آکواریومه یونس - صفحه 5
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 29 تا 35 , از مجموع 77
  1. بالای صفحه | پست شماره : 29

کاربر سایت
    نام
    یونس
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2456
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    201
    امتیاز کاربری
    331

پاسخ : آکواریومه یونس

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها

سلام
    دوست عزیز این سامپ جند تا ایراد داره:
    1- حجم آبگیریش کمه یعنی ارتفاع شیشه های پایینی رو خیلی زیاد گرفتین و احتمالاً آب سریز میشه
    2- هیچ خونه ای رو برای پد در نظر نگرفتید
    3- اگر واتر پمپتون مناسب باشه آب از پایین خونه ی اول به زور رد میشه مخصوصا اگر بخواید از پد استفاده کنید
    4- این سایز رفیوجیوم عملا ً کارایی نداره
    بهتر بود قبل از ساخت سوال میپرسیدید تا کار ایراد نداشته باشه
    به کتاب راه اندازی آکواریوم های آب شور هم مراجعه می کردید در خصوص ساخت سامپ خیلی بهتون کمک می کرد و الان یه سامپ حرفه ای و ایده آل ساخته بودید
    موفق باشید

موفق باشید

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام
    دوست عزیز تو خونه ی ما آب شهری نیتراتش 60 میلی گرم در لیتر هستش و نیترات خروجی دستگاه ro با tds حدود 30 زیر 5 میلی گرم در لیتر هستش پس:
    1- تی دی اس 25 و 30 مشکلی نداره
    2- خروجی فیلتر رو بدون اینکه از رزین استفاده کنید و قبل از اینکه نمک به آب بزنید تست بزنید و نتیجه رو اعلام کنید . یعنی نیترات آب شیرین (ro ) رو تست بزنید
    3- این رزین ها به هیچ وجه نیترات رو جذب نمیکنه
    4- اگر می بینید یا به شما گفتن که تو کشورهای خارجی تلاش میکنن تا تی دی اس صفر بشه و در این راه از رزین استفاده می کنن برای این هستش که می خوان kh آب آکواریوم بالای 7 نره چون تو کشورهای خارجی استفاده از مرجان های sps خیلی مرسومه و برای این مرجان ها باید kh کمتر از 8 باشه ! بنابراین اون چیزی که شما دارید در خصوص استفاده از رزین برای نیترات انجام میدید کاملاً اشتباهه و یا به اشتباه به شما توصیه کردن
    در مورد پودر نیترات گیر هم به صورت انبوه تولید شده و من به اکثر مشتری های خودم و بعضی دوستان تو تالارهای مختلف دادم
    استفاده از این پودر هیچ تاثیر منفی بر روی پارامترهای آب و مرجان ها نداره ! شما می تونید به آلبوم تصاویر آکواریوم بنده مراجعه کنید و سلامت مرجان ها رو ببینید
    سلام جنابه مرادی عزیز ممنون راهنمایی و کمکتون . جنابه مرادیه عزیز من این سامپرو دقیقا به اندازه ای ساختم که برام مقدور بودش و نمیتونستم بزرگتر از این بسازم چون جاشو نداشتم ، من پدهایی که باید در سامپ قرار بگیرنرو داخله اورفلو قرار میدم و حدودا 20 سانتیمتر پد رویه بیوبالها قرار میدم و هر هفته اونارو تعویض یا تمیز میکنم ، در مورد سر ریز سامپ من حجمرو پیش بینی کردم و در در صورت برگشته آب از آکواریوم هیچ سر ریزی نخواهم داشت و آب تا 2سانتیمتریه لبه سامپ میاد و سریز نمیشه . ولی شما درست میفرمایید کمی دقت و مطالعه میتونستم بهتر عمل کنم و همین قصدرو هم دارم و ته تغیراتی در سامپ و اسکیمر خواهم داد بازم ممنون .
    3 کاربر پسندیده اند: hashem_stark,hasoo,kalantar.yahya
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 30

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

سلام
    دوست عزیز در مورد حذف نیترات توسط رزین حق با شما بود و بنده اشتباه میکردم
    طبق تحقیقی که کردم رزین های خاصی برای این منظور وجود دارن که می تونن نیترات رو هم جذب کنن
    این هم لینکش
    Nitrate Removal by Ion Exchange | The Solutions Source of the Water & Wastewater Industry
    موفق باشید

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

به نظرم سامپ رو عوض کنید و رفیوجیوم رو حذف کنید
    ارتفاع شیشه های داخلی سامپ (اونهایی که از پایین چسبیدن)باید کمتر از این باشن
    بهتره داخل اورفلو پد نزارید
    اینها توصیه های بنده هستش اگر به کار بگیرید بعدا کمتر اذیت میشید
    3 کاربر پسندیده اند: hashem_stark,hasoo,kalantar.yahya
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 31

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1888
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    292
    امتیاز کاربری
    401

سلام یونس جان یکم در مورد این رزینی که استفاده کردی توضیح میدی چند خریدی کجا وصل کردی اگه عکسم بزاری که خیلی خوب میشه یه چیزی هم یاد ما میدی
    پسندیده : kalantar.yahya

4. بالای صفحه | پست شماره : 32

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem_stark نمایش پست ها
    سلام یونس جان یکم در مورد این رزینی که استفاده کردی توضیح میدی چند خریدی کجا وصل کردی اگه عکسم بزاری که خیلی خوب میشه یه چیزی هم یاد ما میدی

سلام
    کارتریج این رزین ها به اسم کارتریج DI دی یونیزاسیون توی تصفیه فروشی ها وجود داره و می تونید از اونجا تهیه کنید و به خروجی ro وصل کنید اما یه مقدار گرونه و دقت داشته باشید که باید به موقع یا شارژ بشه و یا تعویض بشه در غیر اینصورت بعد از پر شدن ظرفیتش هر چی جذب کرده
    رو دوباره پس میده تو آب
    4 کاربر پسندیده اند: hashem_stark,hasoo,kalantar.yahya,Rezaei

5. بالای صفحه | پست شماره : 33

کاربر سایت
    نام
    یونس
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2456
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    201
    امتیاز کاربری
    331

سلام هاشم جان . جنابه مرادیه عزیز کامل توضیح دادن . من این رزین که داخاله بک کارتریج بود با هوزینگش 90000 گرفتم و دقیقا نعد از خروجیه ممبران قرار دادم تا آبی با تی دی اسه کاملا صفر داشته باشم . و از همین آب با تی دی اسه صفر برای سیفون و جایگزینیه آبه تبخیری استفاده میکنم ، البته توجه کنید که زمانی که دستگاهه تصفیه شروع بکار میکنه اونرو مستقیم وارد کارتریجه رزین نکنید چون در ابتدایه شروع بکار تصفیه آب ro تی دی اس اون خیلی بالا هستش و باید بذارید از شیر دیگری آب بره تا تی دی اس به پاینترین حد خودش برسه و بعد شیر کارتریجه رزینرو باز کنید در غیر این صورت رزینها خیلی خیلی زود اشباع و کارایشونرو از دست میدن . در واقع من این کارو انجام دادم تا آبی که به آکواریوم اضافه میکنم عاری از هر گونه آلایندهای باشه . پس با این کار من دیگه توسطه آبه شهری نیترات و فسفات و سیلیکات و ...... به آکواریوم وارد نمیشود .
    ویرایش توسط یونس58 : ۱۳۹۳-۰۸-۰۹ در ساعت 16:08
    3 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,Rezaei,siamak398

6. بالای صفحه | پست شماره : 34

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1888
    میانگین ارسال
    0.03
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    292
    امتیاز کاربری
    401

ممنون یه سوال فقط موقعی که میخوایی سیفون بزنی وصل میکنی بعدا که کارت تموم شد قطع میکنی درسته؟ بعد شیر فشار و تا آخر میبندی یا دیگه احتیاجی به این کار نیست؟ نصابی که دستگاه منو نصب کرد گفت قبلا یکی از مشتریام که عشق آب شور بود مثل خودت یه شیر نصب کردم براش بهم گفت که آب و از 4 تا فیلتر اول رد کنه برای همین برای منم یه شیلنگ اضافه با شیر نصب کرده که از4 تا خروجی اول آب گیری میکنم و آبی که داخل منبع هست و میبندم تا تی دی اس کمتری داشته باشم برای من تی دی اس الان بدون این دم و دستگاه که شما نصب روی 10 هست ولی من بعدا حتما این کاری که شما کردی و انجام میدم

راستی من رفتم پامنار پلاکسی گرفتم برای اورفلوم اگه خواستی آدرس بدم توهم برو خیلی کارش ردیفه انقدر بروبکس آکواریومی امده بودن پیشش خودش وارد بود خیلی هم ارزون شد 20 تومان شد

راستی یه نکته مهم روی اورفلو که پد گذاشتی یه لوله بغلش بزار یه وقت پدها کثبف بشن آب سرریز میشه مصیبت میشه ها مراقب باش خطریه
    ویرایش توسط hashem_stark : ۱۳۹۳-۰۸-۰۹ در ساعت 18:53
    3 کاربر پسندیده اند: kalantar.yahya,rohollajalili,S.H.Moradi

7. بالای صفحه | پست شماره : 35

کاربر سایت
    نام
    یونس
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2456
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    201
    امتیاز کاربری
    331

ممنون یه سوال فقط موقعی که میخوایی سیفون بزنی وصل میکنی بعدا که کارت تموم شد قطع میکنی درسته؟ بعد شیر فشار و تا آخر میبندی یا دیگه احتیاجی به این کار نیست؟ نصابی که دستگاه منو نصب کرد گفت قبلا یکی از مشتریام که عشق آب شور بود مثل خودت یه شیر نصب کردم براش بهم گفت که آب و از 4 تا فیلتر اول رد کنه برای همین برای منم یه شیلنگ اضافه با شیر نصب کرده که از4 تا خروجی اول آب گیری میکنم و آبی که داخل منبع هست و میبندم تا تی دی اس کمتری داشته باشم برای من تی دی اس الان بدون این دم و دستگاه که شما نصب روی 10 هست ولی من بعدا حتما این کاری که شما کردی و انجام میدم

راستی من رفتم پامنار پلاکسی گرفتم برای اورفلوم اگه خواستی آدرس بدم توهم برو خیلی کارش ردیفه انقدر بروبکس آکواریومی امده بودن پیشش خودش وارد بود خیلی هم ارزون شد 20 تومان شد

راستی یه نکته مهم روی اورفلو که پد گذاشتی یه لوله بغلش بزار یه وقت پدها کثبف بشن آب سرریز میشه مصیبت میشه ها مراقب باش خطریه

سلام هاشم جان ، داداش من یه مخزن درست کردم و اون مخزنرو به یه شناوری که داخله سامپ طراحیش کردم وصل کردم و هفته ای یکبار این مخزنرو با آبه تصفیه شده پر میکنم و توسط شناور هر موقع سطحه آب تبخیری پایین بیادش خودکار آب از مخزن به آکواریوم اضافه میشه . در مورد پلکسیم من یه تیکه پلکسی رنگی داشتم که بریدم و کنار اورفلو قرار دادم تا نور به داخله اورفلو و بیوبالها نخوره . در مورد اون لوله هم حتمن یه فکری واسش میکنم ولی من هر هفته پدهارو تمیز و یا تعویض میکنم البته حرفه شما درسته چون برخی مواقع میبینم آب در اورفلو جمع شده و بسختی از پدها رد میشه . . بازم از راهنماییت ممنونم . برات آرزویه موفقیت دارم .
    5 کاربر پسندیده اند: hashem_stark,kalantar.yahya,rohollajalili,S.H.Moradi,siamak398

کلمات کلیدی این موضوع