ترجمه اختصاصی بیماری دهان باز
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

مدیر آکواریوم های آب شیرین غیر گیاهی
    نام
    meysam pouraghdam
    محل اقامت
    خانه به دوش
    شماره عضویت
    159
    میانگین ارسال
    0.08
    پسند داده
    614
    پسند گرفته
    1,132
    امتیاز کاربری
    1739

بیماری دهان باز

سلام به همه امروزی ها
    امروز با یه چیز عجیب روبرو شدم ، بیماری دهان باز !!!، که یک بیماری نادر ولی از قرار معلوم مهلک است ، چیزی که برام تعجب بر انگیز بود دلیل این بیماری بود که در ادامه توضیح خواهم داد .
    این مورد تو هیچ سایت فارسی زبان بیان نشده و برای اولین بار در امروزی قرار خواهد گرفت ، و نیازی به گفتن نداره که اختصاصی امروزی هست ، چون در طول مدتی که خودم با ماهی و اکواریوم سرو کار داشتم هیچ وقت به این موضوع بر نخوردم ( البته دلیلش به نظرم اینه که یک مورد کلیدی رو بعضی وقتها نادیده گرفتم ) یه سرچی تو سایتهای فارسی هم کردم و دیدم کسانی که به این مشکل خوردن و مطرح کردن مشاوره های اشتباهی گرفتن ، مثلا دلیل ، بیماری باکتریایی یا قارچ دهان بیان شده بود و توصیه های استفاده از داروهای مختلف .پس تصمیم گرفتم این بیماری رو شرح بدم .
    خب همه ما میدونیم که ید برای ماهیان سمی است و مقادیر بالایی از ید موجب مسمومیت و در نهایت مرگ ماهی خواهد شد .
    ولی ماهیان مثل ما انسانها به مقدار کمی ید نیاز دارند و در صورت فقر ید ماهی ها مثل ما انسانها مشکلی شبیه به ورم گواتر رو پیدا خواهند کرد ، در ماهیان و در ناحیه گلو شاهد تورمی کوچک خواهیم بود که در صورت عدم توجه و عدم رفع مشکل ، باعث قفل شدن مفصل های دهان ماهی میشه و در نهایت شاهد مرگ خواهیم بود ، در این مورد اصلا نیاز به استفاده هیچ دارویی نیست وباید مقدار کمی ید رو در اختیار ماهی بزاریم تا مشکل رفع بشه .
    ید رو می توان در اب حل کرد یا بهتر از اون در غذای ماهی ، که ترکیب ید با غذا بسیار کار امد تر هست و ماهی به سرعت بهبود پیدا میکنه .نکته ی قابل توجه زمان عملکرد ما هست که اگر دیر متوجه بشیم ممکنه فرم دهان ماهی تغییر کنه یا دیگه خوب نشه پس با دیدن اولین علایم و تورم در ناحیه غبغب باید دست به کار شد .
    کسانی که در رژیم غذایی از پروتیین های دریایی مثل میگو و ماهی و ... استفاده میکنند کمتر به این مشکل دچار خواهند شد ، زیرا مقداری ید در بافتهای بدن جانوران دریایی وجود دارد .

ترجمه :
    Fishboy
    اختصاصی امروزی

#بیماری دهان باز ماهیان
    #تاثیر فقر ید در ماهیان زینتی
    #ید در اکواریوم
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,Rezaei,vahid.q,علی بختیاری
    کشاکش هاست در جانم کشنده کیست،میدانم/دمی خواهم بیاسایم ولیکن نیستم امکان
    به هر روزم جنون آرد،دگر بازی برون آید/که من بازیچه ی اویم ز بازی های او حیران
    چو جامم گه بگرداند چو ساغر گه بریزد خون/چو خمرم گه بجوشاند چو مستم گه کند ویران

کلمات کلیدی این موضوع