تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها )
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 24

Hybrid View

1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2291
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    15
    امتیاز کاربری
    25

پاسخ : تکثیر و پرورش اقتصادی گیاهان ( شمشاد ها )

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamzeh نمایش پست ها
    سلام . حرفتون تا حدی درسته و مربوط به قسمتی میشه که پرورش یک گیاه سود آوری بیشتری داشته باشه .
    و از همه مهم تر بودجه لازمه برای شروع کار و تهیه وسایل و .... و از همه مهمتر حمایت مالی هست .

خب این مشخصه خیلی عالیه و خوب جواب میده و همونطوری که تو عکس پرورش کاهو هست ، تو خیلی از کشورها به همین روش و هیدروپونیک دارن این کارو انجام میدن . ولی حالا واسه یکی که این بودجه رو نداره و یا تو سطح کم میخواد شروع کنه به صرفه هست ؟ اصولا گلخونه زیر 3000 متر صرفه اقتصادی نداره که بشه براش سیستم تجاری پیاده کرد !

در کل نکته ی حالبی رو اشاره کردی و به امید اینکه روزی این سیستم ها تو ایران هر چند هست ولی فراگیر بشه .

یه مثالی بزنم تو چین یه شخصی میره گلخونه احداث میکنه و دولت بهش n مقدار وام میده که بعد از 7 سال باید بازپرداخت میکرد . این مدت که میگذره شخص به دلیل کارآفرینی تشویق میشه و دولت از بانک فرصت دباره میگیره و این 7 سال رو تمدید میکنه ، به دلیل اینکه ایجاد شغل شده و باز هم میشه و این به اقتصاد کشور کمک میکنه . حالا تو شهرک گلخانه ای اینجا طرف وام میگیره ! برف میاد و سازه اش به دلیل قطعی برق و سوخت . ... خراب میشه .
    بعد نمیتونه وام رو بازپرداخت کنه . حالا وام دولتی بوده و 8 درصد رو خودش و 12 درصد رو دولت باید پرداخت میکرده . چون شخص نداشته دولت هم زیر بار نرفت و سهمشو نداد . بانک هم زحمت کشید و 5 درصد کشید روش و طرف باید 25 درصد پیاده میشده !!!! با کدوم پول !

حرفتو تکذیب نمیکنم ولی اگه میومد چنین هزینه ای میکرد الان جاش جای دیگه بود . اینی که میگم طرف رو میشناسم . تاپیک هم از بحث خارج شد .

سلام آقا حمزه
    حرفاتون کاملا درسته
    ببینید من بحثم کلی بود و مخاطبمم یکی دونفر خاص نبود که بگم بجای روش سنتی گلخونه ای حتما بیان روشهایی مثه هیدروپونیک یا آئروپونیک و... رو جایگزین این روش کنن،وگرنه جوابگو نخواهد بود
    معمولا روال بحث انجمنها هم بدین صورته که در مورد یه موضوعی بحث و تبادل نظر بشه تا به بهترین پاسخ و نتیجه برسن
    متاسفانه بدی کشورهای درحال توسعه هم در اینه که فقط میخوان تقلید کنن و پیشرو و ابداع گر نیستن
    و صد البته همانطور که اشاره کردین بدون حمایت دولت هم خیلی خیلی سخت میشه ایده ها رو پیاده کرد
    ولی خب اینم دلیل نمیشه که ما در حالت درجا زدن باشیم و به پیشرفت فکر نکنیم و فقط دنباله روی بقیه باشیم
    من خودم از اون دسته از آدماییم که کنجکاویم همیشه گل میکنه و وقتی یه ایده تو سرم میاد حتما دنبالش میکنم و اگرم نتیجه هم نگیرم،باز خوشحالم که راه دیگری رو برای رسیدن به خواسته هام امتحان کردم
    به هرحال این روشهاییهم که اشاره شد حتما در ایران هم جامیفته
    از اینکه بحث تاپیک رو به انحراف کشیدم معذرت میخوام و امیدوارم این بحث تاپیک به جاهای خوب برسه
    موفق باشید
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,siamak398,بامشاد
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

کلمات کلیدی این موضوع