تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها ) - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 24
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2291
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    15
    امتیاز کاربری
    25

پاسخ : تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها )

نقل قول نوشته اصلی توسط بامشاد نمایش پست ها
    دوست عزیز من الان متوجه نشدم، هدف شما نقض کردن این تاپیک بود؟!!!!!!!!
    درسته این روش ها قدیمی شده ولی فکر نمیکنم هیچ کسی برای تکثیر شمشاد که تو بد ترین شرایط هم به رشد و نمو خودش ادامه میده از گلخونه های پیشرفته مث تصویری که گذاشتی استفاده کنه.
    من این تاپیکو برای دوستانی که میخوان این گیاهو برای فروش به تعداد نسبتا کم و یا حیاط سازی استفاده کنن ایجاد کردم.
    در تاپیک های بعدی گیاهان حساس تر و مهم تر مورد بحث قرار میگیرند.
    ممنوون
    سلام
    هدفم نقض تاپیک نبود وبرعکس کارتون رو تحسین میکنم
    منظورم این بود که وقتی که قراره کاری انجام بشه،پس بهتره بهترین و پرسودترین روش رو انتخاب کنیم
    این روشهایی که من گفتم در کشورای توسعه یافته در حال اجراس و خوب هم جواب داده
    2 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,بامشاد
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط sakoo نمایش پست ها
    سلام
    منظورم این بود که وقتی که قراره کاری انجام بشه،پس بهتره بهترین و پرسودترین روش رو انتخاب کنیم
    سلام . حرفتون تا حدی درسته و مربوط به قسمتی میشه که پرورش یک گیاه سود آوری بیشتری داشته باشه .
    و از همه مهم تر بودجه لازمه برای شروع کار و تهیه وسایل و .... و از همه مهمتر حمایت مالی هست .

خب این مشخصه خیلی عالیه و خوب جواب میده و همونطوری که تو عکس پرورش کاهو هست ، تو خیلی از کشورها به همین روش و هیدروپونیک دارن این کارو انجام میدن . ولی حالا واسه یکی که این بودجه رو نداره و یا تو سطح کم میخواد شروع کنه به صرفه هست ؟ اصولا گلخونه زیر 3000 متر صرفه اقتصادی نداره که بشه براش سیستم تجاری پیاده کرد !

در کل نکته ی حالبی رو اشاره کردی و به امید اینکه روزی این سیستم ها تو ایران هر چند هست ولی فراگیر بشه .

یه مثالی بزنم تو چین یه شخصی میره گلخونه احداث میکنه و دولت بهش n مقدار وام میده که بعد از 7 سال باید بازپرداخت میکرد . این مدت که میگذره شخص به دلیل کارآفرینی تشویق میشه و دولت از بانک فرصت دباره میگیره و این 7 سال رو تمدید میکنه ، به دلیل اینکه ایجاد شغل شده و باز هم میشه و این به اقتصاد کشور کمک میکنه . حالا تو شهرک گلخانه ای اینجا طرف وام میگیره ! برف میاد و سازه اش به دلیل قطعی برق و سوخت . ... خراب میشه .
    بعد نمیتونه وام رو بازپرداخت کنه . حالا وام دولتی بوده و 8 درصد رو خودش و 12 درصد رو دولت باید پرداخت میکرده . چون شخص نداشته دولت هم زیر بار نرفت و سهمشو نداد . بانک هم زحمت کشید و 5 درصد کشید روش و طرف باید 25 درصد پیاده میشده !!!! با کدوم پول !

حرفتو تکذیب نمیکنم ولی اگه میومد چنین هزینه ای میکرد الان جاش جای دیگه بود . اینی که میگم طرف رو میشناسم . تاپیک هم از بحث خارج شد .
    4 کاربر پسندیده اند: hasoo,sakoo,siamak398,بامشاد
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

کاربر متخصص انجمن گل و گیاه
    نام
    Mohammad.A.M
    شغل
    student still
    محل اقامت
    Shahsavar
    شماره عضویت
    2452
    میانگین ارسال
    0.23
    پسند داده
    2,227
    پسند گرفته
    2,109
    امتیاز کاربری
    2684

نقل قول نوشته اصلی توسط sakoo نمایش پست ها
    سلام
    سلام دوست عزیز
    منم برای حرف شما احترام کامل قائلم و بنظرم فرق انجمن امروزی با بقیه انجمن ها همین ازادی بیان و بحث ها و گفت و گو ها یی هست که تو تاپیک ها انجام میشه.
    وقتی اقا حمزه عزیز پست گذاشتم پست من اسپم محسوب میشه.
    این امکانات تو ایران سود الکی محسوب میشه.دلایلشم تو پست اقا حمزه عزیز هست.
    با این روشی که من تو این تاپیک گفتم از هر ده قلمه 9 تاش ریشه دار و اماده فروش میشه،نیازی به هزینه ی بیشتر نمیتونه باشه.
    واسه ی شمشاد هیچ بخاری و دیگر دستگاه ها نیاز نیست ولی درختانی مث لاوسون برای تکثیرشون از گلخونه های پیشرفته تر استفاده میشه.
    موفق باشی دوست عزیز
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,sakoo,siamak398

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2291
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    15
    امتیاز کاربری
    25

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    سلام . حرفتون تا حدی درسته و مربوط به قسمتی میشه که پرورش یک گیاه سود آوری بیشتری داشته باشه .
    و از همه مهم تر بودجه لازمه برای شروع کار و تهیه وسایل و .... و از همه مهمتر حمایت مالی هست .

خب این مشخصه خیلی عالیه و خوب جواب میده و همونطوری که تو عکس پرورش کاهو هست ، تو خیلی از کشورها به همین روش و هیدروپونیک دارن این کارو انجام میدن . ولی حالا واسه یکی که این بودجه رو نداره و یا تو سطح کم میخواد شروع کنه به صرفه هست ؟ اصولا گلخونه زیر 3000 متر صرفه اقتصادی نداره که بشه براش سیستم تجاری پیاده کرد !

در کل نکته ی حالبی رو اشاره کردی و به امید اینکه روزی این سیستم ها تو ایران هر چند هست ولی فراگیر بشه .

یه مثالی بزنم تو چین یه شخصی میره گلخونه احداث میکنه و دولت بهش n مقدار وام میده که بعد از 7 سال باید بازپرداخت میکرد . این مدت که میگذره شخص به دلیل کارآفرینی تشویق میشه و دولت از بانک فرصت دباره میگیره و این 7 سال رو تمدید میکنه ، به دلیل اینکه ایجاد شغل شده و باز هم میشه و این به اقتصاد کشور کمک میکنه . حالا تو شهرک گلخانه ای اینجا طرف وام میگیره ! برف میاد و سازه اش به دلیل قطعی برق و سوخت . ... خراب میشه .
    بعد نمیتونه وام رو بازپرداخت کنه . حالا وام دولتی بوده و 8 درصد رو خودش و 12 درصد رو دولت باید پرداخت میکرده . چون شخص نداشته دولت هم زیر بار نرفت و سهمشو نداد . بانک هم زحمت کشید و 5 درصد کشید روش و طرف باید 25 درصد پیاده میشده !!!! با کدوم پول !

حرفتو تکذیب نمیکنم ولی اگه میومد چنین هزینه ای میکرد الان جاش جای دیگه بود . اینی که میگم طرف رو میشناسم . تاپیک هم از بحث خارج شد .

سلام آقا حمزه
    حرفاتون کاملا درسته
    ببینید من بحثم کلی بود و مخاطبمم یکی دونفر خاص نبود که بگم بجای روش سنتی گلخونه ای حتما بیان روشهایی مثه هیدروپونیک یا آئروپونیک و... رو جایگزین این روش کنن،وگرنه جوابگو نخواهد بود
    معمولا روال بحث انجمنها هم بدین صورته که در مورد یه موضوعی بحث و تبادل نظر بشه تا به بهترین پاسخ و نتیجه برسن
    متاسفانه بدی کشورهای درحال توسعه هم در اینه که فقط میخوان تقلید کنن و پیشرو و ابداع گر نیستن
    و صد البته همانطور که اشاره کردین بدون حمایت دولت هم خیلی خیلی سخت میشه ایده ها رو پیاده کرد
    ولی خب اینم دلیل نمیشه که ما در حالت درجا زدن باشیم و به پیشرفت فکر نکنیم و فقط دنباله روی بقیه باشیم
    من خودم از اون دسته از آدماییم که کنجکاویم همیشه گل میکنه و وقتی یه ایده تو سرم میاد حتما دنبالش میکنم و اگرم نتیجه هم نگیرم،باز خوشحالم که راه دیگری رو برای رسیدن به خواسته هام امتحان کردم
    به هرحال این روشهاییهم که اشاره شد حتما در ایران هم جامیفته
    از اینکه بحث تاپیک رو به انحراف کشیدم معذرت میخوام و امیدوارم این بحث تاپیک به جاهای خوب برسه
    موفق باشید
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,siamak398,بامشاد
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

نام
    Mohammad.A.M
    شغل
    student still
    محل اقامت
    Shahsavar
    شماره عضویت
    2452
    میانگین ارسال
    0.23
    پسند داده
    2,227
    پسند گرفته
    2,109
    امتیاز کاربری
    2684

سلام

خب رسیده بودیم به نایلون زدن گیاهامون.......

یه سال باس این گلا تو همون نایلون ها بمونن تو این مدت هم باید با کود های مایع تقویت بشن تا خوب رشد کنن.

اهمیت شمشاد طلایی بخاطر رنگ طلایی و زیباش هست پس باید تو افتاب کاملل باشه و تو تابستون هم ابیاری منظم داشته باشه.

ابیاری توی تابستون بسته به شرایط محل زندگیتون حد اقل هفته ای دوبار انجام میشه.

کود مایع هم میتونید از کود 20 20 20 استفاده کنین که فرمول استفادش رو خود پاکتش نوشته شده.

توی پاییز یا زمستون سال بعد گلهارو توی گلدون شماره 3 تا 4 وارد میکنیم تا خوب رشد کنن .چند هفته قبل از نمایان شدن بهار و گرم شدن هوا گیاهارو تو هوای افتاب بازم با کود تقویت کنین.

این همه توجه به کود های شیمیایی بخاطر اینه که برگ های قدیمی شمشاد سبز هستن و زیبایی ندارن و چیزی که رنگی میشه و گیاهو زیبا میکنه جوونه هایی هستن که تشکیل میشن پس به این نکته خوب توجه کنین.

عکس اگر خواستین امر کنین تا بزارم.

البته اگر این پست براتون مفید بوده.

ولی انگار پستای قبلی زیاد مفید نبوده.

خوش باشین ایشالا
    ویرایش توسط بامشاد : ۱۳۹۳-۱۱-۰۶ در ساعت 20:17
    8 کاربر پسندیده اند: aligator,Hamzeh,hasoo,MraMir,Nili,rohollajalili,siamak398,فریبرز

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

مدیر انجمن اقتصادی
    نام
    حسن اسدی
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1385
    میانگین ارسال
    0.28
    پسند داده
    4,167
    پسند گرفته
    2,229
    امتیاز کاربری
    3097

سلام محمد جان...
    خب قطعا اگه تموم این کارهایی که میکنی با تصویر همراه باشه بهتره!
    پس لطف کن هر مرحله رو با عکس پیش ببر تا همه استفاده کنن
    6 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,MraMir,muhammad76,rohollajalili,siamak398,بامشاد
    امروزی ها!!!!
    اصل همه ی قوانین گذاشتن احترام به یکدیگر است

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

نام
    Mohammad.A.M
    شغل
    student still
    محل اقامت
    Shahsavar
    شماره عضویت
    2452
    میانگین ارسال
    0.23
    پسند داده
    2,227
    پسند گرفته
    2,109
    امتیاز کاربری
    2684

نقل قول نوشته اصلی توسط hasoo نمایش پست ها
    سلام محمد جان...
    خب قطعا اگه تموم این کارهایی که میکنی با تصویر همراه باشه بهتره!
    پس لطف کن هر مرحله رو با عکس پیش ببر تا همه استفاده کنن
    چشم حسن جان......
    اینم عکس ها خدمت شما و همه برو بچه های گل امروزی و مدیران زحمت کش سایت.

اینم دو نمونه از گیاه شمشاد توی گلدون و اماده برای فروش
    عکس اول شمشاد نعنایی و دومی شمشاد سبز

سوالی بود در خدمتم...
    5 کاربر پسندیده اند: hasoo,MraMir,rohollajalili,فریبرز,رسپینا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع