سوالات مرتبط با بستر گیاهان آکواریومی - صفحه 15
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 15 از 22 نخستنخست ... 58910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 99 تا 105 , از مجموع 154
  1. بالای صفحه | پست شماره : 99

کـاربر متخصص آکواریوم گیاهی
    و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

پاسخ : سوالات مرتبط با بستر گیاهان آکواریمی

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام ،
    در مورد موضوعی که مهدی جان گفت باید بگم کود هیومیک اسید با کریستالون یا هر کود کامل و برای گیاهای قرمز رنگ بهتره کلات هم استفاده بشه یا آهن به صورت ژلاتینی (مثل محصول مخصوص brightwell). جون هیومیک فقط جذب ریشه رو بالا میبره و به پالایش بستر کمک میکنه.
    بعد به نظرم کمبود کلسیم هم داری (پیچ خودن برگهای جدید)،با قرص کلسیم انسانی حل میشه ، باید در مورد وضعیت تانک بیشتر اطلاع بدی و اینکه برگهای جدید و قدیم در بیشتر گیاها چه وضعیتی دارند؟
    معمولا گیاهان قرمز به خاطر اینکه حساس ترهستند و جذب بالایی دارن زودتر کمبود مینرال هارو نشون میدن.
    متاسقانه یکی از مشکلات بستر کهنه این هست که فسفات تجمع شده خیلی بستر رو کثیف میکنه و شدیدا جذب بستر میشه(به صورت چسبیده به آهن). طوریکه CEC رو خیلی کم میکنه. هیومیک میتونه کمک کنه ولی واقعیت تلخ اینه که هیچ وقت مثل اول نمیشه و نیاز به یه تغییرات بعد 3 سال واقعا لازمه.
    موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقای جلیلی

هم گلاسو و هم آلترنانترا به آب سبک و نرم احتیاج دارن . کمبود مواد مغزی هم باعث پیچ خوردن برگها میشه

احتمالا مواد مغذی بستر نتلی تموم شده و شما باید با استفاده از کود هیومیک اسید و یا کود کریستالون رو با سرنگ به زیر ریشه گلاسوها تزریق کنید و یا از گرانولهای توپی شرکت جی بی ال و یا محصول Root supplement محصول ریورتون واسه زیر بسترتون استفاده کنید تا دوباره احیا بشه

موفق باشی
    ممنون دوستان
    راستش طبق گفته هاي عزيزان مهدي و اميرحسين دو راه پيش پاي منه يكي اينكه از كود كريستالون و يا هيوميك اسيد با تزريق به زير بستر باعث رسيدن مواد غذايي به ريشه گياه بشيم و با توجه به كمبود كلسيم از قرص هاي كلسيم استفاده و كود آهن رواضافه كنيم و راه دوم تغيير زير بستره
    من با توجه به اينكه ميخوام حدود 20 روز ديگه آكواريوم هامون با توجه به داشتن عمل ميخوام به شهرستان منتقل كنم به نظرتون بهترين راه اين نيست كه از خاك بستر آكوا بيسيس استفاده كنم و روش خاك مانادو كنوني و نتلي رو بريزم و به نظرتون برا زير بستر چند بسته آكوا بيسيس بگيرم يا راه حل ديگه اي پيشنهاد ميديد
    من پارامترهاي تاكمو چك كردم No3= 0 ، No2=0 ، Gh=8 d ، Kh=6 d ، Ph=6.7 ، Po4=0.25mg
    البته با توجه به داشتن جلبك نقطه اي سبز از كود فسفات پتاسيم حدود دو هفته دارم استفاده ميكنم كه طبق دستور برا تانك من حدود يك هشتم قاشق چايخوري 3 روز در هفته كه خوشبختانه از روزي كه استفاده ميكنم جلبك نقطه اي سبز كمتر شده و در مورد كود آهن با توجه به تمام شدن كود از كود كلات زرينه آهن 10 درصد با توحه به تركيبي كه قبلاً امير حسين عزيز گفته بود دارم استفاده ميكنم كه يك روز در ميان 50 قطره برا تانك 250 ليتري البته گياهاني مثل روتالا ها و ناسيا ، قرمزي خوبي دارن و فقط الترنانترا يه مقداري به مشكل خورده و از كود كامل سيجم به صورت روزانه 10 قطره استفاده مي كنم سيفون آب به صورت هفتگي كه جديداً حدود 2 ماه فقط از آب ro استفاده ميكنم و در حدود يك ماه با توجه به اينكه كيفيت نورم كم بود دو عدد لامپ هاي مهتابي زير كابينتي t5 هالي استار 10000 كلوين به جاي مهتابي قبلي تغيير داده شده و حباب دهي 100تا 110 حباب در دقيقه هست نور دهي حدود 9 ساعت در شبانه روز و يك سيامي شيطون كه يك سري گياهارو گه گاهي نوش جان ميكنه كه بايد بتونم بگيرمش ولي هنوز موفق نشدم .
    در مورد گياهان مخصوصاً گياهان قرمز چون قبلاً جلبك نقطه اي سبز داشتم برگهاي پاييني روش هنوز جلبكه و برگهاي مياني سرحال به نظر ميان و برگهاي بالايي در جاهايي به همون صورتي كه در عكس ديديد پيچ خورده و بعضي ديگه يه حالت آبكي شكل دارن مانند عكس اولي
    4 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری
    عكس آكواريوم گياهي من

http://emruzi.com/showthread.php?t=1904

2. بالای صفحه | پست شماره : 100

سرپرست انجمن آکواریومهای گیاهی
    شغل
    تعمیرات کامپیوتر - سخت افزار
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    32
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    3,906
    پسند گرفته
    3,886
    امتیاز کاربری
    5580

بنظرم بهتره در مدتی که اکواریومها پیش شماست از کود مایع و آهن و تزریق هیومیک در بستر بهره ببرید و بعد از انتقال به شهرستان بصورت اساسی بستر رو درست کنید . آکوابیسیس رو بخرید با خودتون به شهرستان ببرید که فوری دست بکار بشید تا گیاها تلف نشن
    اینم بگم که واسه آلترنانترا باید نور صورتی هم بکار ببری

موفق باشی
    2 کاربر پسندیده اند: rohollajalili,علی بختیاری
    [SIGPIC][/SIGPIC]

3. بالای صفحه | پست شماره : 101

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    بنظرم بهتره در مدتی که اکواریومها پیش شماست از کود مایع و آهن و تزریق هیومیک در بستر بهره ببرید و بعد از انتقال به شهرستان بصورت اساسی بستر رو درست کنید . آکوابیسیس رو بخرید با خودتون به شهرستان ببرید که فوری دست بکار بشید تا گیاها تلف نشن
    اینم بگم که واسه آلترنانترا باید نور صورتی هم بکار ببری

موفق باشی
    lممنون آقا مهدي عزيز من تو تانكم دو تا نور صورتي مهتابي تي 8 جي بي ال و دايمكس 90 سانت كه البته حدود دو سال داره خدمت ميكنه كه بايد عوضش كنم به نظرتو چه لامپي بگيرم و آيا مي تونم از نتلي و مانادو هاي قبلي برا رو بستر كار كنم
    پسندیده : mahdi3000
    عكس آكواريوم گياهي من

4. بالای صفحه | پست شماره : 102

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

سلام روح الله عزیز،
    گزارش به این کاملی تو زندگیم ندیدم،
    من یادمه کسی از Tom Barr پرسیده بود گیاهای قرمز رنگ نسبت به آهن حساس ترن یا نیتروژن؟ آیا این قانون که میگن باید آهن بالا باشه که گیاه قرمز تر بشه و شاداب تر درسته؟ راستش گفته بود این یه تصور غلطه و معمولا گیاهای قرمز به نور و نیتروژن و در نهایت فسفات حساس ترن تا آهن.
    نمیدونم این موضوع رو دیدی یا نه ؟ (تو فروم های ایرانی من ندیدم) ، یکی از راههای خنده دار اینه که نیترات رو خیلی کم کنی، آهن رو هم افزایش بدی، چون نمیتونن کلروفیل a و b تولید کنند در نتیجه گیاها قرمز تر به نظر میان. Tom Barr خودش اینو رد میکنه و یه جور روش مصنوعی و مزحکی هست.
    البته اینایی که گفتم مسائل کلی هست ، من خودم هنوز نتونستم رفرنس معتبری در مورد اینکه چی موادی رنگ گیاه رو دقیقا تغییر میده پیدا کنم. خیلی ها مشاهده میکنن حتی در شرایط یکسان، گیاه آلترناترا رنگهاشو تغییر میده و کلا مطمئنم مسئله ی پیچیده ای هست.
    در نهایت در مورد case شما یعنی آلترناترا ذکر شده در منابع که:
    برخلاف بقیه گیاهان قرمز رنگ، این گیاه نیاز به نیترات بالا و فسفات بالا داره(10 پی پی ام نیترات و 0.5 پی پی ام فسفات) تا قرمز تر به نظر بیاد.بهتره KNO3 تهیه کنی.
    این برخلاقه هم همون حرف رد شده ای هست که میگن نیترات رو پایین بیارید که قرمز تر باشه.
    اگر به اطلاعات خوبی رسیدی بهم اطلاع بده
    2 کاربر پسندیده اند: rohollajalili,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 103

و سازه های شیشه ای
    نام
    روح اله جلیلی
    شغل
    کارمند
    محل اقامت
    اقلید فارس
    شماره عضویت
    196
    میانگین ارسال
    0.05
    پسند داده
    2,581
    پسند گرفته
    858
    امتیاز کاربری
    1502

راستش در مورد آب من 100 درصد از آب رو استفاده مي كنم به نظرتوب بايد مقداري آب شير هم اضافه كنم يا نه
    پسندیده : sharifi
    عكس آكواريوم گياهي من

6. بالای صفحه | پست شماره : 104

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط rohollajalili نمایش پست ها
    راستش در مورد آب من 100 درصد از آب رو استفاده مي كنم به نظرتوب بايد مقداري آب شير هم اضافه كنم يا نه
    پس بگو چرا کمبود کلسیم هم داری، آره روتینه که اضافه میکنن، درصدش وابسته به سختی لوله کشیه، معمولا از 0.25 لوله کشی و 0.75 ro هست تا نصف نصف. باید یا تست کنی سختی و املاح آب رو، یا تجربی وضعیت گیاهارو ببینی.
    اگر مشکل اساسی داره آب لوله کشی، باید کود درست کنی، مثلا کلسیم کربنات بگیری برای افزایش gh و همونطور که گفتم kno3 واسه نیترات.
    4 کاربر پسندیده اند: Rezaei,rohollajalili,sharifi,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 105

کاربر تاثیرگذار
    نام
    الیاس خداپرست
    شغل
    دانشجوی پرستاری
    محل اقامت
    مشهد
    شماره عضویت
    125
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    1,297
    پسند گرفته
    1,252
    امتیاز کاربری
    2013

سلام
    از شن کنار ساحل دریا میشه در آکواریوم به عنوان بستر یا قسمتی از اون استفاده کرد؟
    ممنون
    هیچ وقت مغرور نشو برگ درختان زمانی می ریزند که فکر می کنند طلایی شدن....
    گلخانه ی من
    عکس های من

کلمات کلیدی این موضوع