گفتگو درباره نگهداری و ساخت لانه مرغ و خروس - صفحه 15
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 5891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 99 تا 105 , از مجموع 139
  1. بالای صفحه | پست شماره : 99

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

پاسخ : گفتگو درباره نگهداری و ساخت لانه مرغ و خروس

نقل قول نوشته اصلی توسط KAMFA نمایش پست ها
    با اجازه علی ا قا بقیه رو نمیدونم
    ولی پیشهاد میکنم از پلی کربنات استفاده نشه بهتره
    فضارو خیلی گرم نگه میداره و گردش هوا رو سخت میکنه
    سجاد جان برای تابستون سقف قفسها فقط سایه بونه و راه ورود و خروج هوا تعبیه میشه؛محل قفسش هم سایه گیره و مشکل انچنانی به وجود نمیاره
    نقل قول نوشته اصلی توسط rman نمایش پست ها
    سلام.
    اقا من امروز که رفتم چند تا نکته دیدم گفتم شاید به درد بچه ها هم بخوره
    یکی که ایرانیت رو میگفتند از ازبست ساخته میشه و طبیعتا سرطان زاست اگه از ازبست باشه.به خصوص این سقف شیروانیا.
    ورق گالوان هم همونطور که علی گفت تابستونا عملا قفسو میکنه کوره.
    پلی کربنات هم میگفتند تو تابستون چون نورو رد میده عین گلخانه میکنه قفسو ولی زمستونا خوبه.
    از قفس طرف یه پیشنهادی داد بم.گفت سقفشو سرامیک کن.سرامک های 60 در 60 سانت داشت که هر 4 تاش تاش 1 جعبه بود.قیمتی که داد هر جعبه میشه 8 تومن تقریبا.برای هر سقف 7 تا تقریبا سرامیک میخوایم و در کل میشه 4 بسته سرامیک در کل.حدودا 40 تومن در بیاد هم خوبه.عکسش هم اینه.
    برا ثابت کردنش هم گفت نبشی میذاریم تا لق نزنند.به نظرتون خیلی سنگین نمیشه؟لازم میشه وسط هر طول 2 تا میله استحکام بزنیم؟
    ایده ای کسی داره بچه ها؟
    خب مسئله اینه که قوطی هات همچین وزنی رو تحمل نمیکنن و بعد از طی اولین زمستون تاب بر میداره ...
    2 کاربر پسندیده اند: hasoo,KAMFA
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 100

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    139
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    391
    پسند گرفته
    319
    امتیاز کاربری
    479

نقل قول نوشته اصلی توسط aligator نمایش پست ها
    سجاد جان برای تابستون سقف قفسها فقط سایه بونه و راه ورود و خروج هوا تعبیه میشه؛محل قفسش هم سایه گیره و مشکل انچنانی به وجود نمیاره

خب مسئله اینه که قوطی هات همچین وزنی رو تحمل نمیکنن و بعد از طی اولین زمستون تاب بر میداره ...
    اگه 2 تا ستون وسطش بزنیم چطور علی؟وسط میله های طولی.دوام داره اونوقت؟ @aligator
    یا اینکه قوطی رو 2.5 در 2.5 کنیم درست میشه؟
    ولی یه مسله ای هم هست علی جان.الان من پایه اکواریومم قوطی 3 هست و 1.5 متر طول آکواریومه.حدودا 700 کیلو وزنش هست.شیشه سکوریته.یه دوست هم دارم رو همین قوطی 3 تا 1.2 تن اکواریوم ساخته و بی هیچ مشکلی.هیچ استحکام و گوشه هم نداره.
    به نظرت 6تا سرامیک که شاید وزنشون 20 کیلو هم نشه رو قوطی 2 تحمل نمیکنه؟
    اینم یه طرح اگه خواستیم استحکام بدیم ولی خیلی موافقش نیستم.نمای جلو رو خراب میکنه.
    علی جان برای اخوری و دانخوری طرحتونفهمیدم.4 شنبه میخوام بدم اهنا رو بخره و ایشالا 5 شنبه جمعه بسازیمشون.
    هر نظری دارید بگید
    ویرایش توسط rman : ۱۳۹۳-۱۲-۰۴ در ساعت 17:03 دلیل: Call for ALIGATOR!
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 101

سرپرست کل
    متخصص ماکیان
    مدیر نمونه زمستان 92
    نام
    Ali
    محل اقامت
    Esfahan
    شماره عضویت
    33
    میانگین ارسال
    0.48
    پسند داده
    6,652
    پسند گرفته
    7,296
    امتیاز کاربری
    11800

قوطی رو 2.5 کنی خیلی بهتره
    برای محل جا دونی و جا ابی میتونی 2تا ورق به ابعاد 20*20 یا 30*30 رو از فاصله 20 سانتی زمین به پایه ها جوش بدی حتی اگه زیرش برای مقاومت بهتر اهرم هم جوش خورد مشکلی نداره. بعدأ جا ابی و جا دونی رو روی پایه میگذاری و با سیم یا نخ به بدنه فیکس میکنی ...

2 کاربر پسندیده اند: rman,بامشاد
    ​تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم...
    قله ها در زير پايم...کهکشانها آشيانم...
    سرکشم چون کوه آتش ،آتشم... آتشفشانم...
    چون سياوش پاک پاکم...همچو رستم پهلوانم...
    کاوه ام آزاده مردم...تار و پود کاويانم...
    من زماد و از هخايم...از ارشک ساسانيانم...
    مازيارم...بابکم...من رهبر آزادگانم...
    جشن يلدا جشن نوروز...هم سده هم مهرگانم...
    نور خورشيد نور چشمم...آسمانها زير پايم...
    زاده پاک اهورا...از نژاد آريايم...
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    همچنین کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 102

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    139
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    391
    پسند گرفته
    319
    امتیاز کاربری
    479

اقا دست گلت درد نکنه.چشم ببینم اگه هزینش خیلی فرق نکرد میدم قوطی 2.5ش کنه.قوطی 2.5 قیمت هر شاخش 22 تومنه.9 کیلو هست.قوطی 2حدود 7-8 کیلو هست و کیلو 2.500 گفته میتونم پات حساب کنم.ولی علی اگه خیلی دستمزد خواست بگیره سر 2.5 به نظرت میشه میله طولی ها رو داد 2.5 فقط بزنه و بقیه رو 2؟
    میگم در مورد سقف من خب خیلی گشتم و حرف زدم و ...
    قیمتایی امروز گرفتم:
    ایرانیت متری 14 تومن.
    کارتن پلاست متری 14 تومن.
    پلی کربنات متری 20 تومن.
    همینطوری ورق ام دی اف هم رفتم فی گرفتم 100سانت در 70 سانتشو میگفت 6 تومن.6 میل ضخامت.
    سرامیکو منتظرم ببینم همون 120 در 120 سانتش رو بم 7-8 تومن میده یا نه.این سرامیکه:

از طرفی برای عایق کردنش هم رفتم پرسیدم 2 تا پیش نهاد شنیدم.
    یکی فوم المینیوم 5 میلی بود و فوم-المینیوم 3 سانت.به ترتیب متری 4500 و 13000 تومن.
    این عکسش

طرف میگفت میتونی فوم المینیوم رو به شرطی که خوب فیکسش کنی برای عایق کردن استفاده کنی برابر بارون و نور و ...مقاومه فقط خش نخوره.
    فوم معمول هم 2.500 ارون تر از فوم المنیوم بود یعنی متری 1500 و 11500 تومن.
    به نظرتون برای عایق کردن سقف چه کنیم؟
    یه ورق ام دی اف بندازیم+سرامیک روش؟
    یه ورق گالوانیزه بندازیم روش سرامیک؟یه ورق فوم ساده بندازیم و روش سرامیکا رو بچینیم؟یا گالوان+فوم+سرامیک؟
    هزینه ایرانیت و پلی کربنات زیاد میشه راستش برام...برا همین دارم دنبال یه راه حل میگردم.از طرفی ایرانیت ازبستیه و پلی هم خیلی گرونه برام.
    شرمنده بچه ها شما هم گیج شدین
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 103

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    یک نکته رو من بگم که شاید بدردتون بخوره
    بر ابعاد طولی ، مثل قفسی که 2 متر طول داره و وسطش هم پایه یا اهرمی نمیخوره بهتره از قوطی هایی با سطح مقطع مستطیل استفاده بشه مثل 2*3 که در یک جهت مقاومت خم شدن خیلی بیشتری دارند و یک جهتش فقط نیاز به مهار بیشتر داره

نقل قول نوشته اصلی توسط rman نمایش پست ها
    اقا دست گلت درد نکنه.چشم ببینم اگه هزینش خیلی فرق نکرد میدم قوطی 2.5ش کنه.قوطی 2.5 قیمت هر شاخش 22 تومنه.9 کیلو هست.قوطی 2حدود 7-8 کیلو هست و کیلو 2.500 گفته میتونم پات حساب کنم.ولی علی اگه خیلی دستمزد خواست بگیره سر 2.5 به نظرت میشه میله طولی ها رو داد 2.5 فقط بزنه و بقیه رو 2؟
    میگم در مورد سقف من خب خیلی گشتم و حرف زدم و ...
    قیمتایی امروز گرفتم:
    ایرانیت متری 14 تومن.
    کارتن پلاست متری 14 تومن.
    پلی کربنات متری 20 تومن.
    همینطوری ورق ام دی اف هم رفتم فی گرفتم 100سانت در 70 سانتشو میگفت 6 تومن.6 میل ضخامت.
    سرامیکو منتظرم ببینم همون 120 در 120 سانتش رو بم 7-8 تومن میده یا نه.این سرامیکه:

از طرفی برای عایق کردنش هم رفتم پرسیدم 2 تا پیش نهاد شنیدم.
    یکی فوم المینیوم 5 میلی بود و فوم-المینیوم 3 سانت.به ترتیب متری 4500 و 13000 تومن.
    این عکسش

طرف میگفت میتونی فوم المینیوم رو به شرطی که خوب فیکسش کنی برای عایق کردن استفاده کنی برابر بارون و نور و ...مقاومه فقط خش نخوره.
    فوم معمول هم 2.500 ارون تر از فوم المنیوم بود یعنی متری 1500 و 11500 تومن.
    به نظرتون برای عایق کردن سقف چه کنیم؟
    یه ورق ام دی اف بندازیم+سرامیک روش؟
    یه ورق گالوانیزه بندازیم روش سرامیک؟یه ورق فوم ساده بندازیم و روش سرامیکا رو بچینیم؟یا گالوان+فوم+سرامیک؟
    هزینه ایرانیت و پلی کربنات زیاد میشه راستش برام...برا همین دارم دنبال یه راه حل میگردم.از طرفی ایرانیت ازبستیه و پلی هم خیلی گرونه برام.
    شرمنده بچه ها شما هم گیج شدین
    آقا آرمان
    ام دی اف اصلا بدرد سازه ای که توی هوای آزاد استفاده میشه نمیخوره !!

بهترین گزینه برای سقف ایرانته
    من در جریان تاپیک نبودم ، چرا میخوای از سرامیک هم استفاده کنی؟
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,rohollajalili,بامشاد

به عمل کار برآید ، نه سخن

کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 104

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    139
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    391
    پسند گرفته
    319
    امتیاز کاربری
    479

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    یک نکته رو من بگم که شاید بدردتون بخوره
    بر ابعاد طولی ، مثل قفسی که 2 متر طول داره و وسطش هم پایه یا اهرمی نمیخوره بهتره از قوطی هایی با سطح مقطع مستطیل استفاده بشه مثل 2*3 که در یک جهت مقاومت خم شدن خیلی بیشتری دارند و یک جهتش فقط نیاز به مهار بیشتر داره

آقا آرمان
    ام دی اف اصلا بدرد سازه ای که توی هوای آزاد استفاده میشه نمیخوره !!

بهترین گزینه برای سقف ایرانته
    من در جریان تاپیک نبودم ، چرا میخوای از سرامیک هم استفاده کنی؟
    جناب رضایی در مورد ام دی اف فقط به عنوان یه نگه دارند سقف و به عنوان یکی از ضعیف ترین گزینه ها باید نام برد خداییش!نه همینطوری گفتم رعایت امانت کرده باشم و حرفهایی که امروز شنیدم رو بزنم وگرنه ابدا استفاده نمیکنم!هم گرونه هم به کار نمیاد.یه اب بخوره میریزه پایین از وسط.
    والا قوطی 3*2 هم ایده خیلی خوبیه جناب رضایی اما مسله یه نمه هزینه اهنش میشه نمیدونم چقدر فرق ساخت و هزینه هام میشه.اخه طرف یه استاد کاریه که کل شهر میشناسنش و گفت 2 مشکلی ابدا نداره..من بنا برا احتیاط و صحبت علی گفتم چشم اگه خیلی فرقی نکرد 2.5 بزنم.2 کیلو هر شاخش گرون تره ولی نمیدونم دستمزدش همون 2.500 هست برای هر کیلو یا بیشتره...سر همین یکم دو دلم.طبیعتا 3*2 رو هم نمیدونم چقدر فرق معمله میشه.باید بپرسم یا اینکه اگه شما میدونید لطف کنید بگید که از این دو دلی در بیام.
    برای سقف استاد کاره گفت سرامیک هم میشه زد.نشون داد و گفت اره به این صورت میشه زد و نبشی بذاریم که فیکس بشه و لق هم نزنه.قیمتی که داد اون موقع گفت برای 4 تا سرامیک 60 در 60 سانت 7-8 تومن بود.دیدم خب هم ارزون تر از ایرانیته هم تر و تمیز تر و هم محکمه.اینم به عنوان گزینه تو ذهنمه.
    حالام که در خدمت شماییم...موندیک چه کنیم.ا

7. بالای صفحه | پست شماره : 105

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    139
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    391
    پسند گرفته
    319
    امتیاز کاربری
    479

خیلی خب امروز دیگه تصمیم نهایی رو میگیریم انشالله.اقا سرامیک بی سرامیک.ایده مسخره ای بود که طرف بهما داد.قیمتشم 15 تومن متری در میاد.
    با این حساب یا میدم قوطی 2 اش کنه یا قوطی 2.5.قمت دستمزد ثابته.کاری به نوع قوطی نداره.
    رفتم یه مدل توری مرغی دیدم گالوانیزه گرم که ضد زنگه.45 متری سوراخ درشتش 72 تومن عرض 120 سانت.سوراخ ریزش هم حدودا همین قیمت بود البته تا 200 تومن میرفت قیمتا ولی اونی که به کار میومد بین متری 1300-1600 بود.
    حالا سوال اول:توری رو ریز بگیرم بهتره یا سوراخا درشت؟ریز 1 سانتی بود و درشت 5 سانتی.درشته جنس مفتولش محکم تره و ریزه جنس مفتولش نازک تره.
    برای سقف:
    ایرانیت که از لیست حذف شد.سرامیک هم همین طور.کارتن پلاست و ام دی اف هم به همین ترتیب.
    میمونه 2 تا.یا پلی کربنات یا ورق گالوانیزه.
    پلی کربنات رو دو تا مشکل براش میبینم.یکی اینکه شفافه و نور مستقیم میخوره تو مغز بیچاره ها زیر افتاب.یکی هم قیمتش.اما اگه چاره ای نباشه مجبوری میگیرم.قیمت متری 20 تومن...6 مترمیخوام میشه 120 تومن.
    ورق گالونیزه:شفاف نیست.نرو رد نمیده.ارزان تره. ضخامت 0.5 میلش ورق 2 در 1 متری 25 تومنه که در کل میشه 75 تومن.به نظرم نازکه البته.
    سوال دوم:اگه نظرتون اینه که پلی کربنات بگیرم یا ورق گالوان بگید که دیگه اخریم قدم ها رو برداریم.به نظرتون معایب و مزایای هر کدوم چطوره؟ببخشید سوال زیاد شد....

کلمات کلیدی این موضوع