پنكيك هاي من
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. بالای صفحه | پست شماره : 1

کـاربر انجمن بانوان
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    1379
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    493
    پسند گرفته
    686
    امتیاز کاربری
    1894

z پنكيك هاي من

بازم سلام دوستان ...
    اين دسر يه دسر خيلي خوشمزه ..و آسون و راحته كه زودي هم آماده ميشه و واقعا احتياج به هيچ مهارتي در آشپزي نداره...
    حالا ايشالا وقتي خودتون واسه اولين بار امتحان كرديد ميفهميد كه واقعا هم راحته و هم خوشمزه و هم اعتياد آور ...اصلا آدم از خوردنش سير نميشه ...
    امروزي هاي عزيزتوصيه ميكنم واسه صبحانه حتما داغ داغ ميل كنيد...محشره..

خب بريم سر مواد لازم برای 4- 3 نفر:

آرد:يك دوم پیمانه
    بیکینگ پودر: یک قاشق غذاخوری
    شکر: یک قاشق غذاخوری
    نمک: نصف قاشق چایخوری
    شیر: یک و نیم پیمانه
    تخممرغ: یک عدد
    کره: نصف قاشق غذاخوری، در دمای اتاق

خب حالا طرز تهيه:

اول تمام مواد خشك رو ( آرد . بيكينگ پودر . شكر . نمك ) با هم توي يه ظرف شيشه اي بزرگ ميريزم و خوب مخلوط ميكنيم..
    بعد توي يه ظرف ديگه تمام مواد مايع رو ( شير . تخم مرغ . كره ) با همزن مخلوط ميكنيم...زياد نميخواد روش تلاش كنيد همين كه تخم مرغ كاملا مخلوط بشه كافيه...بعد همه اين مواد تر مون رو به مواد خشك اضافه ميكنيم و هم ميزنيم تا جايي كه ديگه از مواد خشكمون اثري باقي نمونه و كاملا مخلوط بشه ...مثل شل بودن يه ماست معمولي...خب موادمون آماده اس...حالا اگه فرصت داشتيد يه ده دقيقه اي به خميرتون استراحت بديد بهتر درب ظرفتون رو ببنديد...اگر هم فرصت نداشتيد كه هيچ مسئله اي ايجاد نميكنه...

حالا تابه اتون رو روي شعله خيلي ملايم اجاق گاز بذاريد و خيلي خيلي كم توش روغن بريزيد ...در حدي كه تابه اتون فقط چرب بشه...بعد با يه ملاقه پركنيد و بريزيد تو تابه و تابه رو با دست بچرخونيد تا مواد در كف تابه يه دست بشه...خيلي طول نميكشه كه يه حباب هاي ريزي روي خميرتون ايجاد ميشه ...توي همين موقع كفگير رو زير پنكيك تون ببريد و پشت و روش كنيد تا طرف ديگه اش هم سرخ بشه...البته تا حد طلايي شدن كافيه ....كل اين زمان براي هر پنكيك دو تا سه دقيقه بيشتر طول نميكشه ...
    به همين ترتيب همه پنكيك ها كه آماده شد...ميتونيد با مقداري عسل يا مربا يا توت فرنگي يا هرچيزي كه دوست داشتيد ميل بفرماييد...

بفرماييد اينم پنكيك هاي من...
    من با عسل و پودر نارگيل و پسته تزئين كردم
    نوش جان

بازم بخاطر كيفيت ناجور عكسها معذورم...

فاصلتان را با آدم ها رعایت کنید
    آدما یهو میزنن رو ترمز
    و اونوقت شما مقصری

کلمات کلیدی این موضوع