درمان هگزامیتا در ۶ روز با مترونیدازول
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 9
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

درمان هگزامیتا در ۶ روز با مترونیدازول

سلام به دوستان امروزی
    بیماری هگزا میتا:
    این بیماری در اثر فعالیت انگل تک یاخته ای تاژکدار در دستگاه گوارشی ماهیان به وجود می آید.سیچیلاید ها در برابر این بیماری آسیب پذیر تر هستند.
    علایم بیماری:
    تیره شدن پوست ماهی،لزج شدن مدفوع،سفید شدن مدفوع،گوشه گیری ماهی،بی میلی به غذا،شنا کردن به عقب و به وجود آمدن حفره در سر و صورت ماهی( در فلاور ها بیشتر مشاهده میشود)

روش درمان با مترونیدازول:
    به ازا هر ۲۵ لیتر ۲۵۰ میلی گرم( یک قرص) به آب آکواریوم اضافه شود
    در شرایط خاص میتوان مقدار دارو را افزایش داد و آن را به ۲۵۰ میلی گرم در ۱۵ لیتر رساند( منظور از شرایط خاص مقاومت ماهی و مراحل پیشرفته ی بیماری میباشد)
    ۴۸ ساعت بعد از اضافه کردن دارو به تانک حداقل ۳۰ ٪ آب آکواریوم را تعویض کرده که بهتره به صورت سیفون از کف باشه،دوباره مترونیدازول با دوز قبلی اضافه کنید این روند برای سه بار تکرار خواهد شد که ۶ روز طول خواهد کشید

چند نکته:
    دما روی ۳۲ ثابت نگه داشته شود
    نمک به تانک اضافه کنید
    در طول درمان غذا دهی انجام نخواهد گرفت
    معمولا در روز چهارم علایم بهبودی در ماهی ظاهر خواهد شد
    این روش در ۹۰٪ موارد جوابگو هست ونیازی به تکرار دوره نمیباشد
    اما اگه شما از ۱۰٪ بودید و مشکل رفع نشد ۲ روز به ماهی استراحت بدید و دوباره دوره را شروع کنید
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,hasoo,Rezaei,vahil
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر تاثیرگذار
    نام
    E-H-S-A-N
    شغل
    Employee
    محل اقامت
    I-R-A-N
    شماره عضویت
    2686
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    565
    پسند گرفته
    893
    امتیاز کاربری
    1072

پاسخ : درمان هگزامیتا در ۶ روز با مترونیدازول

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    سلام به دوستان امروزی
    بیماری هگزا میتا:
    این بیماری در اثر فعالیت انگل تک یاخته ای تاژکدار در دستگاه گوارشی ماهیان به وجود می آید.سیچیلاید ها در برابر این بیماری آسیب پذیر تر هستند.
    در دستگاه گوارش ماهی یا روده ماهی ؟! این انگل تاژکدار از کجا بوجود میاد ؟
    علایم بیماری:
    تیره شدن پوست ماهی،لزج شدن مدفوع،سفید شدن مدفوع،گوشه گیری ماهی،بی میلی به غذا،شنا کردن به عقب و به وجود آمدن حفره در سر و صورت ماهی( در فلاور ها بیشتر مشاهده میشود)

به ازا هر ۲۵ لیتر ۲۵۰ میلی گرم( یک قرص) به آب آکواریوم اضافه شود.!!!!!!!
    در شرایط خاص میتوان مقدار دارو را افزایش داد و آن را به ۲۵۰ میلی گرم در ۱۵ لیتر رساند( منظور از شرایط خاص مقاومت ماهی و مراحل پیشرفته ی بیماری میباشد)
    ۴۸ ساعت بعد از اضافه کردن دارو به تانک حداقل ۳۰ ٪ آب آکواریوم را تعویض کرده که بهتره به صورت سیفون از کف باشه،دوباره مترونیدازول با دوز قبلی اضافه کنید این روند برای سه بار تکرار خواهد شد که ۶ روز طول خواهد کشید

چند نکته:
    نمک به تانک اضافه کنید
    اما اگه شما از ۱۰٪ بودید و مشکل رفع نشد ۲ روز به ماهی استراحت بدید و دوباره دوره را شروع کنید
    سلام آقا میثم ...
    چند تا مورد داره این پست شما :
    1- در دستگاه گوارش ماهی یا روده ماهی ؟! این انگل تاژکدار از کجا بوجود میاد ؟ این انگل تو تانک آزادانه شناوره تک سلولیه
    2- مدفوع سفید و کش دار که از ترشح موکوس به وجود می اید ....
    3- هر 25 لیتر یک قرص 250 م گ ؟!! ( استفاده بیش از اندازه : اور دز میشه ، مترونیدازول یه شدت سیکل آب رو تخریب میکنه ، انگل در برابر بیماری مقاوم میشه که مشکل خیلی هاست )
    4- دما چطور روی 32 ؟ واسه همه ماهیا ؟ مقاومت ماهی نسبت به دما چی میشه ؟! دما بسته به تحمل ماهی افزایش پیدا میکنه
    5- نمک چقدر ؟؟!! چه نمکی ؟ میزان نمک نسبت به حجم ؟! اصلا چطور به تانک اضافه کنیم؟ نمک بدون ید به ازای هر 40 لیتر تو تانک استفاده میشه ، واسه بیماری سیچلایدهای آمریکایی این دز به هر 20 لیتر یک قاشق سر پر تغییر پیدا میکنه .
    در آخر بیماری انگل روده ای از نوع هگزا اگر دیر متوجه شیم با این راهکارها درمان نخواهد شد مترونیدازول هم شرکت میکرو لایف بایستی باشه ... موفق باشی
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,hasoo,thosein,vahil,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

مدیر انجمن اقتصادی
    نام
    حسن اسدی
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1385
    میانگین ارسال
    0.28
    پسند داده
    4,167
    پسند گرفته
    2,229
    امتیاز کاربری
    3097

سلام
    در تکمیل صحبت دوستان باید بگم که مترونیدازول فقط در مراحل ابتدایی بیماری کاربرد داره. و بنده خودم به شخصه تا حالا ماهی که انگل روده ای و بیرون زدگی روده داشته رو با مترو درمان نکردم یعنی جواب نداده.
    البته اینم متذکر بشم تموم این کارایی که کردم فقط روی فلاور بوده و ممکنه روی ماهیای دیگه جواب بده
    4 کاربر پسندیده اند: fishboy,thosein,محمدحسین,vahil
    امروزی ها!!!!
    اصل همه ی قوانین گذاشتن احترام به یکدیگر است

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

سلام به همه دوستان
    خیلی خوبه در مورد مسئله ای تخصصی بحث بشه و جای بسی خوشحالی

چند نکته رو با اجازتون بگم

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    سلام به دوستان امروزی
    بیماری هگزا میتا:
    علایم بیماری:

به ازا هر ۲۵ لیتر ۲۵۰ میلی گرم( یک قرص) به آب آکواریوم اضافه شود

چند نکته:
    نمک به تانک اضافه کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام آقا میثم ...
    1- در دستگاه گوارش ماهی یا روده ماهی ؟! این انگل تاژکدار از کجا بوجود میاد ؟ این انگل تو تانک آزادانه شناوره تک سلولیه
    3- هر 25 لیتر یک قرص 250 م گ ؟!! ( استفاده بیش از اندازه : اور دز میشه ، مترونیدازول یه شدت سیکل آب رو تخریب میکنه ، انگل در برابر بیماری مقاوم میشه که مشکل خیلی هاست )
    4- دما چطور روی 32 ؟ واسه همه ماهیا ؟ مقاومت ماهی نسبت به دما چی میشه ؟! دما بسته به تحمل ماهی افزایش پیدا میکنه
    5- نمک چقدر ؟؟!! چه نمکی ؟ میزان نمک نسبت به حجم ؟! اصلا چطور به تانک اضافه کنیم؟ نمک بدون ید به ازای هر 40 لیتر تو تانک استفاده میشه ، واسه بیماری سیچلایدهای آمریکایی این دز به هر 20 لیتر یک قاشق سر پر تغییر پیدا میکنه .
    در آخر بیماری انگل روده ای از نوع هگزا اگر دیر متوجه شیم با این راهکارها درمان نخواهد شد مترونیدازول هم شرکت میکرو لایف بایستی باشه ... موفق باشی
    معمولا هگزامتیا وقتی در روده ماهی قدرت پیدا میکنه و سلامت ماهی رو به خطر میندازه که شرایط برای زندگی و تکثیرش مساعد باشه
    سیستم بدفاعی بدنی ماهی به دلیل ضعف قوا یا استرس یا ... خوب عمل نکنه ٰ، تغذیه ماهی خوب نباشه ، شرایط آب و ...
    درمان با مترونیدازول بهتره با دوز بالا انجام بشه در عوض به کیفیت آب اهمیت ویژه داده بشه چون کیفیت لازم رو داروها ندارند ، حتی میکروب لایف که با شرایط و تاریخ بدرد بخور به مصرف کننده ایرانی نمیرسه
    سیکل به هر صورت به نظر من در طی درمان معنی نداره احسان جان ، و درمان قطعا اگر بیماری در تانک عمومی رخ داده در قرنطینه انجام بشه و بقیه ماهی ها هم کاملا تحت نظر باشن و اقدامات ژیشگیری اولیه انجام بشه
    دمای بالا باعث متابولیسم بیشتر در بدن ماهی و بهطبع قویتر شدن سیستم ایمنی ماهی میشه و ماهیهای گرم آبی همه تا 32 رو مقاومت دمایی دارند برای بقیه ماهی ها مثل گلدفیشها هم دما به تدریج 3-4 درجه سانتیگراد بالاتر از دمای معمول تانک باید برده بشه معنی قسمت قرمز شده رو نفهمیدم اگر منظورت ایمنی در برابر دارو هست که این فرضیه باید مراحل و زمان زیادی رو برای تکامل انگل طی کنه و به نظر من به چیزی جز درمان اشتباه و داروی بی کیفیت بر نمیگرده

جسارت نباشه ، این نکات رو ذکر کردم به دلیل اینکه گفتگو شکل گرفته خواننده مقداری تکلیفش مشخص باشه
    بهتره در اینجور موارد کامل کننده هم باشیم نه سئوال کننده از هم

ارادت
    نقل قول نوشته اصلی توسط hasoo نمایش پست ها
    سلام
    در تکمیل صحبت دوستان باید بگم که مترونیدازول فقط در مراحل ابتدایی بیماری کاربرد داره. و بنده خودم به شخصه تا حالا ماهی که انگل روده ای و بیرون زدگی روده داشته رو با مترو درمان نکردم یعنی جواب نداده.
    البته اینم متذکر بشم تموم این کارایی که کردم فقط روی فلاور بوده و ممکنه روی ماهیای دیگه جواب بده

کاملا درسته
    در مراحل پیشرفته انگل روده ای هگزامیتا معمولا ماهی دچار ضعف شدید بدنی و همینطور به احتمال خیلی زیاد عفونت دستگاه گوارش هست که مجبور به درمان چند گانه با انتی بیوتیکهایی از قبیل نیتروفراتیئن و ... به همراه مترونیدازول هستیم که معمولا دیگه کار از کار گذشته
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,fishboy,hasoo,thosein

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام آقا میثم ...
    سلام آقا احسان
    داداش چه قدر مورد داشتم من و خبر نداشتم
    آقا حامد برخی از مورد هارو حل کردن با اجازه من بقیشو حل توضیح بدم
    ۱: در روده ماهی هست این انگل و روده هم یکی از اجزای دستگاه گوارشی محسوب میشه و این انگل دارای تاژک حرکتیست و آزادانه در تانک حرکت میکنه
    ۲:مورد دوم رو نفهمیدم کجاس مورده! منم گفتم یکی از علایم این بیماری مدفوع سفیده( که بر اثر ترشحات موکوس از جداره روده به وجود میاد)شاید کش دار بودنشو نگفتم اشتباه پیش امده
    ۳:تا جایی که من اطلاع دارم وقتی هر دارویی به آب تانک اضافه میشه سیکل تانک به هم میخوره مخصوصا داروهای ضد باکتریایی،بله برادر ۲۵۰ میلی گرم در ۲۵ لیتر آب( من این روش رو ۷-۸ ساله استفاده میکنم و بیش از ۱۰۰ مورد را باهاش مداوا کردم و مشکلی هم پیش نیومده و به نظر من وقتی یک عمل در دفعات بالا انجام میشه و به نتیجه ی یکسان در همه موارد میرسیم،احتمال از بین میره)البته استفاده از دوز های بیشتر رو منم توصیه نمیکنم اون موارد خاص رو که گفتم (۲۵۰mgدر ۱۵ lit)در ماهیان مقاوم مثل فلاور میشه این کارو کرد
    ۴:ببخشید داداش وقتی داشتم این پست رو مینوشتم به سیچیلاید ها فکر میکردم چون این بیماری بیشتر در این خانواده دیده میشه به همین خاطر دما رو ۳۲ گفتم
    ۵:داداش هر کی آکواریوم داره دیگه فکر کنم ۱ بار هم که شده یا تو نت یا از دیگران دیده و شنیده که باید از نمک بدون ید و بهتره که سنگ نمک استفاده کنه( دیگه کسی که بتونه هگزارو تشخیص بده خیلی جلو رفته) در مورد مقدار هم من تجربه و نظر شخصیمو میگم و میدونم که خیلی ها تعجب خواهند کرد واشکال خواهند گرفت چون در همه جا مقداری رو که شما فرمودید رو دیدن و شنیدن حالا یکم بالا یا پایین اما به نظر من این مقدار فقط برای پیشگیری خوبه برای درمان من خیلی بیشتر از اینا به تانک اضافه میکنم به طوری که وقتی سیفون میکنم آب رو شوری آب رو احساس میکنم این ۲۰۰تا ۲۵۰ گرم در ۱۶۰ لیتر برای همه ماهیا هم این کارو انجام دادم( همه که میگم منظورم تمام ماهیان هست این کار در مغازه و سالن خیلی کمکم میکرد و به نظر من یکی از فوت های کوزه گری)
    و یه چیز دیگه که یادم رفت بگم:وقتی ماهی بر اثر ضعفهایی که حامد جان گفتن مبتلا به بیماری میشه در مدفوع و موکوس ترشح شده از ماهی انگل وجود داره به همین خاطر گفتم که بهتره سیفون از کف زده بشه که تا جایی که ممکنه تعداد این انگل رو در تانک کم کرد
    اینا نظرات شخصی و تجربه های من بود احسان جان و چون به نتیجه مطلوب رسیدم بیان کردم با تشکر از شما.
    پسندیده : hasoo
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

کاربر تاثیرگذار
    نام
    E-H-S-A-N
    شغل
    Employee
    محل اقامت
    I-R-A-N
    شماره عضویت
    2686
    میانگین ارسال
    0.07
    پسند داده
    565
    پسند گرفته
    893
    امتیاز کاربری
    1072

سلام نمیخواستم این مطلبو ادامه بدم اما بنا به درخواست یکی از دوستان جواب میدم .
    - درمان با هر دارویی چون بی کیفیت باشه دلیل نمیشه که با دز بالا انجام شه .
    - در تانک عمومی افزودن دارو باعث بر هم زدن و تخریب سیکل میشه.
    - مدفوع سفید و کش دار حتما بایستی باشه مدفوع صرفا سفید دلیل بر عفونت داخلی نیست
    -در مورد نمک هم چند تا مورد میگم تو ماهیای هیبریدی مثل فلاور چون از لحاظ ایمنی ضعیفتر هستند نباید 40 لیتر یک قاشق بیشتر استفاده بشه مگر تو مواردی که واقعا نیازه
    - نمک همیشه واسه درمان درست نیست چون باعث مقاوم شدن بیماری میشه.
    - دوستان خواهشا یه تاپیک در مورد پیشگیری از بیماری هم بزنن چون تقریبا 100 مورد بیماری تو 7 سال هر سال 15 تا بیماری هگزا جای تعجب داره !!!
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,hasoo
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

مدیر انجمن اقتصادی
    نام
    حسن اسدی
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1385
    میانگین ارسال
    0.28
    پسند داده
    4,167
    پسند گرفته
    2,229
    امتیاز کاربری
    3097

سلام
    بحث پر باری شده این مترونیدازول!
    بنده این حرفم رو خیلی قاطعانه میزنم و پاش وایسادم!
    از نظر من مترونیدازول فقط و فقط نقش پیشگیرانه داره و بس و درمانگر جالبی نیست!
    من خودم معمولا هفته ای یا دو هفته ای یه بار غذای ماهیا رو توی مترونیدازول میخیسونم میدم به ماهی چون از نظر من جلوگیری میکنه از مریضی های بعدی.
    میتونم بگم دیگه همه چیز رو روی این انگل روده ای و بیرون زدگی روده امتحان کردم و پوستمم کنده شد توی این راه(شاهد عینی یحیی هست) و خیلی تلفات هم دادم تا به یک نتیجه قاطع برای خودم رسیدم و میتونم به جرات بگم که محاله ماهی داشته باشم انگل روده ای بگیره و نتونم درمانش کنم.
    تنها مسئله ای که در دوره درمان مهمه زمان و صبر هست.
    3 کاربر پسندیده اند: E-H-S-A-N,thosein,علی بختیاری
    امروزی ها!!!!
    اصل همه ی قوانین گذاشتن احترام به یکدیگر است

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع