روشی غیر معمول برای آب به آب کردن دیسکس
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

روشی غیر معمول برای آب به آب کردن دیسکس

سلام به امروزی های عزیز
    من الان یه ویدیو تو یوتوب دیدم واقعا یه علامت سوال خیلی بزرگ رو سرم سبز شد!!!!!!!!
    یه سالن بزرگ و تمیز بود که فکر میکنم پخش کننده و فروشنده دیسکس بودن بار براشون امد ۵۰۰ تا دیسکس ، ماهی هارو از نایلون میریختن تو یه لگن بزرگ با همون اب نایلو،ینی خالی میکردن تو لگن بعد یه لگن کوچیکتر بود که یه مقدار اب از نایلون توش میریختن و ماهی هارو با دست بلافاصله میگرفتن از لگن بزرگه و می نداختن تو لگن کوچیکه و دوباره بلا فاصله و بدون هیچ اب به اب کردن میبردن می نداختن تو اکواریوم!!!!!!!!!!!!! همه ی ماهی ها سقوط ازاد میکردن ته اکواریوم اصلا تکونم نمی خوردن!!!! بعد یه جا اقا هه توضیح داد به انگلیسی اونجور که من متوجه شدم اب اکواریوم رو تا ۱۵ سانت کاهش داد و گفت اینحوری بهتر میشن و با کمال تعجب همینجور که ارتفاع اب کم میشد دیسکس ها هم حرکت می کردنو به زور تو حالت عادی وای میستادن بازم چنتاشون اون کف کاملا خوابیده بودن،چراغ رو تانک ها هم روشن بود ما اسکار رو هم اینجوری اب به اب نمیکنیم!!!!! ولی اینا از ظاهرشون معلومه کارشون فقط دیسکسه و حرفه ای هستن!!! بعد روز بعد رو نشون داد ارتفاع اب رو دوباره بالا برده بودن ینی تانک رو پر کرده بودن و دیسکس ها اوضاع خوبی داشتن فک کنم اصلا هم تلفات ندادن این ینی چی!!!

ما برای اب به اب کردن دیسکس و جا انداختن دیسکس جدید یک سری کارهایی رو انجام میدیم مثل اب به اب کردن برای هم دما شدن اب،که البته برای دیسکس این کار رو خیلی با حساسیت هم انجام میدیم، یا برای جلو گیری از استرس معمولا نور رو کم میکنن و کارهای دیگه ای که هر کس با سلیقه و تجربه خودش انجام میده.
    تو این ویدیو تمام اصولی که ما یاد گرفتیمو شنیدیم رو اصلا انجام که نداد،کاملا بر عکسش هم عمل کرد حتی اب دیسکس هارو هم دما هم نکرد چه برسه به سختی و ph .
    حالا دوستان اگه اطلاعاتی در مورد این شیوه دارن ممنون میشم اعلام کنن .
    2 کاربر پسندیده اند: Rezaei,saeed120
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : روشی غیر معمول برای آب به آب کردن دیسکس

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    سلام به امروزی های عزیز
    من الان یه ویدیو تو یوتوب دیدم واقعا یه علامت سوال خیلی بزرگ رو سرم سبز شد!!!!!!!!
    یه سالن بزرگ و تمیز بود که فکر میکنم پخش کننده و فروشنده دیسکس بودن بار براشون امد ۵۰۰ تا دیسکس ، ماهی هارو از نایلون میریختن تو یه لگن بزرگ با همون اب نایلو،ینی خالی میکردن تو لگن بعد یه لگن کوچیکتر بود که یه مقدار اب از نایلون توش میریختن و ماهی هارو با دست بلافاصله میگرفتن از لگن بزرگه و می نداختن تو لگن کوچیکه و دوباره بلا فاصله و بدون هیچ اب به اب کردن میبردن می نداختن تو اکواریوم!!!!!!!!!!!!! همه ی ماهی ها سقوط ازاد میکردن ته اکواریوم اصلا تکونم نمی خوردن!!!! بعد یه جا اقا هه توضیح داد به انگلیسی اونجور که من متوجه شدم اب اکواریوم رو تا ۱۵ سانت کاهش داد و گفت اینحوری بهتر میشن و با کمال تعجب همینجور که ارتفاع اب کم میشد دیسکس ها هم حرکت می کردنو به زور تو حالت عادی وای میستادن بازم چنتاشون اون کف کاملا خوابیده بودن،چراغ رو تانک ها هم روشن بود ما اسکار رو هم اینجوری اب به اب نمیکنیم!!!!! ولی اینا از ظاهرشون معلومه کارشون فقط دیسکسه و حرفه ای هستن!!! بعد روز بعد رو نشون داد ارتفاع اب رو دوباره بالا برده بودن ینی تانک رو پر کرده بودن و دیسکس ها اوضاع خوبی داشتن فک کنم اصلا هم تلفات ندادن این ینی چی!!!

ما برای اب به اب کردن دیسکس و جا انداختن دیسکس جدید یک سری کارهایی رو انجام میدیم مثل اب به اب کردن برای هم دما شدن اب،که البته برای دیسکس این کار رو خیلی با حساسیت هم انجام میدیم، یا برای جلو گیری از استرس معمولا نور رو کم میکنن و کارهای دیگه ای که هر کس با سلیقه و تجربه خودش انجام میده.
    تو این ویدیو تمام اصولی که ما یاد گرفتیمو شنیدیم رو اصلا انجام که نداد،کاملا بر عکسش هم عمل کرد حتی اب دیسکس هارو هم دما هم نکرد چه برسه به سختی و ph .
    حالا دوستان اگه اطلاعاتی در مورد این شیوه دارن ممنون میشم اعلام کنن .
    سلام میثم جان
    ویدئو رو که فرستاده بودی برام تا یه جاهایی دیدم که فرستادم برای اپلود روی اپارات تا فردا اگر تایید و آپلود کنند اینجا میگذارم

بریم سر اصل مطلب
    اول بگم که امیدوارم خدا تو رو ببخشه که دلم رو هوایی سالن و ماهی و دیسکس و .... کردی

همیشه پشت مسائل به ظاهر حرفه ای یکسری نکات ریز خیلی ساده وجود داره اولین نکته ماهی های سالم و عالی هست که حتی تک پک شدن و دومین مورد - آب به اب کردن یعنی چی؟ یعنی عادت دادن ماهی از یک آب با خصوصیات متفاوت به آبی جدید
    به نظر من تمام نکته این ویدئو در یکسان بودن آب هست از قبل آب لازم برای دیسکس ها اماده شده
    نکته دوم تصفیه و هوادهی خیلی خوب تانکهاست

بازی کردن با شرایط فیزیکی نگهداری ، در صورتیکه هدفمند و با دانش باشه نتایج درست و بزرگی داره دیسکس تازه منتقل شده در ارتفاع آب کم زودتر از استرس خارج میشه و وقتی ارتفاع بالا میاد ماهی سالم شروع به شنای آزاد میکنه

ویدئو که کامل آپلود بشه ممکنه نکات دیگه ای هم داشته باشه
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,fishboy,saeed120

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

کلمات کلیدی این موضوع