانت در امانت کرده! به هر حال اون بابا هم در برابر رسالت شغلیش و همچنین اموال بیت المال دچار جرم شده...
    - در نهایت هم مجرم سوم شخص ساده لوحی شناخته میشه که از سر اعتماد به عالم دبنی وفریب خوردگی به نظر من و نه از سر قصد این مشکل رو پیش اورده...

پرونده بعدی لطفأ
    2 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,Rezaei
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    البته من ابعاد دیگه ای رو از این مسئله خوندم که به نظرم شما رندانه اونو حذف کردید(البته منم شنیدم و صحتش رو نمیدونم!) ولی جاش حسابی توی این ماجرا خالیه...

- اول از همه باید دقیق برسی بشه فاز اون روحانی یا متصدی مذهبیی که به این بنده خدا همچین پیشنهادی رو میده چی بوده!!!! چون همچین موضوعی نه توی احکاممون وجود داره و نه روایتی هست از ائمه که این حکم رو به شخصی با شرایطی مشابه این داده باشند؛(خب من این قسمتش رو نشنیدم ولی اگر هم باشه یعنی این کار به پیشنهاد کسی انجام شده باشه و فقط پیشنهاد بوده باشه و فاعل در انجام یا ترک اون مختار بوده باشه،نه میشه بهش عنوان معاونت در جرم رو داد نه اون رو محاکه کرد البته اگه روحانی بوده و این موضوع رو روی منبر گفته جریانش فرق میکنه)پس به خاطر تلاش به ورود خرافات در مذهب اول از همه اون آمر به این مسئله رو باید به اشد مجازات رسوند؛تا حدی که حتی اگر دیه و یا جریمه ای هم باشه باید متوجه اون ادم وتصمیم نابخردانش باشه...(همونطور که گفتم اگه این موضوع که کسی به اوش شخص چنین موضوعی رو پیشنهاد داده باشه و از روی منبر و عمومی نبوده و قید مذهب و احکام دین هم نداشته باشه نمیشه به عنوان معاونت در جرم اون رو محکوم کرد)
    - محکوم بعدی اون جناب غسال هست که سرپیچی از رسالت خودش کرده و به نوعی خیانت در امانت کرده! (تعریفی که قانون از خیانت در امانت کرده علی جان مشخصه و شامل حال اون غسال نمیشه)به هر حال اون بابا هم در برابر رسالت شغلیش و همچنین اموال بیت المال دچار جرم شده...
    - در نهایت هم مجرم سوم شخص ساده لوحی شناخته میشه که از سر اعتماد به عالم دبنی وفریب خوردگی به نظر من و نه از سر قصد این مشکل رو پیش اورده...

پرونده بعدی لطفأ
    سلام علی جان
    خداوکیلی شدی شبیه به مرحوم خلخالی!!!(دور از جونت البته)
    اگه ولت کنن پرونده های قوه قضایی ایران که نه،واسه کهکشان رو یه روزه می بندی!!!
    میگم منم یه طلب از یه بابایی دارم بیا و شما وصولش کن نصف نصف،قبوله؟
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,kalantar.yahya

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع