مشاوره در مورد درمان سفیدک در آکواریوم آب شور
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 10
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

مشاوره در مورد درمان سفیدک در آکواریوم آب شور

اقای مرادی سلام

این که میگن وقتی ماهی کریپتوکریون میزنه باید با مولتی ویتامین و عصاره سیر تو غذاش تغزیش کنید تا خوب شه و ممکنه تا 40 روز طول بکشه واقیت داره ؟ اخه من شنیدم اگه سفیدک درمان نشه بعد از چند روز به ابشش ماهی حمله میکنه و دیگه نمیشه با دارو هم خوبش کرد .پس چه جوریه که میگن بدون دارو ماهی رو درمان کنید ؟ خو انگل ماهی داغون میکنه که ؟
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

پاسخ : مشاوره در مورد درمان سفیدک

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetang نمایش پست ها
    اقای مرادی سلام

این که میگن وقتی ماهی کریپتوکریون میزنه باید با مولتی ویتامین و عصاره سیر تو غذاش تغزیش کنید تا خوب شه و ممکنه تا 40 روز طول بکشه واقیت داره ؟ اخه من شنیدم اگه سفیدک درمان نشه بعد از چند روز به ابشش ماهی حمله میکنه و دیگه نمیشه با دارو هم خوبش کرد .پس چه جوریه که میگن بدون دارو ماهی رو درمان کنید ؟ خو انگل ماهی داغون میکنه که ؟

سلام
    اگر ماهی سرحال و غذاخور باشه و تو سیستم قدیمی باشه (بیشتر از 6 ماه ) و یا بیماری خیلی شدید نباشه با استفاده از عصاره ی سیر و مولتی ویتامین و یا ویتامین c به همراه کاهش آرام شوری آب میشه ماهی رو درمان کرد
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

اقای مرادی من یه هفته روزی 2 بار پرونت ایک زدم تا امروز اما میخام به جاش از پاراگارد استفاده کنم .میشه الان بزنم یا باید چند روز صبر کنم تا اثر پرونت ایک از بین بره ؟ تداخل دارویی ایجاد میشه ؟

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

اقای مرادی من یه هفته روزی 2 بار پرونت ایک زدم تا امروز اما میخام به جاش از پاراگارد استفاده کنم .میشه الان بزنم یا باید چند روز صبر کنم تا اثر پرونت ایک از بین بره ؟ تداخل دارویی ایجاد میشه ؟

سلام
    1- 30 درصد تعویض آب انجام بدید
    2- اسکیمرتون رو روشن کنید تا 5 روز کار کنه
    3- بعد از 5 روز می تونید از پاراگارد استفاده کنید البته تو تانک اصلی به هیچ عنوان نمی تونید از پاراگارد استفاده کنید فقط تانک قرنطینه
    3 کاربر پسندیده اند: bluetang,momenii,Rezaei

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1975
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    150
    پسند گرفته
    98
    امتیاز کاربری
    197

نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها

سلام
    1- 30 درصد تعویض آب انجام بدید
    2- اسکیمرتون رو روشن کنید تا 5 روز کار کنه
    3- بعد از 5 روز می تونید از پاراگارد استفاده کنید البته تو تانک اصلی به هیچ عنوان نمی تونید از پاراگارد استفاده کنید فقط تانک قرنطینه
    1-یعنی پاراگارد اینقدر خطریه ؟ اگه به خاطر این میگید که باکتری های مفید رو از بین میبره خیلی مهم نیست چون بیشتر داروها همینطوری هستند ولی اگر مثل انتی بیوتیک ها درجا تمام سیکل ازت رو از بین میبره که دیگه قذیش فرق میکنه .

2-منظور از این جمله که در باره پاراگارد توی سایتش نوشته چیه ؟ نوشته دوستدار فیلتر یعنی به فیلتراسیون صدمه نمیزنه .ببینید

ParaGuard is the only fish and filter safe aldehyde based
    ویرایش توسط bluetang : ۱۳۹۳-۰۳-۱۱ در ساعت 09:24
    پسندیده : mehdi2000

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

شغل
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779

1-یعنی پاراگارد اینقدر خطریه ؟ اگه به خاطر این میگید که باکتری های مفید رو از بین میبره خیلی مهم نیست چون بیشتر داروها همینطوری هستند ولی اگر مثل انتی بیوتیک ها درجا تمام سیکل ازت رو از بین میبره که دیگه قذیش فرق میکنه .

2-منظور از این جمله که در باره پاراگارد توی سایتش نوشته چیه ؟ نوشته دوستدار فیلتر یعنی به فیلتراسیون صدمه نمیزنه .ببینید

ParaGuard is the only fish and filter safe aldehyde based

سلام
    در صورت استفاده از این دارو داخل آکواریوم تمام بی مهره ها مثل کرم های داخل سنگها، خرچنگ ها و میگو ها که شاید به چشم شما دیده نمی شن همه میمیرن و چرخه به هم میریزه
    3 کاربر پسندیده اند: aligator,bluetang,mehdi2000

7. بالای صفحه | پست شماره : 7

کاربر سایت
    نام
    یونس
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    2456
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    10
    پسند گرفته
    201
    امتیاز کاربری
    331

سلام . دوستان بلوتانگ من یک هفته هستش در اثر استرسی که بهش وارد شدش ه دچار بیماریه ایک شده ، یه مدت خیلی ضعیف شد و دیگه ازش قطع امید کردم ولی با تغذیه مناسب کمی شرایطش بهتر شدش ، من دمارو به 30 رسوندم ، بنظر شما بدونه استفاده از دارو درمان میشه یا نه؟ من چون قرنتینه هنوز ندارم کمی به مشکل برخوردم . دارویی هستش که در تانگ اصلی استفاده کنم و در شرایط آب و باکتریها تاثیر نداشته باشه ، بیماریه سفیدک خود بخود میشه از بین بره و دارو مصرف نکنیم . الان هر چند روز این سفیدک رویه بدنه ماهی کم و زیاد میشه یه روز سرحاله غذا خوب میخورهروز بعد کمتر غذا میخوره و لایه سنگها مخفی میشه ، ممنون میشم واسه تقویتش یه غذا بهم معرفی کنید . من بهش آرتمیا زنده چند روز یکبار میدم و هر روز از فرموله 2 اوشن نیتروژن و اسپرولینیایه اوشن البته مقداریم مولتی ویتامینه تریتون اضافه میکنم . ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرماییند . دوستان اصلا تا حالا کسی تونسته این بیماریرو ریشه کن کنه یا خیر؟ من که موندم چه کنم . موفق باشید .
    ویرایش توسط یونس58 : ۱۳۹۳-۰۸-۱۵ در ساعت 15:20
    2 کاربر پسندیده اند: HEAVENLY,kalantar.yahya

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع