من و جوجه سالنم و هزارتا مشکل و هزارتاسوال
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    نام
    مجید ایرانی
    شغل
    بندگی خدا
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    344
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    22
    پسند گرفته
    70
    امتیاز کاربری
    147

من و جوجه سالنم و هزارتا مشکل و هزارتاسوال

باسلام خدمت دوستان عزیز و بزرگان و پیشکسوتان گرامی ضمن آرزوی موفقیت و سر بلندی برای همه شما عزیزان من 17سال هست که با آکواریوم آشنا هستم و نزدیک به سه سال هست که بصورت مداوم آکواریوم خانگی دارم و تقریبا سه بار موفق به تکثیر موفق و جوجه کشی از دیسکسها شدم. ضمن اینکه در این مدت در راستای پروش کت فیشهای خاص و یک بار جوجه گیری از کت فیشها موفق شدم که متاسفانه امکان پرورش برام میسر نشد و همه از بین رفتن. به علت کوچیکی جا در منزل و علاقه زیاد به کار تکثیر و پرورش بعد از دو سال کلنجار رفتن با خانه و خانواده موفق شدم یک سالن تکثیر ( زیر زمین خونه بابا اینا120متره) راه اندازی کنم. شروع کار با خرید تعدادی پایه و آکواریومهای دست دوم بود.پایه کار سالن رو هم تکثیر و پرورش ماهی آنجل و دیسکس قرار دادم. در حال حاضر 20متر از فضا رو با چیدن تعداد12 تانک 1متری و 15 تانک 1.2متری با ارتفاع 40و عرض 40 و6تا تانک 40*40*40جهت پرورش و استفاده از بخاری گازی و یک پمپ مرکزی و قرار دادن یک پنکه جهت پخش متوازن گرما و یک دستگاه آر او خونگی شروع کردم.در حال حاضر از بیوفیلتر در تانک آنجلهای مولد و برای پیش مولد ها و بچه ها از سیستم سامپ استفاده کردم . برای جفت دیسکس هم یه فیلتر سطلی قرار دادم سیفون روزانه 10درصد هم دارم انجام میدم.و در داخل 6 تا از تانکها که فعلا خالی هستن آب رو نگهداری میکنم. نزدیک به 3هفته هست که سالن رو استارت زدم. و آبگیری این تعداد تانک رو شروع کردم و تعداد 500 تا آنجل دوبندی و 50تا آنجل پیش مولد و 3 جفت آنجل مولد و نزدیک 200تا گوپی که تکثیر خودم هست و یک جفت دیسکس خونگی در اونها قرار دادم. سفارش خرید تعداد 750تا رمبو و 100 تا کت پلنگی و 100تا کت باله بلند و 18 تا دیسکس 2 اینچی برای مولد سازی جهت پرورش و استفاده در تانکها هم گذاشتم که تا 3شنبه6 خرداد احتمال قوی به دستم میرسن .

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

من نزدیک به یکسال هست که خدمت دوستان و با مطالعه مطالب این سایت و سایتهای دیگه دارم شاگردی میکنم اما برای موفقیت در کاری که شروع کردم نیاز فراوان به کمک شما بزرگان و پیش کسوتان دارم. لطفا دریغ نفرمایید باتشکر اولین سوال .راستش من تا حاله تعداد زیاد ماهی خارجی رو آب به آب نکردم با توجه به دریافت 750تا رمبو و 18 دیسکس و 200 تا کت فیش در روز سه شنبه لطفا بهترین روش آب به آب کردن و قرینطینه و استفاده از مواد و داروهای احتمالی جهت افزایش بهره وری و کاهش تلفات رو به من بفرمایی ممنون میشم .
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,amir121,™@я€z,b.pakray,Hamzeh,NasHer
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر سایت
    نام
    مجید ایرانی
    شغل
    بندگی خدا
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    344
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    22
    پسند گرفته
    70
    امتیاز کاربری
    147

پاسخ : من و جوجه سالنم و هزارتا مشکل و هزارتاسوال

سلام دیگر ببخشید که سوالاتم رو تند تند بیان میکنم اما با توجه به نقصهایی که خودم در سالن می بینم و اطلاعات ناقصی که دارم باید زودتر به کمک من و داداش سعید بیایید تا موفق بشیم ...سوال دوممن در حال حاضر برای آنجل ها بیومار و پولکی - برای گوپیها فقط بیومار0.7 و برای مولدها بیومار و مخلوط دل ( شامل اسفناج - پولکی - دل گوساله- سیر استفاده میکنم و برای دیسکسها فقط دل گوساله و تترا بیتز با توجه به عدم شناخت رمبو ها بطور کامل در صورتی که رژیم غذایی نیاز به تغییرات داره لطفا راهنمایی کنید و بفرمایی غذای برای رمبو ها بهترین چیز چی می تونه باشه.
    2 کاربر پسندیده اند: amir121,b.pakray
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : من و جوجه سالنم و هزارتا مشکل و هزارتاسوال

نقل قول نوشته اصلی توسط otello100 نمایش پست ها
    سلام دیگر ببخشید که سوالاتم رو تند تند بیان میکنم اما با توجه به نقصهایی که خودم در سالن می بینم و اطلاعات ناقصی که دارم باید زودتر به کمک من و داداش سعید بیایید تا موفق بشیم ...سوال دوممن در حال حاضر برای آنجل ها بیومار و پولکی - برای گوپیها فقط بیومار0.7 و برای مولدها بیومار و مخلوط دل ( شامل اسفناج - پولکی - دل گوساله- سیر استفاده میکنم و برای دیسکسها فقط دل گوساله و تترا بیتز با توجه به عدم شناخت رمبو ها بطور کامل در صورتی که رژیم غذایی نیاز به تغییرات داره لطفا راهنمایی کنید و بفرمایی غذای برای رمبو ها بهترین چیز چی می تونه باشه.
    خوشامدید به امروزی
    ما خوشحال میشیم که بتونیم کمک مفیدی به شما بکنیم و سهم کوچکی در پیشرفت شما داشته باشیم اما متاسفانه در این تاپیک مقدور نیست
    1- در بخش مناسب تاپیک نزدید
    2- چندین سئوال با موضوعات مختلف رو در این تاپیک بیان کردید برای پیدا کردن جای مناسب از جستجوی سایت میتونستید استفاده کنید
    به قسمتهای زیر مراجعه کنید و سئوالهای خودتون رو با توجه به عنوان سئوال مطرح کنید تا در نظم سایت خللی ایجاد نشه

بهترین روش تغذیه ماهی های سالن تکثیر چیست؟

اقدامات ابتدایی قرنطینه و آب به آب کردن دیسکس

با تشکر

بسته شد
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,amir121,™@я€z,otello100,محسن بهزادی

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع