رفع ایراد تی دی اس بالای تصفیه های خانگی
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کـاربر متخصص آکواریوم گیاهی
    و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

رفع ایراد تی دی اس بالای تصفیه های خانگی

سلام به دوستان عزیز امروزی
    راستش یه چند وقت پیش دستگاه تصفیه خانگیم دچار مشکل شد و تی دی اس آب بالا اومده و روی 200 بود با توجه به اینکه تعمیر کاری در شهر ما نبود که دستگاه رو به اون نشون بدم خودم دست به کار شدم و می خوام تجربه خودم به دوستان انتقال بدم که یه موقعی برا افزایش تی ئی اس آب هزیه اضافی نکنن چون ممکنه همیشه بالا رفتن تی دی اس از ممبران نباشه
    در مرحله اول برا اینکه بفهمیم ایراد از ممبران دستگاه است همانطور که می دانید خروجی پوسته ممبران دارای دو قسمت بوده که یکی از آنها به قسمت فاضلاب و دیگری به قسمت مخزن هدایت میشه . پس شما باید ابتدا آّب قسمت خروجی که به سمت مخزن می رود قبل از چهارراه تقسیم رو اندازه گیری کنید و اگر تی دی اس آب بالا بود ایراد از ممبران بوده و باید تعویض گردد .
    مرحله دوم : اگر بعد از اندازه گیری مرحله اول تی دی اس آب پایین بود ممکن است که ایراد از چهارراه تقسیم می باشد که باز از خروجی چهاراه به قسمت مخزن باید تست تی دی اس بگیرید که اگرتی دی اس بالا باشد احتمالا قسمت لاستیکی چهارراه تقسیم آسیب دیده و آب خروجی ممبران با ورودی آن مخلوط میگردد در این صورت باید چهارراه تقسیم را تعویض نمایید و موقع تعویض چهارراه تقسم باید به آن توجه کنید چون دارای یک قسمت ورودی و خروجی می باشد که با in و out مشخص گردیده است که خروجی پمپ به ورودی چهارراه تقسیم بسته و ورودی ممبران به خروجی چهارراه تقسم وصل و د قسمت بالایی چهاراه تقسیم خروجی ممبران و ورودی پمپ را باید وصل نمایید .
    مرحله سوم : در صورتی که ایراد از چهار راه نباشد در دستگاههای 6 مرحله ای اگه اشتباه نکنم (چون دستگاه خودم 5 مرحله ای بود و ایراد از چهارراه تقسیم بود ) دارای یک شیر میکسر می باشد که باید آن را تنظیم نمایید .
    منبع : تجربه شخصی
    6 کاربر پسندیده اند: aligator,hasoo,mahdi3000,Rezaei,saheb,علی بختیاری
    عكس آكواريوم گياهي من

http://emruzi.com/showthread.php?t=1904

کلمات کلیدی این موضوع