دلیل سفید شدن چشم(ابری شدن) فلاور چیست؟ - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 42
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

پاسخ : دلیل سفید شدن چشم(ابری شدن) فلاور چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hasoo نمایش پست ها
    سلام
    یکی از فلاورام یه چشمش یه خورده سیاه شده مثه این میمونه که سیاهی چشمش پاشیده باشه! خیلی محسوس نبود که بتونم عکسشو بذارم.
    این امر باعث شده دید این چشمش خیلی کم بشه!
    از چی میتونه باشه؟
    اینم بگم که یه روز درمیون سیفون 30% داره
    سلام داداش نمیتونی از ماهیت عکس بذاری؟
    یااینکه بهتر شرح بدی چطورشده؟
    قبلا چشماش ابری نشده بود؟
    با فلاور دیگه نزاع نداشته؟جایی نیست چششو زده باشه بهش؟
    دمای اب رو هم بگو
    2 کاربر پسندیده اند: hasoo,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ایلیا
    محل اقامت
    بیرجند
    شماره عضویت
    22
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    255
    پسند گرفته
    397
    امتیاز کاربری
    591

نقل قول نوشته اصلی توسط hasoo نمایش پست ها
    سلام خدمت همهی اساتید عزیز...چند وقتیه تعدادی از بچه فلاورام چشماشون ابری شده و یه جورایی حالت نابینایی به خود گرفتن!سیفونم یه روز درمیون 40% هست.اصلا دنبال اینم دلایل ابری شدن چشم چیه؟
    سلام دوست من
    با اجازه اساتید بزرگ سایت من هم نظر خودم رو میدم
    بنظر من کیفیت آب آکواریم شما خوب نیست خیلی وقتا هست که فقط با سیفون کردن نمی تونی این موضوع رو کنترل کنی شاید آب از نظر شیمیایی مشکل داشته باشه
    شاید آمونیاک و نیتریت آب بالا باشه
    شما اول بگو چه سیستم تصویه ای داری و داخلش از چه مدیایی استفاده میکنی
    اینکه شما همیشه سیفون میکنی ملاک نمیشه شاید حجم آب نسبت به تعداد ماهی که نگهداری میکنی مناسب نباشه یا غذا خیلی میریزی یا...
    یا شایدم درست سیفون نمیکنی و اینکارت باعث میشه فاکتورهای آب آکواریمت یکسری نوسان های خیلی ناگهای داشته باشن
    البته ممکن که بخاطر درگیری یا استرس هم اینجوری شده باشن چونکه میدونید فلاور خیلی ماهی خش و قلمرو طلبیه
    به هر حال اگر واقعا مشکلات بالا رو نداری ممکن بخاطر یک سری بیماری های انگلی یا عفونت های باکترایی باشه که روش درمان خودش رو داره
    یک چیزی هم که ربطی به این موضوع نداره ولی بهتره بگم گاهی وقتا بخاطر اکسیژن زیاد آب چشم ماهی باد میکنه که البته شما گفتی ابری شده چشم ماهی هاتون
    عکس بذاری خیلی بهتره
    3 کاربر پسندیده اند: hasoo,masih,Rezaei

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

نقل قول نوشته اصلی توسط mbz نمایش پست ها
    سلام دوست من
    با اجازه اساتید بزرگ سایت من هم نظر خودم رو میدم
    بنظر من کیفیت آب آکواریم شما خوب نیست خیلی وقتا هست که فقط با سیفون کردن نمی تونی این موضوع رو کنترل کنی شاید آب از نظر شیمیایی مشکل داشته باشه
    شاید آمونیاک و نیتریت آب بالا باشه
    شما اول بگو چه سیستم تصویه ای داری و داخلش از چه مدیایی استفاده میکنی
    اینکه شما همیشه سیفون میکنی ملاک نمیشه شاید حجم آب نسبت به تعداد ماهی که نگهداری میکنی مناسب نباشه یا غذا خیلی میریزی یا...
    یا شایدم درست سیفون نمیکنی و اینکارت باعث میشه فاکتورهای آب آکواریمت یکسری نوسان های خیلی ناگهای داشته باشن
    البته ممکن که بخاطر درگیری یا استرس هم اینجوری شده باشن چونکه میدونید فلاور خیلی ماهی خش و قلمرو طلبیه
    به هر حال اگر واقعا مشکلات بالا رو نداری ممکن بخاطر یک سری بیماری های انگلی یا عفونت های باکترایی باشه که روش درمان خودش رو داره
    یک چیزی هم که ربطی به این موضوع نداره ولی بهتره بگم گاهی وقتا بخاطر اکسیژن زیاد آب چشم ماهی باد میکنه که البته شما گفتی ابری شده چشم ماهی هاتون
    عکس بذاری خیلی بهتره
    سلام ایلیای عزیز

داداش احتمال دیگه ای هم باقی موند؟؟؟؟!!!!!

اجازه بدین اساتید بیان و دقیق دوستمون رو راهنمایی کنن.اینجا یکم جو با جاهای دیگه فرق داره و باید رعایت بشه.یه مقدار اینجا فعالیت کنی دستت میاد.چند ساله که ماهی داری میکنم و فعالیت دارم ولی اینجا هنوز جرات نمیکنم بیام وسط بحث و نظر بدم.....

موفق باشی
    2 کاربر پسندیده اند: hasoo,mbz

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ایلیا
    محل اقامت
    بیرجند
    شماره عضویت
    22
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    255
    پسند گرفته
    397
    امتیاز کاربری
    591

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام ایلیای عزیز

داداش احتمال دیگه ای هم باقی موند؟؟؟؟!!!!!

اجازه بدین اساتید بیان و دقیق دوستمون رو راهنمایی کنن.اینجا یکم جو با جاهای دیگه فرق داره و باید رعایت بشه.یه مقدار اینجا فعالیت کنی دستت میاد.چند ساله که ماهی داری میکنم و فعالیت دارم ولی اینجا هنوز جرات نمیکنم بیام وسط بحث و نظر بدم.....

موفق باشی
    یعنی اینجا نباید پست بدیم و راهنمایی کنیم؟
    اوکی دیگه پستی نمیذارم ممنون که گفتی علی جان

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

سلام به همه

قبل از هر چیز این نکته مهم رو بگم ؛ شرکت در بحثها و تبادل نظر بد که نیست بسیار هم خوبه و باعث میشه بحثها از زوایای مختلف دیده بشه
    منظور علی بختیاری عزیز فکر کنم دادن نظر قطعی بود
    چیزهایی که ایلیا اشاره کرد خوب بود اما توی اینجور موارد تجربه ای که دارم بهتره بعد از اشاره به همه زوایا کاربردی راهنمایی بشه و پله به پله برای رفع مشکل اقدام کنیم

مقدماتی که مسیح و ایلیا گفتند کاملا درسته

حسن جان پیشنهاد میکنم یه تانک کاملا تمیز ( بهتره با مایع ظرفشویی و اسکاچ شسته و آب کشی کنی و یکبار هم با نمک غلیک کر بدی و بشوری ) رو با آب شهری پر کنی و نمک هم به ازای هر 30 لیتر 1 ق غذاخوریبزنی تا اب به شرایط و دمای خوب برسه و ماهی رو انتقال بدی

3-4 روز بعد از انتقال وضعیتش رو گزارش کنیم ببینیم در چه اوضاعیه

@mbz
    @masih
    @علی بختیاری
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,花 羅 漢,hasoo,mbz,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    中上旧 是是笑发不主 地主产洋立水
    شماره عضویت
    1303
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    710
    پسند گرفته
    808
    امتیاز کاربری
    1430

داش حسن تنها راه اش رو داش حامد گفت ،پماد تترا سایکلین و بهتر از اون پودر تترا سایکلین دامی هست ،روش استفاداش هم اینه که از اب بیاری بیرون
    و رو چشم شون بریزی و دوباره بندازی داخل اکواریم ،

من دقیقان یک سال پیش با این بیماری مواجه شدام خیلی بیماری خفنی هست از طریق اب قابل انتقال هست،،،عامل اش باکتری گرم مثبت هست

چشم ها ابری میشه ،در مواقع حاد پوسته پوسته میشه سطح چشم ، و خیلی حاد چشم ماهی متلاشی میشه ،عدسی سیاه رنگ داغون میشه و خونریزی،،،،در کل اگر ماهی رو در زمان ابری شدن هم نجات بدی بینایش رو از دست میده ،کوری در این بیماری حتمی هست

ولی به نظر من شما از دارو های انگلی استفاده کردین که ماهی هاتون به این روز افتادن درسته؟(مثل پرزی کوانتل یا لوامیزول)
    3 کاربر پسندیده اند: hasoo,masih,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط 花 羅 漢 نمایش پست ها
    داش حسن تنها راه اش رو داش حامد گفت ،پماد تترا سایکلین و بهتر از اون پودر تترا سایکلین دامی هست ،روش استفاداش هم اینه که از اب بیاری بیرون
    و رو چشم شون بریزی و دوباره بندازی داخل اکواریم ،

من دقیقان یک سال پیش با این بیماری مواجه شدام خیلی بیماری خفنی هست از طریق اب قابل انتقال هست،،،عامل اش باکتری گرم مثبت هست

چشم ها ابری میشه ،در مواقع حاد پوسته پوسته میشه سطح چشم ، و خیلی حاد چشم ماهی متلاشی میشه ،عدسی سیاه رنگ داغون میشه و خونریزی،،،،در کل اگر ماهی رو در زمان ابری شدن هم نجات بدی بینایش رو از دست میده ،کوری در این بیماری حتمی هست

ولی به نظر من شما از دارو های انگلی استفاده کردین که ماهی هاتون به این روز افتادن درسته؟(مثل پرزی کوانتل یا لوامیزول)
    ناصر جان حسن اینطور که من برداشت کردم هنوز از ابری شدن چشم فلاور مطمئن نیست و گفته که
    یکی از فلاورام یه چشمش یه خورده سیاه شده مثه این میمونه که سیاهی چشمش پاشیده باشه! خیلی محسوس نبود که بتونم عکسشو بذارم.
    ولی اگر چشم سفید شده باشه فرمایش شما کاملا درسته و بهترین راه درمان استفاده موضعی از پماد تتراسیکلین هست من برای پرت استفاده کردم ( حدود 4 سال پیش ) و بیناییش رو هم از دست نداد
    پودر و قرص اکسی تتراسایکلین رو من استفاده کردم ناصر جان اما زیاد کاربردی نیست و ماهی رو تحت فشار دارویی بی مورد قرار میده
    مگر اینکه بیماری دیگه ای از قبیل فساد باله یا بیرون زدگی چشم هم داشته باشیم که اونوقت استفاده از آنتی بیوتیک در کل آب تانک منطقی هست
    4 کاربر پسندیده اند: 花 羅 漢,hasoo,masih,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع