سوالات مرتبط با دی اکسید کربن - صفحه 6
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 36 تا 42 , از مجموع 54
  1. بالای صفحه | پست شماره : 36

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    119
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    49
    پسند گرفته
    47
    امتیاز کاربری
    102

پاسخ : سوالات مرتبط با دی اکسید کربن

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    یعنی چی دقیقا 4 عدد بطری هست که یکیش آبه و بقیه شکر و مخمر؟؟ شما برای همین 90 لیتر حداقل سه تا 1.5 لیتر بطری ترکیب آب شکر و مخمر نیاز دارین. بطری چهارم بطری خالی میتونه باشه برای اطمینان و جمع آوری دی اکسید در زمانی که بسته هست ولی خیلی لازم نیست چون بطری ها به اندازه ی کافی سفت هستند.
    برای نسبت مناسب به پست طرز تهیه دی اکسید دست ساز مراجعه کنید (سرچ در بالای صفحه)
    سرعت زیاد مانع جذب دی اکسید توسط گیاه و مانع حلالیت دی اکسید در آب میشه. توجه کنید که جزو مهمترین علت هایی که دی اکسید در آب حل نمیشه ، تاثیر تلاطم بر دی اکسید هست، هر تلاطمی (خصوصا سطح) باعث میشه مثل گاز نوشابه دی اکسید خارج بشه. برای همین جریان باید خیلی ملایم ولی همیشگی و در همه ی جهات صورت بگیره.
    یک تا دو ساعت قبل از روشنایی باز، 4 ساعت روشنایی، 1 ساعت siesta time ، و 4 ساعت روشنایی، یک ساعت قبل از روشنایی آخر دی اکسید قطع و نور رو نصف کنید.
    در کل هم اگر حلالیت کافی ندارید و آب سبک نیست، بعد از چندماه از دی اکسید دست ساز حتما پیشمان میشید، پس بهترین کار استفاده از کپسول+دیفیوزر چرخشی است.
    مرسی دوست عزیز خیلی جامع راهنماییم کردی
    راستش نمیخوام زیاد خرج کنم چون بستر مناسبی هم به قول دوستان ندارم (فقط سیلیس)
    ولی گیاه گندمی خیلی خوب رشد میکنه ...من به خاطر اکنیدروس میخوام درست کنم چون برگهاش جمع میشن وسوراخ سوراخ شنش رو هم عوض کردم ول درس نشد احتمال میدم از کمبود co2 باشه
    به نظرتون قیمت کپسول و دیفیوز چقدر درمیاد ؟
    مرسی
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 37

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط devasations3000 نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز خیلی جامع راهنماییم کردی
    راستش نمیخوام زیاد خرج کنم چون بستر مناسبی هم به قول دوستان ندارم (فقط سیلیس)
    ولی گیاه گندمی خیلی خوب رشد میکنه ...من به خاطر اکنیدروس میخوام درست کنم چون برگهاش جمع میشن وسوراخ سوراخ شنش رو هم عوض کردم ول درس نشد احتمال میدم از کمبود co2 باشه
    به نظرتون قیمت کپسول و دیفیوز چقدر درمیاد ؟
    مرسی
    دوست من هرچه قدر خرج کنی همون قدر آش میخوری، اگر دوست دارین کارای دست ساز انجام بدین باید وقت ،حوصله و ظرافت چاشنی کار کنین. در بعضی از موارد هم جواب بده نیست، مثل همین دی اکسید دست ساز که بعد از مدتی جلبک bba پدیدار میشه. علتش هم نوسان های زیاد این سیستم هست. بلکه آب واقعا سبک استفاده کنید و سیفون با آب سبک رو انجام بدین، اون وقت حلالیتش اون قدر کافی هست که خیلی نوسانات به چشم نیاد.
    سیلیس هم بدترین بستر برای گیاهان هست. حتی کریپتون هم دوام نمیاره و بعد از سه چهار ماه کاملا از بین میره. تنها چیزی که میتونین نگهداری کنید با این شرایط آنوبیاس هست. (حتی جاوا فرن هم بهتره نگیرین چون خراب میشه بعد از مدتی).
    اکیندوروس غیر از دی اکسید، به بستر غنی از آهن و پتاسیم احتیاج داره(در غیر صورت شیشه ای و نقاط سوخته ایجاد میشه) . اضافه کردن دی اکسید بدون اضافه کردن کود ، بستر مناسب و نور مناسب، مساوی هست با جلبک و خراب شدن گیاهان. حواستون باشه که جلبک منتظره همچین لحظه هایی هست که یک محدود کننده برای گیاه وجود داشته باشه و از کمترین امکانات استفاده کنه (مراجعه کنید به تاپیک مطالعه علمی جلبک و مکانیزم هارو مشاهده کنید)
    ---
    با این شرایط به غیر از آنوبیاس چیزی نگیرین که ضرر میکنین.
    کپسول و دیفیووزر 250-300 تومن قیمت داره. همونطور که گفتم دی اکسید گرفتین باید نور ، بستر و کوددهی به آب رو به هم به روز کنید.
    موفق باشید
    4 کاربر پسندیده اند: aligator,devasations3000,mahdi3000,sharifi

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 38

کاربر سایت
    محل اقامت
    ایران
    شماره عضویت
    119
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    49
    پسند گرفته
    47
    امتیاز کاربری
    102

پس با این حساب متل اب شور باید پول کود و غیره بکنم
    یه سوال من میتونم دست ساز بسازم و بعد واحه حل کردنش از دیفیوز استفاده کنم؟
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 39

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط devasations3000 نمایش پست ها
    پس با این حساب متل اب شور باید پول کود و غیره بکنم
    یه سوال من میتونم دست ساز بسازم و بعد واحه حل کردنش از دیفیوز استفاده کنم؟
    به اندازه ی آب شور که نه، ولی هزینه داره تا یک تومن. البته اگر تو اینجا و سایتهای مجاور برید، میبینید که بعد از بحث های کودهای کشاورزی تو این سایت ، استفاده ازش خیلی فراگیر شده. ولی برای بستر، وقت زیادی میبره که بستر مناسب تولید کنید.
    نور رو هم تو تاپیکها صحبت کردم، الان ارزون ترین u شکل هست. اما دی اکسید دست ساز فقط باید با آب سبک باشه یا خیلی تانک کوچکی داشته باشین.
    یه سری از دیفیوزر ها حتما تو فشار کپسول جواب میدن نه دست ساز، مثل سرامیکی. ولی پله ای مشکلی نیست. راحتترینش سنگ هوا و نازک کردن حفره ها با جوراب زنونس. باید در ارتفاع پایین بگذارین. به هرحال با اضافه کردن دی اکسید راهی رو میرین که بازگشت نداره، چون اگر یکدفعه کنار بزنینش، جلبک خیلی زیاد میشه. پس اگر هم دست ساز خواستین استفاده کنین با شرایط معین و با نسبت مناسب جلو برین.
    4 کاربر پسندیده اند: devasations3000,mahdi3000,sharifi,somijooon

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 40

کاربر سایت
    محل اقامت
    bushehr
    شماره عضویت
    1155
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    23
    پسند گرفته
    23
    امتیاز کاربری
    37

با سلا م خدمت دوستان
    من یه کبسول دی اکسید دارم میخواستم بدونم
    1.این رگلاتور .شیر برقی. ودیفیوزر رو از کجا میتونم تهیه کنم
    2.بعد این حباب شمار چیه؟از کجا میشه گیر اورد؟چند حباب برای لیتر؟
    3.واینکه اگه یه سیستم co2 کامل بخوام بخرم آیا ph سنج الکترونیکی هم داره؟ قیمتش حدودا چقدره؟
    با تشکر فراوان

6. بالای صفحه | پست شماره : 41

کاربر سایت
    محل اقامت
    bushehr
    شماره عضویت
    1155
    میانگین ارسال
    0.01
    پسند داده
    23
    پسند گرفته
    23
    امتیاز کاربری
    37

دوستان چند حباب دی کسید برای یه تانک 140 لیتری لازم هست
    فرمول محاسبش چطوریه؟

7. بالای صفحه | پست شماره : 42

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb نمایش پست ها
    با سلا م خدمت دوستان
    من یه کبسول دی اکسید دارم میخواستم بدونم
    1.این رگلاتور .شیر برقی. ودیفیوزر رو از کجا میتونم تهیه کنم
    2.بعد این حباب شمار چیه؟از کجا میشه گیر اورد؟چند حباب برای لیتر؟
    3.واینکه اگه یه سیستم co2 کامل بخوام بخرم آیا ph سنج الکترونیکی هم داره؟ قیمتش حدودا چقدره؟
    با تشکر فراوان
    نقل قول نوشته اصلی توسط saheb نمایش پست ها
    دوستان چند حباب دی کسید برای یه تانک 140 لیتری لازم هست
    فرمول محاسبش چطوریه؟
    1-معروف ترین جا حسن آباد در تهران هست، در مورد محلی که به شما نزدیک باشه اطلاعی ندارم. شما اونجا رگلاتور (مکسی ایتالیا جز بهترین) میگیرین. شیربرقی هم در وسایل برقی ها خصوصا در لاله زار تهران به فروش میره. دیفیوزر هم از آکواریم فروشی های معتبر (مثل تو نواب) باید بخرین.
    2-بعضی از دیفیوزرها داره، خودتون هم با سرنگ میتونین درست کنین ولی بازم بیشتر آکواریم فروشی ها دارن. تعداد حباب کاملا وابسته به میزان نور، نوع گیاه، سختی آب و نوع دیفیوزر هست. ولی اپتیمم 30 پی پی ام باید باشه، حالا برای رسیدن به این میزان و توجه به بقیه پارامترهای ذکر شده، باید ببینین چه میزان حباب باید در ثانیه تزریق کنید(1تا 3). با توجه به وضعیت ماهیان و گیاهان میشه فهمید یا تستر دی اکسید که جزو واجبات تانکهای گیاهی حرفه ای هست. راه دیگر هم در یکی از تاپیکهای سایت در مورد محاسبه از طریق ph و kh و روش Degas ذکر شده است.
    3-نخیر، jpl فقط یه سیستم گران قیمت داره و بعد از هرچند ماه هم باید کالبیره بشه.
    در مورد سوال آخر هم، فراموش نکنین که غلظت کم دی اکسید باعث جلب bba میشه و رشد گیاها هم بسیار کم، و از طرفی غلظت بالا باعث از بین رفتن گیاها و ماهیان . نمیشه قانون دقیقی گفت چون وابسته به شرایط آب و نوع دیفیوزر هست. شما بهتره یه تست سختی بزنین. اما بهتره برای شروع از یک حباب در ثانیه یا یک حباب در دوثانیه شروع کنین و بعد نسبت به تغییرات کم یا زیاد(معمولا زیاد!) تر کنید.
    5 کاربر پسندیده اند: esse,mahdi3000,Rezaei,saheb,علی بختیاری

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع