✅⭕️ ماهیگیری از روی سخره ها

☜صفحه اول

همیشه در سواحل سخره ای تعداد ماهی ها نظر هر ماهیگیر رو به خود جلب می کند و هر ماهیگیری رو تحریک به ماهیگیری میکنه که ما می تونیم با سیستم های ساده به صید انها برویم دیگر در این سیستم نیازی به سیستم سورف کستینگ نیست البته با داشتن سیستم سورف کستینگ شما هم می توانید به ماهیگیری به پردازید البته همان چوب های تلسکوپی بین 3.60 تا 3 متر هم باشد مشکلی نیست اگه به همراه خود چوب های دوتیکه هم داشته باشید می توانید ماهیگیری خود را نجام بدید.

در ماهیگیری در سخره ها ما باید چند نکته اساسی رو بدانیم که بسیار حیاطی می باشد یکی اینکه این سخره ها بسیار خطرناک می باشد که اگه ما به زمین بخوریم دخلمان اومده به خاطر جلبک ها و مواد لزج است و دیگری کشیده شدن نخ ماهیگیری به سنگ ها موجب پارگی یا زدگی نخ ماهیگیری می شود.

در سیستم ماهیگیری از روی سخره ها اگه ما از چوب های سبک در ماهیگیری استفاده می کنیم می توانیم انها را در دست قرار دهیم و ماهیگیری کنیم و اگر چوب های ما بلند و سنگینه می تونیم اون روی پایه قرار دهیم. طعمه هاهم همگی در دریا در سیستم های ماهیگیری ساحلی مشترک می باشد ما می توانیم از طعمه های مانند تیکه ماهی ، ماهی مرکب و میگو و صدف استفاده کنیم و در شرایطی که به دنبال ماهی سبیتی هستیم می توانیم از روده مرغ و جیگر اون استفاده کنیم.

در سیستم های ماهیگیری ساحلی ما می توانیم از نخ سایز 40 استفاده کنیم.

لطفا اگه این سیستم ماهیگیری رو برای ماهیگیری انتخاب کرده اید آخر مقاله را فراموش نکنید حتما مطالعه کنید!!!

⭕️⭕️ ماهیگیری در خور

خور به مکان های گفته می شود که در هنگام جزر و مد همیشه در ان مکان مقداری آب باقی می ماند برای عبور و مرور قایق ها و لنج ها برای همین جای مناسبی برای ماهیگیری به حساب می اید دلیله اینه که در ان مکان ماهیگیران و ناخودا ها مقدار زیادی اشغال درون اب میریزند و همین غذا ها با عث جمع شدندماهی ها در ان خور می شود اکثر ماهی های زیادی در خور زندگی می کنند و گهگداری هم ماهی های بزرگ از انجا رد می شودند که در اخر مقله به صورت تخصصی به آن می پردازیم.

ما در خورها می توانیم از سیستم های مختلف ماهیگیری استفاده کنیم مانند سیستم سورف کستینگ. حتی ما می تونیم با چوب دوتیکه در این مکان ها ماهیگیری کنیم ریسه هم ریسه ساده کفخواب با انشعاب یک قلاب با دوقلاب

لطفا اگه این سیستم ماهیگیری رو برای ماهیگیری انتخواب کرده اید آخر مقاله را فراموش نکنید حتما مطالعه کنید!!!

⭕️⭕️ ماهیگیری بر روی سکوها یا اسکله ها

ماهیگیری بر روی سکو ها و اسکله ها دیگه نیازی به چوب های بلند سورف کستینگ نیست زیرا در زیر پای شما امکان دارد تا 10 ها متر عمق داشته باشد برایه مین از سیستم های ماهیگیری استفاده می کنیم که می توانیم در دست بگیریم مانند چوب های دوتیکه اگه اسکله اسکله فلزی باشد که با ید دنبال ماهی های سایز بگرید در همچین اسکله های ماهی ها دوست دارند دور پایه های فلزی اسکه به شنا کردن و شکار به پردازند.

⭕️⭕️ فلای فیشینگ

خود من یک بار تجربه فلای در اب های شور رو داشتم اون زمانا هنوز ست حرفه ای فلای نداشتم و با همون چوب دست ساز خودمون کار می کردیم و می دونم که بهترین مکان برای فلای کار کردن در اسکله ها و سخرها کنار اب می باشد زیرا بیشترین تجمع ماهی های در این میان هستند ان زمانی که من فلای کار می کردم از طعمه های جیگینگ استفاده می کردم که در شیراز به قلاب پر معروف بودند و ماهی های نی سر به وان علاقه شدید داشتند

لطفا اگه این سیستم ماهیگیری رو برای ماهیگیری انتخواب کرده اید آخر مقاله را فراموش نکنید حتما مطالعه کنید!!!

⭕️⭕️ چرا جزر و مد دریا باعث ورود ماهی ها به آب های کم عمق می شود ؟

یکی از جالب ترین پدیده های که در دریا اتفاق می افتد پدیده جزر ومد دریا می باشد که بر روی ماهیگیری هم تاثیر مستقیم دارد همیشه من در مقالات گذشته درباره این صحبت می کردم که زمانی که جزر و مد دریا اتفاق می افتد شما باید زمانی را برای ماهیگیری انتخاب کنید که آب به قول افراد محلی پر می باشد یا همان سطح دریا بالا می باشد درسته زمانی که آب دریا بالا می باشد ماهی ها نزدیک سواحل دریا می شودن. حالا در این مقاله دلیل وارد شدن ماهی ها را به سواحل دریا را بازگو می کنیم در زمانی که در هنگام جزرومد دریا آب دریا به پایین می رود قسمتی از دریا از آب خارج می شود و سطح کف دریا نمایان می شود .

در این قسمت موجودات و گیاهان زیادی وجود دارد و با تابش نور خورشید و هوا خوردن به این موجودات و گیاهان دریای مواد غذای زیادی به وجود می آید و در هنگام جزرومد بعدی که آب دریا به بالا می آید ماهی های به آن مناطقی که آفتاب و نور تابید هجوم می آورند برای تغذیه و چریدن برای همین در هنگامی که آب دریا بالاست ...

ادامه دارد...