تاپیک ویژه آکواریوم ریف S.H.Moradi ( سید حسین مرادی ) - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 20 نخستنخست 1234567891013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 138
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کاربر سایت
    محل اقامت
    ابادان
    شماره عضویت
    2239
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    65
    پسند گرفته
    30
    امتیاز کاربری
    67

پاسخ : آکواریوم ریف S.H.Moradi

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها

سلام و تشکر از توجه شما
    والا حقیقتش یکی از گزینه هام vortec هستش و یا از مارک orfek اگر هر کدوم گیرم بیاد که باز البته قبلش باید تامین بودجه بشه
    شاید هم اولش با متال راه اندازی کنم و بعد سر فرصت یه لامپ ال ای دی حرفه ای براش بخرم
    صدا دادن موتور بیرونی موج سازتون هم بی دلیل نیست باید مشکلی داشته باشه! همراه موج سازتون باید دو تا پد وجود داشته باشه تا برای شیشه های با ضخامت مختلف استفاده بشن یعنی بین موتور موج ساز و شیشه ی آکواریوم قرار میگیرن شاید پد رو اشتباه گذاشتین ولی به هر حال براتون می پرسم تا بتونید مشکلش رو حل کنید
    موفق باشید
    سلام
    انشالا که بودجه تامین میشه کلا با تحقیقاتی که کردم سیستم نور orfek اون زیبایی و پار نوری که radion داره به اون سطح نداره ولی در کل نور حرفه ای هستش
    با موج سازم یه لاستیکه پلاستیکی بود که بینه موتور و شیشه قرار میگیره ولی برای تکنس شیشه لایه رویی موتور در میاد و به زخامته شیشه تنظیم میشه فقط مشکل اینه وقتی رو برنامه ریزی رو مد با شدت بالا قرار میدی موتور موج ساز اینگار زور میزنه در کل برای کسی که به صدا حسساس باشه یه ضعف به حساب میاد با این حال اگر برام بپرسین ممنون میشم(مدل موج سازمmp40)
    4 کاربر پسندیده اند: adn,parsedesigner,S.H.Moradi,علیرضا نوروزی
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

پاسخ : آکواریوم ریف S.H.Moradi

نقل قول نوشته اصلی توسط E M R U Z I نمایش پست ها
    صندوق پیام رو خالی کردم
    ببخشید متوجه پر شدنش نشده بودم

کاملا درست میفرمایید
    کار کردم با این گونیاها ( حتی با فلزیش ) اگر در این حالت بخواهید تارج رو نگه دارید کافیه
    اما اگر قصد داشته باشید در mdf روی تاج سوار بشه هم باید بدنه تاج و در از نظر وزنی با هم در تعادل باشند و کمی استحکام بدنه رو بالا تر ببرید ( عذرخواهی میکنم این سلیقه و نظر شخصی من هست جسارت نشده باشه )

سلام
    با تشکر از توجه شما
    برای آکواریوم های آب شور باید روی آکواریوم باز باشه یعنی قرار نیست از در استفاده بشه و اون تاج فقط سطح آب رو پوشش میده و سیستم روشنایی رو مخفی میکنه
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

پاسخ : آکواریوم ریف S.H.Moradi ( سید حسین مرادی )

سلام اقای مرادی

تانک زیبایی شده چند انتقاد وچند سوال داشتم .البته انتقاد از شما که استاد هستید کار درستی نیست اما به هر حال من نظر شخصیم رو میگم امیدوارم ناراحت نشید:

به نظر من بهتر بود 10 تا 15 سانت ارتفاع رو کمتر میگرفتید و اون رو روی طول اکواریوم میانداختید .البته هر کدوم از این دو حالت معایب و مزایای خودش رو داره ولی چون طول اکواریوم کمه اگه ارتفاع زیاد باشه ممکنه کمی زشت بشه و اگر از ارتفاع مقداری کم میکردید و به جاش روی طول میانداختید زیباتر میشد.اما الان هم خیلی زیباست.
    در مورد تاج هم اگر من جای شما بودم نجار رو مجبور میکردم تا به صورت رایگان یک تاج دیگه بسازه تا دیگه از این اشتباهات نکنه . و اما سوالات :

1- اون طلقی که برای اورفلو استفاده کردید رو چطور شبکه بندی کردید و اون شیارها رو برای عبور اب دراوردید ؟ یا خودش اینطوری بوده ؟

2-اون لوله خروجی رو دقیقا متوجه نشدم کجا قرار میگیره .اگر هر دو در اورفلو هستند یعتی ورودی و خروجی اب جفت هم هستند ؟ مگه نباید یکیشون یک سمت اکواریوم باشه و دیگری سمت مقابل ؟
    3 کاربر پسندیده اند: adn,parsedesigner,علیرضا نوروزی

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر سایت
    محل اقامت
    خوزستان
    شماره عضویت
    2164
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    47
    پسند گرفته
    26
    امتیاز کاربری
    61

با اجازه تا آقای مرادی میاد من جواب شما رو میدم.
    اون طلق اسمش پلکسی هست و اون برشها رو اگه اشتباه نکنم با لیزر میزنن.
    در مورد ورود و خروج آب بله درسته ورودی آب در جهت مخالف هست از اوور فلو در میاد و تا جهت مخالف اوور فلو لوله کشی میشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    سلام اقای مرادی

تانک زیبایی شده چند انتقاد وچند سوال داشتم .البته انتقاد از شما که استاد هستید کار درستی نیست اما به هر حال من نظر شخصیم رو میگم امیدوارم ناراحت نشید:

به نظر من بهتر بود 10 تا 15 سانت ارتفاع رو کمتر میگرفتید و اون رو روی طول اکواریوم میانداختید .البته هر کدوم از این دو حالت معایب و مزایای خودش رو داره ولی چون طول اکواریوم کمه اگه ارتفاع زیاد باشه ممکنه کمی زشت بشه و اگر از ارتفاع مقداری کم میکردید و به جاش روی طول میانداختید زیباتر میشد.اما الان هم خیلی زیباست.
    در مورد تاج هم اگر من جای شما بودم نجار رو مجبور میکردم تا به صورت رایگان یک تاج دیگه بسازه تا دیگه از این اشتباهات نکنه . و اما سوالات :

1- اون طلقی که برای اورفلو استفاده کردید رو چطور شبکه بندی کردید و اون شیارها رو برای عبور اب دراوردید ؟ یا خودش اینطوری بوده ؟

2-اون لوله خروجی رو دقیقا متوجه نشدم کجا قرار میگیره .اگر هر دو در اورفلو هستند یعتی ورودی و خروجی اب جفت هم هستند ؟ مگه نباید یکیشون یک سمت اکواریوم باشه و دیگری سمت مقابل ؟

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    سلام اقای مرادی

سلام
    با تشکر از توجهتون
    ابعاد آکواریوم باید با همدیگه خوانایی داشته باشه یعنی این ابعاد بهترین حالت ممکن هستش
    عرض و ارتفاع آکواریوم آب شور محدودیت داره یعنی نمیشه هر ارتفاعی و یا هر عرضی رو براش در نظر بگیرید اما طول اون هیچ محدودیتی نداره
    ارتفاع کمتر از 60 سانت اصلاً زیبایی نداره و چیدمان لایوراک ها و قرار گیری مرجان ها اصلاً خودش رو نشون نمیده اگر قرار بود تو این سیستم فقط ماهی نگهداری بشه در اون صورت میشد ار تفاع رو کمتر هم کرد اما برای آکواریوم مرجانی کمتر از 60 اصلاً قشنگ نمیشه انشالله تا 2 هفته دیگه که سیستم آماده شد خودتون خواهید دید
    اون طلق هم پلکسی هستش که تابلو سازها با استفاده از لیزر برش میدن من کل پشت آکواریوم و جلوی اورفلو رو طلق چسبوندم
    لوله ی خروجی هم از داخل اورفلو بیرون میاد و با استفاده از زانو و یه مقدار لوله آب به سمت مقابل اورفلو با فشار ارسال میشه عکس رو می تونید مشاهده کنید

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

با سلام
    مرحله ی بعدی راه اندازی
    لوله کشی کامل شد . برای ورود آب به داخل سامپ یه لوله ی تقریباً 20 سانتی رو با دریل سوراخ کردم تا آب از طریق این سوراخ ها به صورت مساوی روی پدها پخش بشه و ته لوله رو با درپوش بستم .

لایوراک ها هم چیده شد و زیر لایوراک ها از پلاستیک های مشبک استفاده کردم تا گابی های شن خوار با خالی کردن زیر سنگها موجب جابجایی اونها و یا احیاناً ریختن سنگ ها نشن. البته این سنگ ها تقریباً نصف میزان سنگی هستش که در نظر گرفتم.فعلاً در حدود 20 کیلو سنگ استفاده کردم.

بعد از قرار دادن سنگ ها شن ها رو ریختم در حدود 12 کیلو که البته یه مقدار کمه و باید در حدود 3 الی 5 کیلو دیگه اضافه کنم

داخل اورفلو هم در حدود 80 عدد بیوبال قرار دادم. بیوبالها رو داخل توری ریختم تا داخل لوله ی خروجی نرن و تمیز کردن دوره ایشون راحت باشه و روی بیوبالها هم پد گذاشتم تا هر نوع آشغالی که توی آب باشه قبل از وارد شدن به داخل سیستم فیلتراسیون توسط پد گرفته بشه

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

داخل سامپ هم دو کیلو مدیای 6 وجهی قرار دادم و یه مقدار پد سایمک jbl گذاشتم

جمع هزینه های مرحله ی دوم هم در حدود 580 هزار تومن شد
    مدیا با پک بسته بندی 50 هزار تومن
    پد سایمک جی بی ال 30 هزار تومن
    بیوبال 24 هزار تومن
    سیستم لوله کشی pvc فشار قوی به همراه شیر ایتالیایی 100 هزار تومن
    شن 16 کیلو در حدود 60 هزار تومن
    لایوراک هم فعلاً 20 کیلو در حدود 100 هزار تومن
    واتر پمپ 2300 لیتری نیوجت آکواریوم سیستم 220 هزار تومن

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

اقای مرادی چرا هزینه شن ها اینقدر زیاد شده ؟ اینطوری که حساب کردم شما برای هر کیلو شن حدودا 3700 تومان هزینه کردید .من شن هر جا قیمت کردم حدود 1500 تا 1700 بوده و تنها یک نوع ماسه سفید هست که بالای 3000 تومان میدن که ظاهرا مال شما از اون نوع نیست چون کرم رنگه .پس چرا اینقدر گرونه ؟

نمکی که استفاده کردید رو نگفتید ؟
    3 کاربر پسندیده اند: adn,parsedesigner,علیرضا نوروزی

صفحه 3 از 20 نخستنخست 1234567891013 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع