آکواریوم های fishboy - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 8 , از مجموع 8
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : آکواریوم های fishboy

نقل قول نوشته اصلی توسط fishboy نمایش پست ها
    ممنون حامد جان متوجه شدم
    اب شهرک خیلی بد شده به قدری که اب رو تو ظرف پر میکنی بعد چند ساعت روی اب یه لایه املاح شناور دیده میشه
    یه دستگاه ار او دارم و سختی رو روی ۴۵ ppm تنظیم کردم این اندازه واسه دیسکس مناسبه ؟
    برای انجل ها هم از دو سه هفته پیش کم کم شروع کردم سختی رو پایین اوردن به این صورت که هر بار سیفون میزدم یه مقداری اب ار او قاطی اب میکردم و کم کم پایین اورم سختیرو فکر میکنم محدوده ۱۰۰-۲۰۰ ppm برای انجلها مناسب باشه
    راستی امشب یکی از ماده هام تخمریزی کرد و تخمها بارور شدن چون هم اب یکم شیری شده و هم لبه ی اب یکم کف کرده حس خیلی خوبی بود دوباره بعد سالها تکثیر این موجودات ناز و خارق العاده ...
    حال کردم با هوششون چون تو گله هستن سنگی که گذاشتم روش تخم نکردن پشتش تخم گذاشتن که تا حدی مخفی باشه و خیلی با احتیاط و یواش میان به تخم هاشون سر میزنن انگار نمی خوان جلب توجه کنن

سلام علی جان
    داداش علی یه دستگاه خونگی دارم فعلا تا بعد که احتیاجم زیاد شد باید یه صنعتی تهیه کنم
    منظورت اینه که برم بخش علم و فناوری درخواست جا کنم !!!
    اگه اینه منظورت این چیزا تو شهرستانها خوبه و بهش جواب میدن تو تهران زیاد تحویل نمی گیرن و اگه هم تحویل بگیرن انقد تقاضا زیاد میشه که جا گرفتن از کنکور ریاضی سخت تر میشه علی جان ،
    خدارو شکر جا یکم دارم رو پشت بوم خونه دارم کار میکنم یه فضای ۱۰۰-۱۲۰ متری دارم رو پشت بوم که فعلا کارو جواب میده، دارم رو ساخت حوضچه ها و سیستم های گرمایش و تصویه فکر میکنم و هر از چندی امتحان تا یه چیز کار امد راه بندازم .

خب انجل ها کم کم دارن جواب میدن به امید خدا ، بخش فایتر ها رو هم راه اندازی کردم و مولد هام کاملا اماده هستن ولی ماده هارو هنوز ازاد نکردم که کنار نر ها برن ، منتظر سبز شدن اب هستم الان حودو ۵ روزه که اب گذاشتم سبز شه برای لارو فایتر ها و به محض اینکه اب شروع کنه به تغییر رنگ و سبز شدن ماده هارو ازاد میکنم که تخمریزی شروع بشه ،
    اینم چنتا عکس از فایتر ها :

از تخم انجل ها هم عکس گرفتم ولی متاسفانه اصلا واضح نبود و چون شبه یکمم نور کم بود ایشالا وقتی جفت هارو جدا کردم و تکثیرشون کاملا شروع شد از اونها هم عکس میزارم .
    تا چند روز دیگه گلدفیش و گوپی تو سه رنگ فول بلک ، فول رد و فول وایت هم به کارم اضافه میشه و بعدش چنتا ماهی خاص به امید خدا

دوستان نظرات و انتقادات و پیشنهاداتتون رو حتما بهم بگین که هیچ چیز منو انقدر خوشحال نمیکنه ممنون از همتون .
    خسته نباشی میثم جان
    آره برای نگهداری آنجل روی 100 خوبه اما برای تکثیر اگر قرار بر جدا کردن تخمها باشه باید زیر 80 بیاد اما اگر سنتی و مولدها تخمها رو بلند کنن که خوبه

یک تجربه از 3 سال تکثیر آنجل دارم که بهتره بگم
    در تانک پیش مولدها وقتی اولین تخم ریزی اتفاق میوفته و پیش مولدها سایز متوسط دارن نر و ماده ها رو از هم جدا کن هیچ دیدی هم نسبت به هم نداشته باشن
    تانکها بهتره تراکم بالا داشته باشه که مشکل قلمرو طلبی پیش ندا که معمولا زمان بلوغ حتی در ماده ها هم دیده میشه ( وقتی جمعیت ماده ها زیاده )

توی این شرایط دما رو به 30 برسون و شروع کن به تغذیه حداقل 4 وعده ای که 2 وعده ش میکس دل باشه و سیفون حداقل 25% آخر وقت

این روند ..... چون شروع بلوغ در ماهی هاست و سطح هورمونی تازه جهش داشته و از طرفی ، از تخم ریزی هم جلوگیری شده باعث تقویت و سایز گرفتن خوب ماهی ها میشه که عمر مولد بودن و همینطور رادندمان رو بالا میبره

یک مخزن تهیه کن با فلوتر و توی ارتفاعی بالاتر از تانکها بگذار خروجی آرر او رو بهش وصل کن که هم همدما باشه و هم به مقدار لازم دم دست داشته باشی
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,fishboy

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع