مقاله اختصاصی تکثیر و پرورش خوکچه هندی ( صد در صد تجربی )
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر پیشکسوت
    نام
    یحیی میرکمالی
    شغل
    بیکار علاف میچرخیم تا پنچر شیم
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    683
    میانگین ارسال
    0.27
    پسند داده
    4,889
    پسند گرفته
    3,910
    امتیاز کاربری
    6992

تکثیر و پرورش خوکچه هندی ( صد در صد تجربی )

سلام خدمت امروزی ها
    راستش وقتی خواستم به فکر نوشتن این مقاله بیافتم و شروع کنم به نوشتن
    یکمی از واکنش سایت های دیگه که به طور علمی چیز دیگه ای راجع به خوکچه و پرورشش بیان میکنن ترسیدم
    وقتی به طور علمی پیگیر این قضیه شدم دیدم با اون چیزی که تجربی به دست اومده تقریبا تضاد زیادی داره
    این مقاله فقط به صورت تجربی هست

من خودم با یک نر و دو عدد ماده شروع کردم
    یک نر و دو عدد ماده 5 الی 6 ماهه .

محل نگه داری

محل نگهداری در باغچه و با داشتن پناه گاهایه زیاد برای ماده های باردار و بچه های تازه متولد شده
    (توجه داشته باشین این جونده در زمان بارداری استرس زیادی داره و باید مخفیگاه تاریک داشته باشه تا بتونه بچه هاشو سالم حمل بکنه )
    کف باغچه از خاک معمولی و پر از خاک برگ . قسمتی که برای پناهگاه استفاده شده برای ماده های باردار از پوشال استفاده کردم . بنظر خودم وقتی این موجود در محلی زندگی کنه که خاک باشه بیماری ازش بدوره ینی بیماری های انگلی رو دفع میکنه خود به خود . پس نیازی دیگه ای به دارو های ضد انگل نداریم توی این شرایط .

تعذیه

توی این روش از یونچه ی تازه + ذرت و حبوبات خیس شده + کاهو و کلم به صورت دو سه وعده در هفته استفاده کردم . آب هم همیشه نیازه این حیوونه که اکثرا مغازه دار ها و . . . توصیه میکنن که این جونده با خوردن کاهو و امثالهم نیازی به آب نداره که بنظرم کاملا غلط هست این توصیه
    به شخصه شاهد این ماجرا هستم که روزانه مقدار زیادی آب استفاده میکنه این جونده و هروز هم آب تازه برای استفاده قرار میدم

تکثیر و پرورش

بنظرم بهترین شرایط برای این روش استفاده از روش قبیله ای هست . علت اینکه میگم قبیله ای . ینی تعداد نر به ماده 1 به 3 باشه . نر های بزرگ که بعد از سن تقریبا 8 ماهگی و قوی تر شدن احساس قلمرو طلبی میکنن بهتره که جدا بشن
    بنده از نر های هم سن استفاده کردم
    مثلا : 6 تا ماده 5 ماهه و 3 عدد نر 6 ماهه .
    همونطور که بالا هم گفتم باید تعداد پناه گاهایی که ماده ها برای زایمان استفاده میکنند افزایش پیدا کنه بسته به تعداد ماده ها
    نر ها توی شرایطی که تعدادشون زیاد بشه بهتره هرچه سریع تر جدا بشن . سعی کنین نر های بزرگ تر جدا بشن . توی این روش دیگه نمیتونین اصلاح نژاد داشته باشین
    (تجربه شخصیم و چیزی که مشاهده کردم توی این روش . صد در صد قطعی نمیشه گفت ولی بنظر من توی این روش هر نر ماده هایه خودشو داره و با ماده های نر دیگه جفت گیری انجام نمیده )
    بنظرم توی این روش بازده ماده ها خیلی بیشتر هست . من بازده زیاد رو بخاطر خاک + علوفه تازه میدونم
    تعداد زایمان یه سطح متوسطی به خودش توی این روش که اسمشو قبیله ای گذاشتم میگیره
    مثلا من توی شرایط خودم بازده هر سری زایمان رو که 40 روزی یکبار مشاهده شده بین 4 تا 5 تا میدونم
    (این هم از قلم نندازم که تعداد پایین تر و بالاتر هم مشاهده شده ولی میانگینی که دستم اومده 4 الی 5 تا نوزاد توی هر سری زایمان بوده )

نکته ها :
    1-یادتون نره . بهتره از خاکی استفاده بشه که خشک نباشه و مرتب مرطوب باشه تا بصورت ذرات ریز با مکش خوکچه ها به درون ریه هاشون نفوذ نکنه ( چون باغچه ی خونگی بود همیشه مرطوب هست )
    2-یادتون نره . تعداد نر ها همیشه باید 1 به 3 ماده باشه . ( وقتی تعداد نر ها مساوی بشه قلمرو طلبی و تلفات میشه نتیجش )
    3-یادتون نره همیشه نر های قوی تر رو سریعا جدا کنین . ( درگیری بین نر هارو جدی بگیرین و سعی کنین دو نری که شروع به جنگ و جدل میکنن جدا کنین )
    4-علوفه ی تازه نقش خیلی زیادی توی تکثیر این جونده داره . ( بنده دسترسی داشتم واسه همین بصورت روزانه دوبار علوفه تازه استفاده میکردم واسه این جونده ها )

این مقاله صد در صد تجربی بود و هیچ چیزی که توی روش های علمی گفته شده رو تکذیب نمیکنه
    در پناهه حق

برای اثر گذاشتن روی دیگران اخم نکن
    پیشانیت چروک میشود ...

از لبخندت استفاده کن !

زیبائی دندانهایت تاثیر بیشتری دارند

مزرعه کوچک ما

آکواریوم های من
    محک : حمایت از کودکان سرطانی

کلمات کلیدی این موضوع