مینی سالن تکثیر خانگی - otello100
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 19
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    نام
    مجید ایرانی
    شغل
    بندگی خدا
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    344
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    22
    پسند گرفته
    70
    امتیاز کاربری
    147

12 مینی سالن تکثیر خانگی - otello100

من و داداشم که دانشجوی مهندسی کامپیوتره یک سالن راه اندازی کردیم که میخوام اینجا ضمن توضیح و شرح سالن از راهنمایی دوستان برای ادامه کار کمک بخوام ( مدیران محترم امیدوارم در جای درستی ایجاد تاپیک کرده باشم)
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,kalantar.yahya,zymo,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : مینی سالن تکثیر خانگی - otello100

نقل قول نوشته اصلی توسط otello100 نمایش پست ها
    من و داداشم که دانشجوی مهندسی کامپیوتره یک سالن راه اندازی کردیم که میخوام اینجا ضمن توضیح و شرح سالن از راهنمایی دوستان برای ادامه کار کمک بخوام ( مدیران محترم امیدوارم در جای درستی ایجاد تاپیک کرده باشم)
    بسیار خوب و عالی

عنوان تاپیکتون رو ویرایش کردم ( عنوان تاپیک باید با دیده شدن در آخرین ارسالها منظور رو برسونه )
    راهنمایی های جزئی رو میتونید در تاپکتون بگیرید اما راهنمایی تخصصی و کامل رو همونطور که قبلا توضیح دادم باید در جای خودش مطرح کنید تا پاسخ بگیرید

موفق باشید

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    نام
    مجید ایرانی
    شغل
    بندگی خدا
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    344
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    22
    پسند گرفته
    70
    امتیاز کاربری
    147

12 پاسخ : مینی سالن تکثیر خانگی - otello100

باتشکر از شما آقا حامد بزگروار و تشکر پیشاپیش از همه دوستان و پیش کسوتانی که به ما در راستای ارتقا و بهره وری بیشتر کمک می کنند.اول توضیحاتی کوچک در خصوص جوجه سالنمونسالن در حال حاضر در یک فضای زیر زمین 1200 متری با دیوارهای سیمانی و سقف گچی ایجاد شده سقف با پلاستیک عایق شده و با پنکه هوا داخل اتاق جریان داره برای گرما هم از بخاری گازی استفاده میشه.برای شروع کار تقریبا 20متر فضا (یک اتاق )در نظر گرفته شده و بقیه سالن فعلا فقط پایه ها و شیشه های خالی اضافه قرار داده شده که اگر خدا کمک کنه برای گسترش کار در اتاق تعداد 6 تانک 120*40*40 برای پیش مولد ها که این 6تانک با هم سری شده و تقریبا 50تا پیش مولد از نژاد های مختلف آنجل توشه و یک واتر پمپ داره و در سامپ 100تا بچه گوپی ریختم. 2تانک 120*40*40 برای مولدین آنجل که از بیو فیلتر براشون استفاده کردم و هر تانک 3قسمت شده . 6تانک 100*40*40برای تعداد تقریبی500 تا بچه آنجل 1.5تا 2بند که این تانکها هم با هم سری شده و یک تانک سامپ ابری داره و در سامپ 50تا بچه گوپی ریختم یک تانک120*40*40 که یک جفت دیسکس در اون قرار داره و یک بیو فیلتر داخلی و یک فیلتر سطلی برای اونها قرار دادم تعداد6 تانک 120*40*40 با آب 72 ساعت مونده آماده برای ورود تعداد 250تا رمبو ( در سه تانک) 200 عدد کت 5 سانتی پلنگی و باله بلند( در 2 تانک) و 18 عدد دیسکس در یک تانک که همه این تانکها مجهز به یک فیلتر داخلی و یک بیو فیلتر هستند.تعداد2 تانک 120*40*40 و 2 تانک 100*40*40 جهت دپوی آب تعداد 10تانک 40*40*40 جهت پرورش جوجه ها هنوز پمپ مرکزی خریداری نشده و از یک پمپ مرکزی هایلا 500وات بصورت امانی استفاده میشه - واتر پمپها هم فعلا 3 تا دارم که هرسه اونها هم امانی هستن 18 پایه فلزی 3طبقه که با متاسفانه قوطی آهنی ساخته شده به همراه تانکهای مربوطه همراه با 500 تا جوجه آنجل و 50تا مولد و پیش مولد آنجل به قیمت 2.5 میلیون تومان خریداری شده در سامپها هم تعداد 200تا بچه گوپی های نژاد دار تکثیر خودم رو رها کردم که هم تکثیر بشه و هم از فضای سامپ استفاده بهینه تری شده باشه باتوجه به تعداد کم پیش مولدین آنجل ( 50 پیش مولد در800 لیتر آب)دوستان عزیز اگر نکته ای و اشکالی به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر .
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

باتشکر از شما آقا حامد بزگروار و تشکر پیشاپیش از همه دوستان و پیش کسوتانی که به ما در راستای ارتقا و بهره وری بیشتر کمک می کنند.اول توضیحاتی کوچک در خصوص جوجه سالنمونسالن در حال حاضر در یک فضای زیر زمین 1200 متری با دیوارهای سیمانی و سقف گچی ایجاد شده سقف با پلاستیک عایق شده و با پنکه هوا داخل اتاق جریان داره برای گرما هم از بخاری گازی استفاده میشه.برای شروع کار تقریبا 20متر فضا (یک اتاق )در نظر گرفته شده و بقیه سالن فعلا فقط پایه ها و شیشه های خالی اضافه قرار داده شده که اگر خدا کمک کنه برای گسترش کار در اتاق تعداد 6 تانک 120*40*40 برای پیش مولد ها که این 6تانک با هم سری شده و تقریبا 50تا پیش مولد از نژاد های مختلف آنجل توشه و یک واتر پمپ داره و در سامپ 100تا بچه گوپی ریختم. 2تانک 120*40*40 برای مولدین آنجل که از بیو فیلتر براشون استفاده کردم و هر تانک 3قسمت شده . 6تانک 100*40*40برای تعداد تقریبی500 تا بچه آنجل 1.5تا 2بند که این تانکها هم با هم سری شده و یک تانک سامپ ابری داره و در سامپ 50تا بچه گوپی ریختم یک تانک120*40*40 که یک جفت دیسکس در اون قرار داره و یک بیو فیلتر داخلی و یک فیلتر سطلی برای اونها قرار دادم تعداد6 تانک 120*40*40 با آب 72 ساعت مونده آماده برای ورود تعداد 250تا رمبو ( در سه تانک) 200 عدد کت 5 سانتی پلنگی و باله بلند( در 2 تانک) و 18 عدد دیسکس در یک تانک که همه این تانکها مجهز به یک فیلتر داخلی و یک بیو فیلتر هستند.تعداد2 تانک 120*40*40 و 2 تانک 100*40*40 جهت دپوی آب تعداد 10تانک 40*40*40 جهت پرورش جوجه ها هنوز پمپ مرکزی خریداری نشده و از یک پمپ مرکزی هایلا 500وات بصورت امانی استفاده میشه - واتر پمپها هم فعلا 3 تا دارم که هرسه اونها هم امانی هستن 18 پایه فلزی 3طبقه که با متاسفانه قوطی آهنی ساخته شده به همراه تانکهای مربوطه همراه با 500 تا جوجه آنجل و 50تا مولد و پیش مولد آنجل به قیمت 2.5 میلیون تومان خریداری شده در سامپها هم تعداد 200تا بچه گوپی های نژاد دار تکثیر خودم رو رها کردم که هم تکثیر بشه و هم از فضای سامپ استفاده بهینه تری شده باشه باتوجه به تعداد کم پیش مولدین آنجل ( 50 پیش مولد در800 لیتر آب)دوستان عزیز اگر نکته ای و اشکالی به نظرتون میرسه لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر .
    خواهش میکنم
    توضیحات بهتر بود روی عکس باشه

یک اشتباه بد و فاحش انجام دادید
    قراردادن گوپی در سامپ میتونه بیماری های مختلف رو در بقیه ماهی ها اپیدمی کنه و اصولا استفاده از خود سامپ در سالن
    مگر اینکه یک واحد بزرگ از سامپ ( اندازه تانک 100 لیتری ) مدام داخلش فیلتر یو وی در حال کارکردن باشه

اصولا و در همه سالنها و فارم های دنیا که قیمت آب از برق ارزونتره برای تصفیه آب هزینه نمیشه
    استفاده از اب تازه برای پیشرفت کار خیلی مهمه

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    نام
    مجید ایرانی
    شغل
    بندگی خدا
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    344
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    22
    پسند گرفته
    70
    امتیاز کاربری
    147

باسلام و تشکر مجدد از شما آقای رضایی نژآد عزیز
    چشم به زودی عکس هم قرار میدم. گوپی ها تو تانک خونگی خودم بزرگ شدن و تقریبا 4ماهه هستن و همگی فعلا سالم بودن که ریختم . با این حال اگر شما صلاح نمی دونید گوپی هارو از تانکها خارج میکنم. ضمنا در حال حاضر هم من 10درصد کلیه تانکهارو روزانه سیفون میکنم . در خصوص اون یو وی با وجود گوپی ها هم میشه رو تانک سامپ یو وی قرار بدم خطری نداره؟ اگه میشه بیشتر راهنمایی بفرمایید ممنون
    ویرایش توسط otello100 : ۱۳۹۳-۰۳-۰۵ در ساعت 13:40
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,kalantar.yahya,zymo

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر پیشکسوت
    نام
    teruy
    شغل
    منابع انسانی و گزینش
    محل اقامت
    همه جای ایران سرای من است
    شماره عضویت
    2
    میانگین ارسال
    0.15
    پسند داده
    1,084
    پسند گرفته
    2,553
    امتیاز کاربری
    4438

کار در اتاق تعداد 6 تانک 120*40*40 برای پیش مولد ها که این 6تانک با هم سری شده و تقریبا 50تا پیش مولد از نژاد های مختلف آنجل توشه و یک واتر پمپ داره و در سامپ 100تا بچه گوپی ریختم.
    سلام دوست من
    اگه منظورتون اینه که تانک هاتون با هم در اتباط هستن
    کار بسیار اشتباهی هست و بیماری میتونه از یه تانک به تانک دگه ای بره و همه
    ماهی ها رو آلوده کنه.

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    نام
    مجید ایرانی
    شغل
    بندگی خدا
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    344
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    22
    پسند گرفته
    70
    امتیاز کاربری
    147

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    اگه منظورتون اینه که تانک هاتون با هم در اتباط هستن
    کار بسیار اشتباهی هست و بیماری میتونه از یه تانک به تانک دگه ای بره و همه
    ماهی ها رو آلوده کنه.

بله متاسفانه این دو سری 6تا6تا باهم سری هستن آقای رضایی نژاد هم فرمودن .
    البته سعی میشه که هیچ گونه نقل و انتقالی در این تانکها صورت نگیره بجز اون مورد گوپی ها
    در خصوص لامپ یو وی اگر نصب بشه بازهم مشکل ساز خواهد بود؟

یه سوال هم داشتم یکی از دوستان گفت برای اینکه کت فیشها در زمان جابجایی دچار مشکل نشن بهتره بهشون آب کاهو بدیم تا فلسهاشون سفت بشه این موضوع چقدر صحت داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایند دوستان

3 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,محسن بهزادی,zymo

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع