بهترین فیلتراسیون برای دیسکس
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 14
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    375
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    48
    امتیاز کاربری
    76

بهترین فیلتراسیون برای دیسکس

سلام بچه ها لطفا اگه میشه درمورده این قضیه مشاوره بدید بهترینو در حدی که فقط سیفون 1 ماه یک بار کرد خیلی ممنون
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

کاربر پیشکسوت
    نام
    رضا
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    213
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    5,968
    پسند گرفته
    2,834
    امتیاز کاربری
    4635

پاسخ : بهترین فیلتراسیون برای دیسکس

نقل قول نوشته اصلی توسط eminem6 نمایش پست ها
    سلام بچه ها لطفا اگه میشه درمورده این قضیه مشاوره بدید بهترینو در حدی که فقط سیفون 1 ماه یک بار کرد خیلی ممنون

سلام دوست عزیز

فقط یک نکته رو عرض کنم فکر نکنم هیچ چیزی بتونه جای سیفون منظمو بگیره
    البته فقط نظر بنده بود.
    حالا منتظر بمانید اساتید پاسخ خواهند داد
    4 کاربر پسندیده اند: eminem6,Hamzeh,masih,Rezaei
    نفس های آخر :
    اينک خسته تر از پروانه ، سالهاست گرد روياهاي سرخ باغچه خويش پر مي زنم و هنوز غربت تلخ هميشه را مزه مزه مي کنم .
    من خسته ام و حاجتي به تائيد هيچ پروانه اي نيست ، کافي است دکمه پيراهن پريروزم را باز کني تا پاره پاره هاي عريان عصر هزار پروانه را به سوگ بنشيني.
    خسته ام و به انتظار فردایی که شاید هرگز نباشد و نیاید نشسته ام .
    غمگین و تنها ...
    از غم نفس هایی که به شماره افتاده است و چهرهء مادری که خسته است ... و کودک اش را می بیند که هر چند دیگر کوچک نیست اما ناتوان تر از دیروز های دور در گوشه ای افتاده است و نفس های آخر را می کشد.
    و آیا به راستی تو با خود می اندیشی کسی پیدا می شود که مرهم دردهای من باشد؟
    که خدا را بداند و درد را بشناسد؟
    که رفتنی ست و خواهان ماندن است؟

اهدای عضو اهدای زندگی
    -------------------------------------

<< بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    375
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    48
    امتیاز کاربری
    76

بله خودمم الان 2-3 روز یه بار سیفون دارم تو 6 ماه دیس بازی اما به نظرم میشه این کارم نکرد چون خیلی حرفه ای ها هستن تانکاشون مجهزه 1 ماه یک بارم این کارو نمیکنن با بیماری هم دچار نمیشن اما من با سیفون میشم و خیلی های دیگه
    پسندیده : Hamzeh
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

کاربر متخصص آکواریوم آب شیرین
    نام
    مسیح
    شغل
    محصل
    محل اقامت
    اصفهان
    شماره عضویت
    439
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    767
    پسند گرفته
    2,253
    امتیاز کاربری
    3642

سلام دوست من
    بهترین فیلتر برای دیسکس از نظر من سامپه البته بستگی ب ابعاد تانک هم داره
    ولی کلا برای همه ی ماهی ها مخصوصاماهی های مثل دیسکس تصفیه بیولوژیکی لازمه که به ترتیب قدرتشون عرض میکنم خدمتتون اولیش هنگ آنه ک اگر توش سرامیک باشه یا پوکه های معدنی محیط خوبی برای کشت باکتری میشه ک این مواد توی همه فیلترهای ک عرض میکنم لازمه
    بعد اون تاپ فیلتره ب شرطی ک خروجیش رو دستگاری کنید ک همیشه کفت تاپ فیلتر تابالای سرامیک ها ک بهتره کف باکس ریخته بشه اب باشه که هم همیشه قرق اب باشه هم موقع قطعی برق خشک نشه
    بعد اون فیلتر سطلی وسامپ داخلی هستن ک واقعا من از هردوی اینها جواب گرفتم وتقریبا تموم شیشه هام سامپ داخلی دارن
    ودر اخر هم سامپه سامپ مزیتی ک داره اینه که کم هزینس نسبت ب فیلتر سطلی کمتره وکاراییش بخاطر اینکه دستمون توقرار دادن مدیاهابازتره بیشتره
    ولی نکته ای که هست هیچ فیلتری نمیتونه کاری بکنه ک شما سیفون رو دیر ب دیر انجام بدید چون هم کیفیت اب پایین میاد وهم مواد معدنی توی اب ک مورد نیاز ماهیه کم میشه ک باید سیفون بشه تاجایگزین بشه

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    375
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    48
    امتیاز کاربری
    76

اون دوستانی که عرض کردم قول دادن حتما بگن چیکار میکنن و گفتن نه فیلتر سطلی داریم نه سامپ به احتمال زیاد یک المنت کف کش که به شدت فضولات تجزیه میکنه و باکتری بی هوازی ایجاد میکنه نظر شما درمورده بهترین کف کش چیه ؟؟
    پسندیده : Hamzeh

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

اون دوستانی که عرض کردم قول دادن حتما بگن چیکار میکنن و گفتن نه فیلتر سطلی داریم نه سامپ به احتمال زیاد یک المنت کف کش که به شدت فضولات تجزیه میکنه و باکتری بی هوازی ایجاد میکنه نظر شما درمورده بهترین کف کش چیه ؟؟
    منظور شما از کف کش فکر کنم همون فیلتر زیر شنی باشه
    فیلتر زیر شنی حتی برای گوشتخوارها هم دیگه استفاده نمیشه چه برسه به دیسکس
    بزرگترین عیب این فیلتر ها جمع کردن فضولات و جلوگیری از خارج شدنشون به وسیله سیستم تصفیه میشه

به نظر من بهترین سیستم تصفیه برای دیسکس ترکیبی از سامپ فیلتر اکسترنال و تاپ فیلتر هست که البته اجرا کردن این سیستم مقداری پیچیده ست

شما اگر اولین اصل دیسکس داری رو رعایت کنید کمتر به مشکل خواهید خورد و یک فیلتر اکسترنال یو وی دار هم بهتون جواب میده
    به ازای هر دیسکس بالغ 50 لیتر آب

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    375
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    129
    پسند گرفته
    48
    امتیاز کاربری
    76

خوب حالا میخام همون سیستمی که گفتم از اقا حامد کمیلی یکی ازبهترین تکثیر کننده های ایران و وارد کننده شرح بدم اگه ایشون نمیشناسید میتونید از اقای قدیری بپرسید

فیلتراسیون آکواریوم:
    برای ایجاد و نصب فیلتراسیون مارک ها رو فراموش کنید. بهترین سیستم فیلتراسیون طبیعته. ابتدا طبیعت رو مطالعه کنید. براساس نوع ماهی و محل زندگی ماهی فیلتراسیون رو تنظیم کنید. توجه کنید ماهی که در منزل نگهداری میشه با سالن متفاوته. من ا
    ینجا راجع به اکوسیستم آمازونی که مورد نظر شماست توضیح میدم امیدوارم به دردتون بخوره. اگر اکو سیستم رو کامل بتونید اجرا کنید حتی در مدت طولانی هم نیازی به سیفون ندارید.
    پیش توضیح:
    دیسکوس در محیطی زندگی می کنه که در اواخر تابستان به علت کمبود بارش و تبخیر زیاد بخشهای محدودی ایجاد میشه که نه تبادل آب و نه اکسیژن داره شما فرض کنید ماهی 3 ماه در محیطی بدون تغییر قرار می گیره. پس این ماهی بسیار مقاومه فقط باید با شناخت کامل باهاش رفتار کرد.
    اکوسیستم چیست؟
    اکوسیستم محیطی است که در آن چرخه زیست محیطی به شکل کامل جریان دارد. یعنی مواد زائد تجزیه شده و مواد مفید تولید می شود.
    اجرای اکوسیستم آمازونی:
    ایجاد محلی برای رشد باکتری ها در کف آکواریوم
    ایجاد محلی برای جریان آب و تبادل هوایی در بالای آکواریوم

اینجا از ایشون پرسیدیم اب از شیر خونه وصل میکنید اضاففه میکنید ایشون ج دادن

بله با آب مستقیم شیر. زمانی که لود باکتری در تانک شما به حداقل لازم برسه این آب حتی می تونه پرمنگنات رو در عرض 15 دقیقه تجزیه کنه. تجربه عملی دارم ها نگید نمیشه! مهم ترین بخش عملکرد این سیستم ایجاد محیط مناسب رشد باکتری در کف آکواریومه. حالا شما اگر در این محیط آب مستقیم شیر هم استفاده کنید در عرض 1 ساعت محیط مجدد آداپته میشه و ماهی هم آسیب نمیبینه.
    ا
    کف آکواریوم خالی رو با سرامیک پر کنید. بعد روی اون رو با فیلتر کف پلاستیکی بپوشونیبد. فیلتر کف نیازی به داشتن لوله و شلنگ نداره. بعد روی فیلتر کف رو با دولایه فیلتر هود به طور کامل بپوشونید. و روی آن 10 سانتی متر شن بریزید. سنگ هوا اصلا نزارید. اینطوری زیر فیلتر یک محیط بسیار عالی برای تشکیل کلونی باکتری خواهید داشت توجه کنید فیلتر هود و شن رو قبل از استفاده خوب با آب بشورید وقتی کلونی شکل بگیره تمام فضولاتی که لای شن قرار می گیره به سرعت تجزیه خواهد شد
    یک هفته بعد از راه اندازی و آبگیری باید باکتری اضافه کنید. میتونید از محصولاتی که تو بازار هست استفاده کنید ولی بهترین کار اینه که از یک آکواریومی که آبش سالمه و ماهیاش هم سالمن و مدت زیادیه که کار میکنه و بهش اطمینان دارید یک بطری آب بردارید و به آکواریوم اضافه کنید.
    تا اینجا مرحله اول کار انجام شد. شما باید بعد از اضافه کردن باکتری 28 روز صبر کنید تا چرخه نیتروژن کامل بشه
    باید یک تاپ فیلتر داشته باشید. تاپ فیلتر بالای آکواریوم قرار میگیره و یک پاور هد داره که توی تانک قرار میگیره. هوادهی رو این پاور هد انجام خواهد داد پس پمپ و سنگ هوا لازم نیست
    داخل تاپ فیلتر و زیر قسمتی که آب میریزه از سمت چپ به راست سرامیک می چینیم تا محلی که آب به داخل آکواریوم میریزه. در اون محل زغال اکتیو قرار میدیم و روی سرامیک ها و زغال رو با فیلتر هود می پوشونیم
    نکته بسیار مهم:1- حتما برای دیسکوس از چوب داخل آکواریوم استفاده کنید. 2- 20000 لوکس نور نیاز داره این سیستم
    برای سیفون کردن میتونید هر 3 ماه انجام بدید ولی بهتره هرماه انجام بشه و نصف |آب سیفون بشه هر بار. تعویض کلی آب و شستشوی کامل آکواریوم رو میگن هر 5 سال من فعلا 2 ساله این سیستم رو نصب کردم و آب رو عوض نکردم
    در آکواریوم میتونی از پلکو بوشی نوز و انواع کوریدوراس و خانواده تتراها استفاده کنی

http://emruzi.com/up/uploads/138149568213991.jpg

اینم عکس تانک ایشون که اگه دقت کنید 5 cm اب تبخیر شده و اضافه نشد حتی ایشون یه بار به ما گفتن یک بار یه
    کوریدوراس مرده بود اصلن از اب ورنداشتم و تجزیه شد امیدوارم این مظلب مفید باشه

ویرایش توسط eminem6 : ۱۳۹۲-۰۷-۱۹ در ساعت 17:33

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع