سوالات مرتبط با بستر گیاهان آکواریومی - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 22 نخستنخست 1234567891013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 154
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کاربر سایت
    نام
    محمد
    شغل
    آزاد
    محل اقامت
    طهران
    شماره عضویت
    99
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    3
    پسند گرفته 5 بار در 1 پست
    امتیاز کاربری
    15
    mbz جان . بهترین گزینه پیش رو شما بیسیس jbl هست بعلاوه مانادو
    هفته پیش نواب بیسیس از قرار 5 لیتری 60 تا 65 بود و مانادو 25 لیری بین 175 تا 180 بود .

برایتول دکی جون داشت ولی قیمتش فضایی بود 12 لیتری 287 تومن ک فکر نکنم تو وسع ما باشه ( من خودم ک شخصا خیلی زورم میاد)
    5 کاربر پسندیده اند: DarKfish,HEAVENLY,mahdi3000,mbz,Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ابوالفــــــضل . ب
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    زاهدان ,زیباشهر
    شماره عضویت
    95
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    920
    پسند گرفته
    404
    امتیاز کاربری
    717
    سلام به دوستان
    با تشکر DarKfish عزیز

من امروز یه بسته خاک برگ گلبان تهیه کردم

یه عکس میذارم تا DarKfish عزیز تایید کنه که همین البته از فروشنده پرسیدم که دست ساز ساخته میشه و تایید کرد.

عکس روی بسته

عکس خاک داخل بسته

1.برای یه تانک 70.40.30 چقدر خاکبرگ نیازه؟
    2.برای یه تانک 50.30.25 چقدر خاکبرگ نیازه؟
    3.برای یه تانک 75.75.75 چقدر خاکبرگ نیازه؟

روش تهیه؟
    دیگه بقیه توضیحات با شما دوستان
    پسندیده : mahdi3000

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABOLFAZL نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    با تشکر DarKfish عزیز

من امروز یه بسته خاک برگ گلبان تهیه کردم

یه عکس میذارم تا DarKfish عزیز تایید کنه که همین البته از فروشنده پرسیدم که دست ساز ساخته میشه و تایید کرد.

عکس روی بسته

عکس خاک داخل بسته

1.برای یه تانک 70.40.30 چقدر خاکبرگ نیازه؟
    2.برای یه تانک 50.30.25 چقدر خاکبرگ نیازه؟
    3.برای یه تانک 75.75.75 چقدر خاکبرگ نیازه؟

روش تهیه؟
    دیگه بقیه توضیحات با شما دوستان
    خاکبرگ گلبان که همینه اما باید صبر کنی و امیرحسین بیاد و راهنمایی های لازم رو انجام بده
    2 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,DarKfish

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    سلام عزیز،
    بله خاک گلبان معروف همین بسته بندی رو داره. مبارک باشه اما ای کاش کمپوست برگ میگرفتی که یکم آماده تره ولی مشکلی نیست.
    من خیلی خلاصه و ساده بخوام بگم اینه:
    1-اول از همه الک کن ... شاخه و مواد درشت رو بگیر
    2-دو راه حل هست،اول اینکه یه تشت یا قابلمه بزرگ وردار ،خاک رو غرقاب کن و خوب بهم بزن. اگر چیزی روی آب میاد بگیرش ؛تشت رو ریز نور آفتاب بذار و برای اینکه آشغال و یا چیزی روش نریزه ، کیسه بکش و سوراخ کن تا آب تبخیر بشه. بعداینکه خشک شد دوباره آب بریز و اینکارو هی تکرار کن.
    دوم هم اینکه با آب مخلوط کنی ، گل درست کنی ،بیرون پهن کنی و بذاری خشک شه.
    این مرحله اینقدر باید تکرار بشه که خاک بوی خاک نده و ترد و پودری بشه و به نوعی احساس کنی که دیگه برگ و مواد آلی آنچنانی موجود نیست.
    شما زیر بستر رو باید 2.5-3 سانت بگیری و رو بستر 2.5 سانتی متر. من حجم خاک گلبان رو یادم نیست که چقدر بود که بگم چقدر نیازه. ولی شدیدا توصیه میکنم فقط یک تانک رو درست کن و پس از اطمینان کار بقیه رو انجام بده چون خودم هنوز گیاهان حساس رو تست نکردم.
    ----
    در صورتیکه خاک رو فرآوری نکنید، شاهد بوی بد تخم مرغ در آب+ سیاه شدن ریشه ها+ جلبک و مرگ ماهی ها میشید پس با صبر و حوصله فرآیند رو در یک ماه انجام بدین.
    ----
    برای بهتر شدن خاک میتونید از گرانول رسی هم در آینده استفاده کنید و روی بستر خاک بذارید، ترکیب خاک رس و آب با نسبت بیشتر خاک رس.
    به امید موفقیت
    ویرایش توسط DarKfish : ۱۳۹۱-۱۱-۱۶ در ساعت 23:26
    4 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,HEAVENLY,mahdi3000,Rezaei

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779
    نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام عزیز،
    بله خاک گلبان معروف همین بسته بندی رو داره. مبارک باشه اما ای کاش کمپوست برگ میگرفتی که یکم آماده تره ولی مشکلی نیست.
    2-دو راه حل هست،اول اینکه یه تشت یا قابلمه بزرگ وردار ،خاک رو غرقاب کن و خوب بهم بزن. اگر چیزی روی آب میاد بگیرش ؛تشت رو ریز نور آفتاب بذار و برای اینکه آشغال و یا چیزی روش نریزه ، کیسه بکش و سوراخ کن تا آب تبخیر بشه. بعداینکه خشک شد دوباره آب بریز و اینکارو هی تکرار کن.
    این مرحله اینقدر باید تکرار بشه که خاک بوی خاک نده و ترد و پودری بشه و به نوعی احساس کنی که دیگه برگ و مواد آلی آنچنانی موجود نیست.
    شما زیر بستر رو باید 2.5-3 سانت بگیری و رو بستر 2.5 سانتی متر. من حجم خاک گلبان رو یادم نیست که چقدر بود که بگم چقدر نیازه. ولی شدیدا توصیه میکنم فقط یک تانک رو درست کن و پس از اطمینان کار بقیه رو انجام بده چون خودم هنوز گیاهان حساس رو تست نکردم.
    ----
    در صورتیکه خاک رو فرآوری نکنید، شاهد بوی بد تخم مرغ در آب+ سیاه شدن ریشه ها+ جلبک و مرگ ماهی ها میشید پس با صبر و حوصله فرآیند رو در یک ماه انجام بدین.
    ----
    برای بهتر شدن خاک میتونید از گرانول رسی هم در آینده استفاده کنید و روی بستر خاک بذارید، ترکیب خاک رس و آب با نسبت بیشتر خاک رس.
    به امید موفقیت

سلام
    به جای این همه کار و دردسر که آخرش هم معلوم نیست درست انجام بشه و جواب بده یا نه؟!! بهتر نیست 65 الی 70 هزار تومن بده و یه بسته aquabasis شرکت jbl رو بخره؟!!
    پسندیده : Rezaei
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ابوالفــــــضل . ب
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    زاهدان ,زیباشهر
    شماره عضویت
    95
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    920
    پسند گرفته
    404
    امتیاز کاربری
    717
    نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام عزیز،
    ----
    ----
    به امید موفقیت

من یه بسته بیشتر نگرفتم 1000 تومنی وزن روی بسته نیست و به نظرم باید برای سه سانت 6 الی7 کیلو میخواهد
    بسته 3000 و 12000 هم بود
    به نظرم کمپوست خاک داشته
    کمپوست خاک مارک و مدل اگه مهم بگو اگه نه میرم میگیرم امروز

و برای کمپوست خاک هم باید همین کارها انجام بدم

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط s.h.moradi نمایش پست ها
    سلام
    به جای این همه کار و دردسر که آخرش هم معلوم نیست درست انجام بشه و جواب بده یا نه؟!! بهتر نیست 65 الی 70 هزار تومن بده و یه بسته aquabasis شرکت jbl رو بخره؟!!
    سلام به شما استاد عزیز

کاملا فرمایش شما درسته برای کسی که میخوان بی دردسر کاری رو انجام بده اما بنظر من (و احتمالا بقیه دوستانی که دنبال اینجور روشها میرند) لذتی در به دست ساختن هست که نمیشه با چیزی جایگزین کرد و از طرفی کسانی هستند که دوست دارند تانک گیاهی داشته باشند و توان و یا شرایط پرداخت هزینه سنگین بستر ، کود ، دی اکسید کربن و ... رو ندارند

مثلا بنده بجای دردسر و زحمت و وقت گذاشتن چند وقته برای ساخت یک تانک 400-500 لیتری با پایه و تاج mdf میتونم چینی و پیش ساخته تانک رو به مبلغ حدودی 2 میلیون بخرم اما با 30% این مبلغ و استفاده از ابزار شخصی تانکی خیلی محکمتر ، شیکتر و با لوازم جانبی بهتر جمع میکنم و از نگاه کردن به حاصل دست خودم واقعا حس خوبی بهم دست میده و خستگی از تنم بیرون میره

این روش در حال تست توسط امیرحسین عزیز هست که امیدوارم جواب لازم رو بگیره

ممنون که یادی از سایت خودتون کردید
    4 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,DarKfish,S.H.Moradi,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 3 از 22 نخستنخست 1234567891013 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع