5 واقعیت شروع یک کسب و کار جدید
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

5 واقعیت شروع یک کسب و کار جدید

نلی آکالپ می‌گوید: در سال 1997 وقتی اولین شرکت کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کردیم، از طریق اینترنت و برای جواب سوال‌های‌مان، جهان را در نوک انگشتان خود نمی‌دیدیم. با این وجود ما در این راه موفق شدیم. در سال 2005، «اینتویت» شرکت ما را خرید. در سال 2009 مجددا تصمیم گرفتیم تا به بازی کسب‌وکار وارد شویم. ولی برای مرتبه دوم وارد شدن به یک کسب و کار جدید آسان نبود. برای من مسلم بود که راهی را که ما انجام داده بودیم (بازاریابی، عملیات، فروش) به خوبی دراین زمان جواب می‌داد. ولی من اشتباه می‌کردم. من برخی از این حقایق را که در طول این سفر به عنوان یک صاحب کسب و کار آموختم با شما به اشتراک می‌گذارم. امید است که این یادداشت باعث شود مخاطبان هافینگتن‌پست از برخی از اشتباهات من درس گرفته، از آن اجتناب کرده و به پیگیری راه موفقیت خود ادامه دهند.

این یک تلاش مادام‌العمر است

همانند یک کودک، اگر خوش‌شانس باشید کسب‌وکار چیزی است که شما برای مدت زمان بسیار طولانی با آن سروکار دارید. به نظر من برخی از افراد فکر می‌کنند با شروع یک کسب وکار به سرعت میلیاردر خواهند شد. من همانند یک محکوم به حبس ابد که کارآفرینی می‌کند، راه دیگری ندارم. من مشتاق به کار سخت، از خودگذشتگی و گذر سال‌ها برای اطمینان از موفقیت در کسب‌وکار خود هستم.

از خود بپرسید: قبل از آغاز کسب و کار، شما قادر به انجام یک فعالیت کسب‌وکار مادام‌العمر هستید؟ آیا شما در خود توان انجام یک تجارت و کسب‌وکار برای ادامه زندگی‌تان می‌بینید؟

شما هرگز کامل نیستید

بعد از تحمل حملات وحشتناک در حین دوران پراسترس در کسب و کار، به نظر می‌رسید که باید تظاهر کنم همه چیز در کسب‌وکار من خوب است، حتی وقتی که خوب نبود. مدتی بعد یک قدم به عقب برگشتم، درخواست کمک کردم و با خود و با دیگران صادق بودم. نتیجه چه بود؟ سلامت من و کسب‌وکارم بهبود یافت. من با آنچه در کسب و کارم اتفاق می‌افتاد همسو شده بودم و از درخواست کمک در صورت نیاز، هیچ هراسی نداشتم.

از خود بپرسید:‌ آیا می‌توانید نقص‌ها را برطرف کنید؟ داشتن شخصیت a از شما یک کار‌آفرین می‌سازد، ولی بسیاری از این افراد نیز تحت استرس نابود می‌شوند. شما مطمئنا اشتباه خواهید کرد. چگونگی برخورد با این موضوع توانایی شما برای موفقیت را مشخص می‌کند.

خانواده شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت

هیچ وقت با این تصور که فقط خودتان تحت تاثیر قرار خواهید گرفت، کسب و کاری را شروع نکنید. افرادی که شما را دوست دارند نیز از این کسب‌وکار متاثر خواهند شد. وقتی شما بعد از ساعات طولانی کار به خانه باز می‌گردید با نارضایتی اعضای خانواده در خانه مواجه می‌شوید. این موضوع به طور قطع یک چالش برای من بود تا خانواده خود را اولویت نخست قرار دهم، ولی بعد از چند سال، ریتم مناسب خود را پیدا کردم. برای من، این موضوع به این شکل بود که در هنگام ترک دفتر، لباس مدیر اجرایی خود را از تن درآورده و به وقتی به خانه می‌رسیدم به طور کامل در اختیار خانواده و فرزندان خود بودم.

از خود بپرسید: آیا خانواده‌تان می‌تواند با فشار آغاز کسب و کار شما کنار بیاید؟

شما نمی‌توانید بر افتخارات‌تان تکیه کنید

وقتی من اولین شرکت تشکیل پرونده خود را راه‌اندازی کردم، بازار را در اختیار گرفتیم. بنابراین حالت من را تصور کنید وقتی در مرتبه دوم دریافتم که بازی به طور کل تغییر کرده است. ما در حال حاضر رقبای بسیار بیشتری (‌از جمله شرکت سابق خودمان) داریم و بازاریابی اینترنتی تمام دنیای جدید ماست. من برای پیدا کردن راه‌های جدید برای جذب مشتریان به روش‌های مختلفی فکر کرده‌ام. من از شرکت «کرپ‌نت» چیزهایی زیادی یاد گرفتم که موفقیت آمیز بوده و چشم‌اندازی از استراتژی‌های نوآورانه برای آنچه در آینده انجام خواهیم داد، کسب کرده‌ایم.

از خود بپرسید: آیا می‌توانید اطمینان حاصل کنید که شرکت‌تان به طور مداوم رقبای خود را شکست دهد؟‌ آیا می‌توانید روش‌های جدیدی برای بازاریابی ارائه کنید؟

شما دیگر نمی‌خواهید رئیس داشته باشید

کارآفرین بودن شانس شما را برای وارد شدن به شبکه استخدامی از بین خواهد برد. اگر خوش‌شانس باشید، هرگز مجبور به ارسال رزومه کاری خود برای به دست آوردن کار نخواهید بود. راه‌اندازی یک کسب و کار شامل همه جنبه‌های آن -از حسابداری تا فروش- باعث تغییر شما خواهد شد.این موضوع شما را باهوش‌تر و دقیق‌تر کرده و اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد. و اگر شما در کسب‌وکار خود موفق شوید، هیچ محدودیتی در میزان توانایی شما و کارهایی که می‌توانید انجام دهید وجود ندارد.

از خود بپرسید: آیا اعتماد به نفس کافی برای قطع رابطه با شبکه استخدامی را دارید؟‌ یا هنوز ترجیح می‌دهید با شبکه امن و حقوق ثابت به کار خود ادامه دهید؟
    دانستن این نکته که در آغاز یک کسب و کار دقیقا به دنبال چه چیزی هستید، می‌تواند موجب کمک شما در قرارگیری در مسیر صحیح شود.
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,E-H-S-A-N,fishboy

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع