بیماری سفیدک در آکواریوم آب شور
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کاربر سایت
    محل اقامت
    tehran
    شماره عضویت
    4942
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    1
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

بیماری سفیدک در آکواریوم آب شور

سلام . وقتتون بخیر . دوستان الان 1 هفتس که ماهیا درگیر سفیدک شدن ،
    این عکس برای 3 روز پیشه :

از دیروز داریم محلول سیر میزنیم ( 5 تا درب توی سامپ ) و دما رو به 29 تغییر دادیم و بعد از 2 روز استفاده از این دارو
    امروز این شکلی هستن و دونه ها بیشتر شده :

به نظرتون خوب میشن ؟ این کارایی که کردیم کسی که اکواریوم رو برام تهیه کرده گفته انجام بدم .
    شرایط عمومی :
    1- اکواریوم تقریبا 1 ماه هست راه افتاده
    2- شقایق هم دارم تو اب
    3- دلقک ماهی ها هم خیلی کمتر از این ها سفیدک زدن
    4- تانک قرنطینه ندارم متاسفانه
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 2

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

پاسخ : بیماری سفیدک

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3n نمایش پست ها
    سلام . وقتتون بخیر . دوستان الان 1 هفتس که ماهیا درگیر سفیدک شدن ،
    این عکس برای 3 روز پیشه :

از دیروز داریم محلول سیر میزنیم ( 5 تا درب توی سامپ ) و دما رو به 29 تغییر دادیم و بعد از 2 روز استفاده از این دارو
    امروز این شکلی هستن و دونه ها بیشتر شده :

به نظرتون خوب میشن ؟ این کارایی که کردیم کسی که اکواریوم رو برام تهیه کرده گفته انجام بدم .
    شرایط عمومی :
    1- اکواریوم تقریبا 1 ماه هست راه افتاده
    2- شقایق هم دارم تو اب
    3- دلقک ماهی ها هم خیلی کمتر از این ها سفیدک زدن
    4- تانک قرنطینه ندارم متاسفانه
    سلام
    افزایش دما برای درمان سفیدک هیچ کمکی که نمیکنه هیچ ، باعث سریعتر شدن چرخه زندگی انگل میشه
    محلول سیر هم تاثیری نداره !!!! یک مقدار میتونه فقط جنبه ضدعفونی داشته باشه

در منابع اصلی تنها راه درمان کم ضرر افزایش شوری اب 11 تا 12 ppt به مدت حداقل 4 هفته ذکر شده با سیفون روزانه
    از بین رفتن علائم بصری دال بر از بین رفتن بیماری نیست چون اینطور که مشخصه بیماری در تانکتون پیشرفته ست و با توجه به زمان کوتاه راه اندازی احتمالا همراه یکی از اجزای تانک ( که معمولا لایوراکها آلوده اند ) کیست وارد شده و .... اشتباه دوم شما زود اضافه کردن ماهی به تانک بوده که متاسفانه انجام شده و در حال حاضر تانک قرنطینه هم کمکی نمیکنه چون کیست انگلی در تانک شما حضور داره و درمان باید در تانک انجام بشه

جراح ها به سفیدک حساستر هستند و زودتر درگیر میشن
    پسندیده : aligator

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

3. بالای صفحه | پست شماره : 3

کاربر سایت
    محل اقامت
    tehran
    شماره عضویت
    4942
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    1
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    سلام
    افزایش دما برای درمان سفیدک هیچ کمکی که نمیکنه هیچ ، باعث سریعتر شدن چرخه زندگی انگل میشه
    محلول سیر هم تاثیری نداره !!!! یک مقدار میتونه فقط جنبه ضدعفونی داشته باشه

در منابع اصلی تنها راه درمان کم ضرر افزایش شوری اب 11 تا 12 ppt به مدت حداقل 4 هفته ذکر شده با سیفون روزانه
    از بین رفتن علائم بصری دال بر از بین رفتن بیماری نیست چون اینطور که مشخصه بیماری در تانکتون پیشرفته ست و با توجه به زمان کوتاه راه اندازی احتمالا همراه یکی از اجزای تانک ( که معمولا لایوراکها آلوده اند ) کیست وارد شده و .... اشتباه دوم شما زود اضافه کردن ماهی به تانک بوده که متاسفانه انجام شده و در حال حاضر تانک قرنطینه هم کمکی نمیکنه چون کیست انگلی در تانک شما حضور داره و درمان باید در تانک انجام بشه

جراح ها به سفیدک حساستر هستند و زودتر درگیر میشن
    سلام . خیلی ممنون بابت جوابتون بله متاسفانه عجله کردیم در ریختن ماهی . یک سوالی که برام یش اومده اینه چرا پس وقتی سرچ میکنی یک سری سایت ها میگن بالا بردن دما خوبه ، و یک سری دیگه میگن خوبه تا 30 ، و درمان های زیادی رو توصیه میکنن ، گیج شدم ، فردا قرار شد برام داررویی بیارن که قیمتش حدود 300 هست و گفتن برای شقایق هام ضرری نداره . گیج شدم یکم ، ممنون میشم راهنماییم کنید . الان بلوتانک هم دیگه غذا نمیخوره و بی حاله
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 4

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

سلام . خیلی ممنون بابت جوابتون بله متاسفانه عجله کردیم در ریختن ماهی . یک سوالی که برام یش اومده اینه چرا پس وقتی سرچ میکنی یک سری سایت ها میگن بالا بردن دما خوبه ، و یک سری دیگه میگن خوبه تا 30 ، و درمان های زیادی رو توصیه میکنن ، گیج شدم ، فردا قرار شد برام داررویی بیارن که قیمتش حدود 300 هست و گفتن برای شقایق هام ضرری نداره . گیج شدم یکم ، ممنون میشم راهنماییم کنید . الان بلوتانک هم دیگه غذا نمیخوره و بی حاله
    خواهش میکنم
    شما به سایتها زیاد استناد نکن ، برای اطلاعات درست چرخه زندگی انگل Ichthyophthirius multifilis رو که عامل سفیدک در آبشور هست رو مطالعه کن
    بالابردن دما در آب شیرین که ماهی ها دمای تا 32-33 هم تحمل میکنند میتونه کمک کنه ( که اون رو هم با توجه به اطلاعات کمی شک دارم ) اما در آب شور که امکان بالابردن زیاد دما نیست فقط زمینه ساز بهتر چرخه زندگی انگل میشه و در مقابل سطح تحمل ماهی رو هم پایین میاره

دارویی که بهتون پیشنهاد شده احتمالا Ich attack از شرکت کوردون باید باشه که موثره ، در زمینه قیمتش اطلاعاتی ندارم
    و اگر به قیمتی که گفتید باشه مقرون به صرفه نیست
    چون برای نابود کردن چرخه بیماری باید 4 هفته درمان ادامه دار باشه و دوز این دارو هم 5 میلی لیتر به ازای 40 لیتر هست در زمان استفاده از این دارو باید اسکیمر خاموش و تمام مواد جاذب مثل زغال اکتیو یا .... از چرخه تصفیه خارج بشه
    2 کاربر پسندیده اند: aligator,moh3n

استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 5

کاربر سایت
    محل اقامت
    tehran
    شماره عضویت
    4942
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    1
    پسند گرفته
    0
    امتیاز کاربری
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaei نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    شما به سایتها زیاد استناد نکن ، برای اطلاعات درست چرخه زندگی انگل Ichthyophthirius multifilis رو که عامل سفیدک در آبشور هست رو مطالعه کن
    بالابردن دما در آب شیرین که ماهی ها دمای تا 32-33 هم تحمل میکنند میتونه کمک کنه ( که اون رو هم با توجه به اطلاعات کمی شک دارم ) اما در آب شور که امکان بالابردن زیاد دما نیست فقط زمینه ساز بهتر چرخه زندگی انگل میشه و در مقابل سطح تحمل ماهی رو هم پایین میاره

دارویی که بهتون پیشنهاد شده احتمالا Ich attack از شرکت کوردون باید باشه که موثره ، در زمینه قیمتش اطلاعاتی ندارم
    و اگر به قیمتی که گفتید باشه مقرون به صرفه نیست
    چون برای نابود کردن چرخه بیماری باید 4 هفته درمان ادامه دار باشه و دوز این دارو هم 5 میلی لیتر به ازای 40 لیتر هست در زمان استفاده از این دارو باید اسکیمر خاموش و تمام مواد جاذب مثل زغال اکتیو یا .... از چرخه تصفیه خارج بشه
    خیلی ممنون . فقط من یک نکته ای رو فراموش کردم بگم ، ما اختلاف دما داشتیم ، بخاطر سرمای هوا دما یهو اومد رو ۲۶ ، و کلا اکواریوم داخل مغازست که سرد میشه شبا . ۱ بخاری ۳۰۰ تانک اصلی داره یدونه هم تازگی توی سامپ ۲۰۰ گذاشتیم . دوستمون که کارای اکواریوم رو انجام میده میگه مشکل بخاطر این اختلاف دما تو محیط پیش اومده و به اصطلاح ماهیا چاییدن . این میتونه علت باشه ؟

6. بالای صفحه | پست شماره : 6

نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.94
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

خیلی ممنون . فقط من یک نکته ای رو فراموش کردم بگم ، ما اختلاف دما داشتیم ، بخاطر سرمای هوا دما یهو اومد رو ۲۶ ، و کلا اکواریوم داخل مغازست که سرد میشه شبا . ۱ بخاری ۳۰۰ تانک اصلی داره یدونه هم تازگی توی سامپ ۲۰۰ گذاشتیم . دوستمون که کارای اکواریوم رو انجام میده میگه مشکل بخاطر این اختلاف دما تو محیط پیش اومده و به اصطلاح ماهیا چاییدن . این میتونه علت باشه ؟
    نه ، ممکنه شوک اولیه رو ایجاد کرده باشه اما دلیل اصلی خود انگل هست دما رو ثابت کنید و مراحل درمان طی بشه
    پسندیده : aligator

کلمات کلیدی این موضوع