مشاوره برای تکثیر ماهی پرت کوتوله
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 27
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    نام
    محمدرضا
    محل اقامت
    خلیل آباد
    شماره عضویت
    4611
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    10
    پسند گرفته 1 بار در 1 پست
    امتیاز کاربری
    11

مشاوره برای تکثیر ماهی پرت کوتوله

سلام. وقتتون بخیر
    تاپیکی مختص این ماهی پیدا نکردم.
    من یک تانک 80 لیتری دارم که دفعه آخری که چن تا ماهی تلفات دادم رفتم یه جفت پرت کوتوله گرفتم که تکثیر کنم و همینارو داشته باشم. بگفته فروشنده تکثیر راحتی دارن و سخت جون هستن.
    دفعه اولی که تخم گذاشتن اصن نفهمیدم! فقط دیدم یه روز که کلی بچه ماهی کنارشون هست! بعد چند روزم لای سنگها مردن!
    حالا سری دومه که دقیق زیر نظرشون داشتم و بعد 3هفته تخم ریختن. لیوان تخمارو گذاشتم داخل یه ظرف پلاستیکی حدود 4-5 لیتری. با هوای خیلی کم. و یک قطره ضد قارچ. الان دمشون در اومده!
    لیوانو خالی کردم و برش گردوندم پیش والدین (اولش که لیوان رو برداشتم خیلی والدین شاکی شدن و حتی همو میزدن، البته در حد چند دقیقه)
    حالا همه بچه ها کف ظرف ولو هستن بدون حرکت! ماهی فروش یه غذا برای بچه ها بهم داده که گفت قوی هست. مارک انرژی. یکم تو نایلون ریخت . توش میگو خشک شده هم قاطی داره. گفت خوب آسیابشون کن و بعد 4 روز بهشون بده.

لطفا متن رو بخونید و اگه جایی اشتباه کردم بگید. پیشنهادیم دارین ازم دریغ نکنید. درنورد غذا کمکم کنید. سری اول فک کن از گشنگی مردن!

ممنون از سایت بسیار خوبتون
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : مشاوره برای تکثیر ماهی پرت کوتوله

نقل قول نوشته اصلی توسط MR-Q8080 نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر
    تاپیکی مختص این ماهی پیدا نکردم.
    من یک تانک 80 لیتری دارم که دفعه آخری که چن تا ماهی تلفات دادم رفتم یه جفت پرت کوتوله گرفتم که تکثیر کنم و همینارو داشته باشم. بگفته فروشنده تکثیر راحتی دارن و سخت جون هستن.
    دفعه اولی که تخم گذاشتن اصن نفهمیدم! فقط دیدم یه روز که کلی بچه ماهی کنارشون هست! بعد چند روزم لای سنگها مردن!
    حالا سری دومه که دقیق زیر نظرشون داشتم و بعد 3هفته تخم ریختن. لیوان تخمارو گذاشتم داخل یه ظرف پلاستیکی حدود 4-5 لیتری. با هوای خیلی کم. و یک قطره ضد قارچ. الان دمشون در اومده!
    لیوانو خالی کردم و برش گردوندم پیش والدین (اولش که لیوان رو برداشتم خیلی والدین شاکی شدن و حتی همو میزدن، البته در حد چند دقیقه)
    حالا همه بچه ها کف ظرف ولو هستن بدون حرکت! ماهی فروش یه غذا برای بچه ها بهم داده که گفت قوی هست. مارک انرژی. یکم تو نایلون ریخت . توش میگو خشک شده هم قاطی داره. گفت خوب آسیابشون کن و بعد 4 روز بهشون بده.

لطفا متن رو بخونید و اگه جایی اشتباه کردم بگید. پیشنهادیم دارین ازم دریغ نکنید. درنورد غذا کمکم کنید. سری اول فک کن از گشنگی مردن!

ممنون از سایت بسیار خوبتون
    عکس بگذازید ( با استفاده از آپلود سنتر امروزی )
    احتمالا ماهی های شما پرت کوتوله نیستند یا حداقل نر نیست که با دیدن عکس میشه نظر قطعی داد

برای نگهداری لاروها مشاوره تکثیر آنجل رو به دقت بخونید نگهداری لاروها تفاوتی نداره
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,MR-Q8080,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    نام
    محمدرضا
    محل اقامت
    خلیل آباد
    شماره عضویت
    4611
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    10
    امتیاز کاربری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    عکس بگذازید ( با استفاده از آپلود سنتر امروزی )
    احتمالا ماهی های شما پرت کوتوله نیستند یا حداقل نر نیست که با دیدن عکس میشه نظر قطعی داد

برای نگهداری لاروها مشاوره تکثیر آنجل رو به دقت بخونید نگهداری لاروها تفاوتی نداره
    این یک فیلم از سری اولی که بچه ها به شنا کردن هم رسیدن-خیلی کم حجمش کردم:
    parrot-kotule
    ماهی اولی که وارد فیلم میشه فکر میکنم مادست. بزرگتره نره. عکس باکیفیت نشد بگیرم. این فیلم گذاشتم که بدونید تخماشون وا شدن.
    (آکواریوم که بهم ریختست تقصیر خودشونه!)

شما به من بگید لطفا که لاروهارو جدا کنم بهتره یا کنار خودشون باشه؟ اگه کنارشون بهتره تا شن کف رو خالی کنم برای دفعه بعد. ارتفاع آب تانک 35 هست.
    یه طوری بگید که برای من که مبتدیم راحت باشه!

غذا چی بدم که بیان بخورن؟

تفاوت سیفون آب و تعویض مقداری از آب چیه؟ سیفون لازمه؟

ممنون
    ویرایش توسط MR-Q8080 : ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ در ساعت 11:31
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

مدیر انجمن علوم آزمایشگاهی
    نام
    علی
    شغل
    آزمایشگاه
    محل اقامت
    زاهدان
    شماره عضویت
    11
    میانگین ارسال
    0.51
    پسند داده
    8,407
    پسند گرفته
    7,447
    امتیاز کاربری
    11253

این یک فیلم از سری اولی که بچه ها به شنا کردن هم رسیدن-خیلی کم حجمش کردم:
    parrot-kotule
    ماهی اولی که وارد فیلم میشه فکر میکنم مادست. بزرگتره نره. عکس باکیفیت نشد بگیرم. این فیلم گذاشتم که بدونید تخماشون وا شدن.
    (آکواریوم که بهم ریختست تقصیر خودشونه!)

شما به من بگید لطفا که لاروهارو جدا کنم بهتره یا کنار خودشون باشه؟ اگه کنارشون بهتره تا شن کف رو خالی کنم برای دفعه بعد. ارتفاع آب تانک 35 هست.
    یه طوری بگید که برای من که مبتدیم راحت باشه!

غذا چی بدم که بیان بخورن؟

تفاوت سیفون آب و تعویض مقداری از آب چیه؟ سیفون لازمه؟

ممنون
    سلام قربان

ماهی نر شما همون پرت کوتوله هستش و ماده سیچلاید زندانی صورتیه ....اونی که زیر شکمش نارنجیه مادس...

سعی کنید برای دفعات بعد شن کف تانک تخم گذاری رو جمع کنید...هم راحت تر میشه تمیزش کرد و هم لارو ها لابه لای سنگ ها تلف نمیشن....

سیفون همون تعویض مقداری از اب تانک هستش که باید با ابی که 24 ساعت مونده و هم تعویض انجام بشه....سیفون منظم در رشد و سلامت بچه ها خیلی مهمه

من معمولا روز سوم که تخم ها میخواستن باز بشن مولد هارو به ارومی به یک تانک دیگه که هم دما هستش منتقل میکردم....برای تغذیشون تا سه روز اول نیازی به تغذیه نیست و از کیسه زرده استفاده میکنن و بعد از سه روز هم میتونید از غذاهای پودری مثل بیومار پودر شده استفاده کنید سعی کنید سطح اب رو پایین نگه دارید تا بچه ها بتونن غذا بخوررن و بعد کم کم سطح اب رو بالا ببرید....

موفق باشید
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,fishboy,MR-Q8080,Rezaei

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

***دوستان از گزینه ارتقا پست در گوگل فقط برای پست های مفید و مقالات استفاده کنید...برای تشکر کردن دکمه تشکر کافیــــست***

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    نام
    محمدرضا
    محل اقامت
    خلیل آباد
    شماره عضویت
    4611
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    10
    امتیاز کاربری
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط علی بختیاری نمایش پست ها
    سلام قربان

ماهی نر شما همون پرت کوتوله هستش و ماده سیچلاید زندانی صورتیه ....اونی که زیر شکمش نارنجیه مادس...

سعی کنید برای دفعات بعد شن کف تانک تخم گذاری رو جمع کنید...هم راحت تر میشه تمیزش کرد و هم لارو ها لابه لای سنگ ها تلف نمیشن....

سیفون همون تعویض مقداری از اب تانک هستش که باید با ابی که 24 ساعت مونده و هم تعویض انجام بشه....سیفون منظم در رشد و سلامت بچه ها خیلی مهمه

من معمولا روز سوم که تخم ها میخواستن باز بشن مولد هارو به ارومی به یک تانک دیگه که هم دما هستش منتقل میکردم....برای تغذیشون تا سه روز اول نیازی به تغذیه نیست و از کیسه زرده استفاده میکنن و بعد از سه روز هم میتونید از غذاهای پودری مثل بیومار پودر شده استفاده کنید سعی کنید سطح اب رو پایین نگه دارید تا بچه ها بتونن غذا بخوررن و بعد کم کم سطح اب رو بالا ببرید....

موفق باشید
    ممنون از پاسختون.سپاس

البته من فقط تفریحی اینکارو میخوام انجام بدم. یک تانکه و بس!
    1. مولدا خودشون بچه هارو تغذیه نمیکنن؟ که مثلا تا دو هفته کنار بچه ها بمونن (ظاهرا هر 20روزی تخم میریزن) حتما باید بعد 3روز جدا بشن؟

2. سیفون هر روز انجام بشه؟ چند درصد؟ باعث استرس نمیشه؟ مخصوصا برای مولد

3. اینکه اینا دو تا ماهی متفاوتن مشکل ساز نمیشه برای بچه ها؟! مثلا یه گونه ضعیفی بشن

4. فیلتر زیرشنی الان دارم. چه فیلتری جایگزین کنم تا دیگه شن هارو بردارم؟ فیلتر بیولوژیک خوبه برای 80لیتر؟

ویرایش توسط MR-Q8080 : ۱۳۹۷-۰۳-۳۰ در ساعت 18:29
    پسندیده : علی بختیاری

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

ممنون از پاسختون.سپاس

البته من فقط تفریحی اینکارو میخوام انجام بدم. یک تانکه و بس!
    1. مولدا خودشون بچه هارو تغذیه نمیکنن؟ که مثلا تا دو هفته کنار بچه ها بمونن (ظاهرا هر 20روزی تخم میریزن) حتما باید بعد 3روز جدا بشن؟

2. سیفون هر روز انجام بشه؟ چند درصد؟ باعث استرس نمیشه؟ مخصوصا برای مولد

3. اینکه اینا دو تا ماهی متفاوتن مشکل ساز نمیشه برای بچه ها؟! مثلا یه گونه ضعیفی بشن

4. فیلتر زیرشنی الان دارم. چه فیلتری جایگزین کنم تا دیگه شن هارو بردارم؟ فیلتر بیولوژیک خوبه برای 80لیتر؟

سلام دوست عزیز
    یک تانک برای این گونه ماهی ها کمه چون زیاد و زود به زود تخم میریزن و دفعه بعد که این بچه ها بزرگتر بشن تخمها و لاروهای جدید رو می خورن.
    مولد ها لاور هارو تغذیه نمیکنن،این تانک شما برای تکثیر مناسب نیست اول اینکه همون جور که علی اقا فرمودند شن هارو جمع کنید،دوم اینکه فیلتر زیر شنی مناسب نیست فیلتر بیولوژیک مناسبتره به اضافه یک سنگ هوا تا اکسیژین مناسب فراهم بشه.
    سطح اب خیلی زیاده برای لاورها و بچه ماهی ها و بهتره که چنتا تانک داشته باشین یکی برا مولد ها و هر بار که تخم کردن تخم هارو به یه اکواریوم دیگه منتقل کنید و متیلن بلو به اب اضافه کنید برای جلوگیری از حمله قارچ ها و خراب شدن تخم ها.
    اگه تخم ارتمیا دم دستتون هست بهتره از اون برای هفته اول تغذیه بچه ها استفاده کنید البته بهتر اینه که تا بچه ها به سایز یک بند انگشت برسن از ارتمیا تازه هچ شده استفاده کنید و اگه دسترسی ندارین میتونید همون ظگطور که علی جان گفتن از غذای پودری استفاده بشه
    در مورد فیلتر و اینا هم اصولا تا بچه ها کوچک هستن از فیلتر استفاده نمیشه و فقط یک سنگ هوا ت تانک قرار میدن و هر روز ۳۰%اب تانک سیفون میشه با اب مناسب.سیفون کردن استرسی به ماهی ها وارد نمیکنه و بر عکس باعث سلامتی و نشاط ماهی ها میشه.
    ایشالا موفق باشی دوست عزیز
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,MR-Q8080,علی بختیاری
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    نام
    علی اکبر
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    قم
    شماره عضویت
    4740
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    0
    پسند گرفته
    4
    امتیاز کاربری
    14
    سلام آرتیمیای حبه ای بخرین و توی یک لیتر آب یک قاشق غذا خوری نمک بریزید و آرتیمیا ها را اضافه کنید و زیر نور بزارید(مهم نیست چه نوری ولی مهتابی و خورشید خوبه) بعد وقتی آفرینی‌ها تکون خورد به باور ها بدین و در ضمن سنگ ها را جمع کنید و فیلتر و لجن خوار رو نیاز ندارید و می تونید با سیفون روزانه کمک کنید به ماهی ها همچنان متراز آکواریوم در رشد بچه ها موثره

سلام دوستان لطفا درباره ی تغذیه و سرعت رشد لار و ها مشاوره بدین چند بار امتحان کردم اما باروها رشد کمی داشتن
    پسندیده : َabbasi

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع