پرسش و پاسخ درخصوص جلبک
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 26
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پرسش و پاسخ درخصوص جلبک

از این پس سوالات خود را در مورد شناسایی جلبک و درخواست راهنمایی در این تاپیک بپرسید.
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,HEAVENLY,Rezaei,ZeUs

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

پاسخ : پرسش و پاسخ درخصوص جلبک

سلام بچه ها

من اینجایی که هستم یه تانک تقریبا 160 لیتری دارم که غیر از یه تصفیه اینترنال دیگه هیچی نداره.نه نور نه شن کف نه پمپ.هیچی دیگه فقط اکسیين توسط همین تصفیه تامین میشه.داخلش هم دوتا گلدفیش و یه جفت مولی و تعدادی هم بچه مولی و یه کت شکلاتی دارم.این تانکه پشت پنجره هستش و نور زیادی بهش میخوره واسه همین زود جلبک میزد روی درودیوارش و ابش سبز میشد و منم هروقت میخوام سیفون کنم با سیم میکشم همه جاشو و سیفون میزدم.بعد اومدم دور تادور تانک رو کاغذ ضخیم زدم که هیچ نوری به تانک نرسه و تانک رو کامل شستم و دوباره اب کردم.حتی روی سقف تانک رو هم پوشوندم.

الان از اون جلبکایی که روی دیواره ها میزد خیلی کم شده ولی بازم ابش خیلی زود سبز میشه.روزی که سیفون بزنم به مقدار بهتر میشه ولی دو روز بعد همون اش و همون کاسه.

حالا میخواستم ببینم که الان باید چیکار کنم و این چ جلبکیه؟؟؟

اینم یه عکس از الان تانک.

ممنون
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,rohollajalili,somijooon

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

سلام عزیز،
    تاپیک : معرفی جلبک آب سبز (green-water) و راههای مبارزه با آن رو مشاهده کنید.
    تنها راه تغییر مکان هست به نظرم، چون نور آفتاب نباید خیلی (خصوصا مستقیم) به تانک بخوره. اگر راهی نداره UV خیلی موثره.
    روشهای و نکات در تاپیکی که گذاشتم هست.
    6 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,Rezaei,rohollajalili,somijooon,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.50
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

ممنون امیر عزیز

من چند وقته که کاملا دورش رو پوشوندم و روی اکواریوم رو هم پونوندم و اصلا نور مستقیم وارد تانک نمیشه و فقط نوری هستش که از شیشه روبرو وارد میشه که اونم کمه و معمولا تانک تاریکه.

یه بار هم کامل تانک رو سیفون کردم و شستم.احتمالش هست که یکم از اون جلبکای قبلی مونده باشه و همونا باز رشد کنن و زیاد بشن؟؟؟ اخه فیلترش خوب تمیز نشد وقتیکه شستم.

فکر نکنم بشه جابجاش کرد اینو.بازم یه نگاهی میندازم ببینم چی میشه.

ممنون
    5 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,kalantar.yahya,mahdi3000,rohollajalili,somijooon

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    ممنون امیر عزیز

من چند وقته که کاملا دورش رو پوشوندم و روی اکواریوم رو هم پونوندم و اصلا نور مستقیم وارد تانک نمیشه و فقط نوری هستش که از شیشه روبرو وارد میشه که اونم کمه و معمولا تانک تاریکه.

یه بار هم کامل تانک رو سیفون کردم و شستم.احتمالش هست که یکم از اون جلبکای قبلی مونده باشه و همونا باز رشد کنن و زیاد بشن؟؟؟ اخه فیلترش خوب تمیز نشد وقتیکه شستم.

ممنون
    والا spore این جلبک ها همیشه تو هوا هم هست ، مسئله بیشتر مهیا بودن شرایط برای زندگیشه. این جلبک جزو معدود جلبکهایی هست که سایه پسند نیست و به نور زیاد احتیاج داره. تا جایی که میشه سیفون منظم همیشه انجام بده. جریان کافی تاثیر داره. بیشتر دیدم تو فرومهای غیر ایرانی از diatom filter استفاده میکنند که این تک سلولی هارو جذب میکنه ولی تو ایران چیزی در موردش نشنیدم.
    هیچ وقت تانک رو کامل سیفون نکن و نشور! سیکل به هم میخوره و دوباره آمونیاک بالا به این جلبک کمک میکنه. سعی کن پارامترها رو دست کاری کنی تا همه چی از اول.
    موفق باشی

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

سرپرست انجمن آکواریومهای گیاهی
    شغل
    تعمیرات کامپیوتر - سخت افزار
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    32
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    3,906
    پسند گرفته
    3,886
    امتیاز کاربری
    5580

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    ممنون امیر عزیز
    ممنون
    سلام علی آقا
    دوستان راهنمایی کردن ولی اگر موفق نشدی جای تانک رو عوض کنی میتونی فیلتر اینترنال مارک تکنیک uv دار بخری . قیمتش 50 تومنه . اگر دسترسی نداری بعنوان یک راه غیر متعارف میتونی سولفات مس بخری و یک قاشق چای خوری برای 100 میل قاطی کنی و واسه هر 100 لیتر 10 قطره بریزی . وقتی آب صاف شد سیفون بزن . خبرش رو بده ببینیم کدوم راه بهتر جواب داده
    5 کاربر پسندیده اند: DarKfish,Hamzeh,kalantar.yahya,Rezaei,rohollajalili
    [SIGPIC][/SIGPIC]

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام علی آقا
    دوستان راهنمایی کردن ولی اگر موفق نشدی جای تانک رو عوض کنی میتونی فیلتر اینترنال مارک تکنیک uv دار بخری . قیمتش 50 تومنه . اگر دسترسی نداری بعنوان یک راه غیر متعارف میتونی سولفات مس بخری و یک قاشق چای خوری برای 100 میل قاطی کنی و واسه هر 100 لیتر 10 قطره بریزی . وقتی آب صاف شد سیفون بزن . خبرش رو بده ببینیم کدوم راه بهتر جواب داده
    سلام مهدی جان
    اگر تانک در تابش مستقیم آفتاب باشه uv جواب نمیده
    پارسال این مشکل رو یکی از دوستان داشت که حتی از اول چون حدس میزدم فیلتر uv اینرنال سبو 900 هم براش گرفته بودم اما علازغم کارکرد فیلتر باز هم جلبکها هجوم آورده بودند
    4 کاربر پسندیده اند: DarKfish,Hamzeh,mahdi3000,rohollajalili

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع