مشاوره درمورد خرید یک سیستم پرسرعت - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 10 , از مجموع 10
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : مشاوره درمورد خرید یک سیستم پرسرعت

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    1-اقای رضایی درسته هارد ssd توی سرعت خبلی تاثیر داره اما من خیلی از سیستم ها رو دیدم که هاردشون معمولی هست اما سرعت خیلی بالایی دارن پس این یعنی اینکه پردازنده و رم هم خیلی خیلی مهم هستن نمونش سیستم فعلی خودم که هاردش معمولیه ولی سرعتش هم بالاست .وقتی میخام نرم افزار نصب کنم حدودا در عرض 1 ثانیه نرم افزارهاب معمولی و سبک رو نصب میکنه و نرم افزارهای سنگین رو هم در جا اجرا میکنه .رم ان 2 تا 2 گیگه و پردازنده هم core i5 2.8 هست اما چون قرار است برای استفاده همگان در خانه بماند بنده مجبورم یک سیستم برای خودم تهیه کنم که سرعتی بالاتر از این داشته باشه . اینطور که من فهمیدم ظاهرا هسته های بیشتر پردازنده زمانی بکار میان که چند نرم افزار بخواهیم هم زمان اجرا یا نصب کنیم و برای انجام یک کار در آن واحد سرعتش با تک هسته ای تفاوت چندانی نمیکند.شاید هم من اشتباه متوجه شدم. .حالا با توجه به این که سیستم فعلی core i5 2.8 هست اگر یک سیستم core i3- 3.6 بگیرم سرعتش بالاتر نیست؟

2-با توجه به این که سیستم فعلی core i5 2.8 هست اگه سیستم جدید قطعاتش دقیقا همین باشد اما به جای پردازنده نام برده از یک core i7 2.8 استفاده شود فکر میکنید سرعت بیشتری نسبت به سیستم فعلی خواهد داشت ؟

3-اگر 8 گیگ رم بخوام 4 تا 2 گیگ سرعت بیشتری داره و بهتره یا 2 تا 4 گیگ کدوم به طور کلی بهتره ؟
    1- تا با سیستمی که سیستم عاملش روی هارد ssd نصب هست کار نکنید نمیتونید مقایسه درستی داشته باشید
    کاملا درسته که رم و پردازنده هم مهمه اما برای چیزهایی که شما اسم بردید در ردیف اول اهمیت " هارد " هست
    برای تعداد هسته ها هم تا حدودی درست گفتید اما ببینید، مکانیسم کارکردن قطعات و پردازش بین پرادزنده و رم در مدلهای مختلف اینقدرها هم ساده نیست که راحت توضیحش داد ( حداقل از دانسته های من خارجه ) تعداد هسته بیشتر در پردازشهای حجیم ( حالا ممکنه این پردازش حجیم مربوط به یک فایل گرافیگی در حال رندر در نرم افزار 3d باشه و ممکنه مربوط به 20 عملیات مختلف باشه ) باعث میشه پردازنده به شکل موازی از هسته های مختلف استفاده کنه
    مثل این میمونه که برای خروج آب یک سد از 10 دریچه با قطر 10 متر به جای یک درجه 100 متری استفاده کنند مسلما راندمان کار در زمانی که کانالها بیشتر هست بالاتر میره ( حالا شاید مثالم در مقایسه با پردازش در سیستم زیاد درست نباشه اما نفس عمل همین هست )
    2- قطعا سرعت بیشتری دارید
    3- اگر مادربرد 4 اسلات رم داشته باشه استفاده از 4 تا 2گیگ بهتره اما این نکته هم هست که بعدا در صورت نیاز به ارتقا باید کلا رمها تعویض بشه در صورتیکه 2 تا 4 استفاده کنید بعدا تا 16 گیگ قابل ارتقاء هست
    پسندیده : bluetang

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

اما یک نکته :

این پردازنده core i7 خیلی گرونه بالای 1.5 و اگر بسوزه کلی خرج برمیداره .(جدا از بحث گارانتی)

2-فقط ویندوز روی ssd نصب کنم یا نرم افزار ها رو هم باید روش نصب کنم ؟

3-کارت گرافیک هم روی سرعت تاثیر داره ؟ مثلا برای کار با فتوشاپ یا همون تری دی مکس ؟ اگر داره به چه صورت تاثیر میزاره ؟

4-چرا فرمودید مادربرد و گرافیک ایسوس باشن ؟ مگه سرعتشون بیشتره ؟ یا کاملترن ؟

5-ببخشید زیاد سوال میکنم .اطلاعاتم در این زمینه بسیار کم است.انشالله بتونم جبران کنم.

شپاس
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

i7 2.6 رو ميتونيد برداريد که حدود 490 هست اون که شما چک کرديد يا بهتون گفتن 3.2 هست که پردازنده واقعا قويى هست
    خير سيستم عامل شامل نرم افزار هم ميشه
    بله قطعا در پردازشهاى گرافيکى موثره
    ايسوس کيفيت توليد بالاترى نسبت به بقيه برندها داره ضمن اينکه از نظر هيتسينگهاى دفع حرارت پيشتازه

خواهش
    پسندیده : bluetang

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع