نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
سلام دوست عزیز،
یعنی چی دقیقا 4 عدد بطری هست که یکیش آبه و بقیه شکر و مخمر؟؟ شما برای همین 90 لیتر حداقل سه تا 1.5 لیتر بطری ترکیب آب شکر و مخمر نیاز دارین. بطری چهارم بطری خالی میتونه باشه برای اطمینان و جمع آوری دی اکسید در زمانی که بسته هست ولی خیلی لازم نیست چون بطری ها به اندازه ی کافی سفت هستند.
برای نسبت مناسب به پست طرز تهیه دی اکسید دست ساز مراجعه کنید (سرچ در بالای صفحه)
سرعت زیاد مانع جذب دی اکسید توسط گیاه و مانع حلالیت دی اکسید در آب میشه. توجه کنید که جزو مهمترین علت هایی که دی اکسید در آب حل نمیشه ، تاثیر تلاطم بر دی اکسید هست، هر تلاطمی (خصوصا سطح) باعث میشه مثل گاز نوشابه دی اکسید خارج بشه. برای همین جریان باید خیلی ملایم ولی همیشگی و در همه ی جهات صورت بگیره.
یک تا دو ساعت قبل از روشنایی باز، 4 ساعت روشنایی، 1 ساعت siesta time ، و 4 ساعت روشنایی، یک ساعت قبل از روشنایی آخر دی اکسید قطع و نور رو نصف کنید.
در کل هم اگر حلالیت کافی ندارید و آب سبک نیست، بعد از چندماه از دی اکسید دست ساز حتما پیشمان میشید، پس بهترین کار استفاده از کپسول+دیفیوزر چرخشی است.
مرسی دوست عزیز خیلی جامع راهنماییم کردی
راستش نمیخوام زیاد خرج کنم چون بستر مناسبی هم به قول دوستان ندارم (فقط سیلیس)
ولی گیاه گندمی خیلی خوب رشد میکنه ...من به خاطر اکنیدروس میخوام درست کنم چون برگهاش جمع میشن وسوراخ سوراخ شنش رو هم عوض کردم ول درس نشد احتمال میدم از کمبود co2 باشه
به نظرتون قیمت کپسول و دیفیوز چقدر درمیاد ؟
مرسی