سوالات مرتبط با بستر گیاهان آکواریومی - صفحه 4
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کاربران فراخوانی شده

صفحه 4 از 22 نخستنخست 123456789101114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 22 تا 28 , از مجموع 154
  1. بالای صفحه | پست شماره : 22

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها
    سلام
    به جای این همه کار و دردسر که آخرش هم معلوم نیست درست انجام بشه و جواب بده یا نه؟!! بهتر نیست 65 الی 70 هزار تومن بده و یه بسته aquabasis شرکت jbl رو بخره؟!!
    سلام دوست عزیز،ممنون از توجه شما، بحث شمارو هم به صورت کلی و هم جزئی پاسخ میدم و امیدوارم بحث را نیز شما ادامه بدین:
    اولین و مهمترین مسئله اینه که هدف از آکواریم داری چی هست؟ اگر به یک شرکت خاص پول بدین که بهترین تانک گیاهی (کابل گرمایی در بستر و شن، زیربستر آمازونیا،روبستر فلوریت، لامپ LED زوم، کیت های آماده و دقیق دی اکسید و و و ) ایجاد کنه و هر هفته هم در منزلتون بیاد و سرویس هم انجام بده. از دید دوستان و آشنایان بهترین تانک دنیا رو دارین و تمام دلخوشیتون میشه که چهارنفر بیان like کنن تانکتون رو یا دو سه نفر از آشنایان بگن خیلی قشنگه!!! این گیاهاش واقعا طبیعین؟؟ ماهی گوشت خوار هم داری؟؟؟ و...
    اما از درون چی؟ مطمئن باش که نه تنها آرامش نمیده بلکه باعث بی اعتماد به نفسی میشه و اصلا عاشق تانکت نیستی. ممکنه چهاروز دیگه هم جمعش کنی.چون براش زحمتی نمیکشی..
    همیشه این دانسته ها و انتخاب روش مبتنی بر تجربه و علمتون هست که کار رو شیرین میکنه و آدم احساس میکنه با دانش خودش داره به گیاهان و ماهی جان میده.
    پس افرادی هم هستند که با حداقل امکانات و کمی صبر تونستن تانک هایی بسازن که بی نظیر بوده و بس،
    نمونه خارجی آقایAaron Talbot با همین روش MTS(روش Sean Murphy که نزدیک سی سال هست که در وانشگتن این روش رو ادامه میده) :

اینم تانک خودم که اصلا قابل مقایسه با بالایی نیست(عکس امروز) ولی برای کسی که اولین باره که تو فروم ها از این روش استفاده کرده شاید یه تلنگر باشه:

شاید خیلی راحت میتونستم به پدرم بگم که بابا اینقدر پول بده که برم فراپول یا سویل برایتول بگیرم ، دی اکسیدشو آماده بگیرم، یه فیلتر سطلی بیش از اندازه ی نیاز تانک، نور سرا مخصوص پلنت و .. اون وقت بگم که آدم حرفه ای هستم؟! حرفه ای یعنی این؟
    حالا اینا شاید از دید شما باز هم جو دادن و یا غیرمنطقی بیاد پس بحث رو جزئی میکنم:
    1-بسترهای آماده ای که خریداری میکنن طول عمر دارن،برای مثال jbl آکوا بیسیس ت2 الی 3 سال جوابگو هست و باید به صورت کلی تعویض بشه، در صورتیکه خاک با وجود مواد ارگانیک و باکتریها دائما در حال جداسازی مواد میکرو و ماکرو مورد نیاز از تجزیه این مواد هستند و به طور متوسط 8 تا 10 سال براتون کار میکنند.(کاریکه بعضی از دارندگان تانکهایی که زیربستر دارندانجام میدن، جادادن برگ های پوسیده در کف هست که میخوان خاک برگ(دردسر) رو مدل سازی کنند و عمر زیربستر رو بالا ببرن)
    2-باکتریهای موجود در خاک که بسیار بسیار زیاد تر از خاک پخته شده ی آکوا بیسیس و یا آتشفشانی مثل سویل برایتول هستند باعث تعادل شدید در میزان نیتریت،نیترات و آمونیاک هستند و حتی در بعضی از تانکها به این روش اصلا و ابدا از فیلتر استفاده نمیکنن بلکه از یک پاور هد ساده برای جریان مورد نیاز گیاهان تنها استفاده میکنند.
    این یعنی راحتی در نگهداری ماهی و عدم جلبک ها.
    بنده درست 1 هفته بعد از ایجاد تانک، بدون سیکل تانک ماهی ریختم و ذره ای بیماری و مشکلی ندیدم. دیشب هم دوتاآنجل گذاشتم و جالب هست که بعد از نیم ساعت از اینکه دستمو بهش میزدم نمیترسید و غذا میخورد.
    3-مواد معدنی موجود در خاک مورد استفاده ماهی و گیاهان هست، در آکوا بیسیس که شما 5 الی 7 سانتی متر مانادو بر روش قرار میدین اینطور نیست، ولی اینجا خاک فاصله کمی با آب دارد و در تماس هست (روبستر باید 3-5 میل باشد برای خاک)
    4-باکتریهای هوازی که به وفور در خاک هستند، با نرخ آرام و پیوسته دی اکسید کربن تولید میکنند که دیانا (نویسنده کتاب اکولوژی گیاهان اکواریمی) حتی میگه نیاز به دی اکسید نیست برای این تانک ها.
    روشهای زیادی با استفاده از خاک هست که میتونین دو روش در سایت خودمون:
    http://emruzi.com/showthread.php?t=63
    http://emruzi.com/showthread.php?t=893
    و یک روش دیگر در
    http://www.plantedtank.net/forums/sh...d.php?t=152027
    ببینید!
    البته این بحث ادامه داره و بقیه جزئیات رو هم نگه میدارم برای ادامه بحث.

--------- ادغام پست ------------

نقل قول نوشته اصلی توسط ABOLFAZL نمایش پست ها
    من یه بسته بیشتر نگرفتم 1000 تومنی وزن روی بسته نیست و به نظرم باید برای سه سانت 6 الی7 کیلو میخواهد
    بسته 3000 و 12000 هم بود
    به نظرم کمپوست خاک داشته
    کمپوست خاک مارک و مدل اگه مهم بگو اگه نه میرم میگیرم امروز

و برای کمپوست خاک هم باید همین کارها انجام بدم
    سلام عزیز،
    میترسم بهت کمپوست دیگه بدن به جای کمپوست برگ، چون کمپوست زباله و یا ورمی کمپوست هست که دوستم ازش زیر بستر استفاده کرد و جلبک بیچارش کرد.
    و از طرفی باید بدونی که اگر کمپوست برگ هست ، کود دامی هم استفاده شده یا نه؟ چون اگه شده باشه خیلی جلبک میزنی. پس اگر میخوای بخری با احتیاط و با اطلاع از جرئیاتش بگیر.
    این خاکی که داری خاک برگ تنها نیست بلکه مثل لوم هست، یعنی ترکیب خاک،خاک برگ و رس و مواد آلی که در طبیعت از طغیان رودخانه ها ایجاد میشه و خوبه.
    ویرایش توسط DarKfish : ۱۳۹۱-۱۱-۱۷ در ساعت 09:57
    5 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,ap_amir,mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 23

نویسنده و سردبیر نشریه آبزیان
    شغل
    نویسنده ی کتاب و سر دبیر مجله
    محل اقامت
    کرج
    شماره عضویت
    28
    میانگین ارسال
    0.09
    پسند داده
    139
    پسند گرفته
    1,467
    امتیاز کاربری
    2779
    سلام
    برادر خیلی عصبانی شدید ! من که چیزی نگفتم! من هم اعتقادم مثل شماست و همیشه تو آکواریوم خودم هم از کمترین تجهیزات یا مواد آماده استفاده می کنم(البته آب شور) بنابراین بحثی روی این موضوع ندارم!
    بیشتر حرف من در مورد این بند حرف های شما بود که فرموده بودید:

در صورتیکه خاک رو فرآوری نکنید، شاهد بوی بد تخم مرغ در آب+ سیاه شدن ریشه ها+ جلبک و مرگ ماهی ها میشید پس با صبر و حوصله فرآیند رو در یک ماه انجام بدین

من هم عرض کردم وقتی اینقدر میتونه خطرناک باشه دیگه چه کاریه؟؟ حالا این یه دونه رو حاضری میخره ! چون کارهای اینجوری نیاز به تجربه داره و شاید برای شما راحت باشه ولی برای فردی که بخواد برای اولین بار این کار رو انجام بده میتونه یه مقدار سخت و خطرناک باشه!
    موفق باشید
    4 کاربر پسندیده اند: DarKfish,mahdi3000,Rezaei,علی بختیاری
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 24

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    نقل قول نوشته اصلی توسط S.H.Moradi نمایش پست ها
    سلام
    برادر خیلی عصبانی شدید ! من که چیزی نگفتم! من هم اعتقادم مثل شماست و همیشه تو آکواریوم خودم هم از کمترین تجهیزات یا مواد آماده استفاده می کنم(البته آب شور) بنابراین بحثی روی این موضوع ندارم!
    بیشتر حرف من در مورد این بند حرف های شما بود که فرموده بودید:

در صورتیکه خاک رو فرآوری نکنید، شاهد بوی بد تخم مرغ در آب+ سیاه شدن ریشه ها+ جلبک و مرگ ماهی ها میشید پس با صبر و حوصله فرآیند رو در یک ماه انجام بدین

من هم عرض کردم وقتی اینقدر میتونه خطرناک باشه دیگه چه کاریه؟؟ حالا این یه دونه رو حاضری میخره ! چون کارهای اینجوری نیاز به تجربه داره و شاید برای شما راحت باشه ولی برای فردی که بخواد برای اولین بار این کار رو انجام بده میتونه یه مقدار سخت و خطرناک باشه!
    موفق باشید
    سلام عزیز، نه به خدا، من کی باشم که بخوام عصبانی بشم اونم جلوی بزرگترم؟ معمولا تو اینترنت چون لحن مشخص نیست این احساس میشه.
    در مورد اون متنی که نوشتم خواستم تاکید کنم که اگر قبلش مراحل غرقاب انجام نشه و یکدفعه مثل آکوابیسیس قرار بدیم، به خاطر اینکه آمونیاک شدیدا تولید میشه و اکسیژن به یکباره مصرف میشه خیلی خطرناک هست. ولی با یک ماه صبر خطرش به صفر میرسه. بیشتر خواستم بترسونم که تنبلی نکنه.
    بله اگر بخوان از بسترهای آماده استفاده کنن باز دوستان (خصوصا مهدی3000) راهنمایی های لازم رو انجام میدن.
    فکر کنم چون دیدین اسم منو نوشته به این موضوع فکر کردین که من تبلیغ کردم و با پافشاری بنده خاک رو خریده در حالیکه خودم تعجب کردم که چرا یه نفر اینقدر زود خواسته کار منو امتحان کنه.
    روشهای دست ساز دیگری مثل کار سجاد کاظمی و یا علی خدادای(heavenly) با خاک آبرفت رودخانه انجام شده که به خاطر زیر آب بودن به صورت طبیعی پیش پردازش های کمتری داره و جواب خوبی داده. من هیچ تبلیغی برای کارم ندارم و هنوز در بخش گیاهی یک آماتور هستم.
    ممنون از توجه شما

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

4. بالای صفحه | پست شماره : 25

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ابوالفــــــضل . ب
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    زاهدان ,زیباشهر
    شماره عضویت
    95
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    920
    پسند گرفته
    404
    امتیاز کاربری
    717
    نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام عزیز، نه به خدا، من کی باشم که بخوام عصبانی بشم اونم جلوی بزرگترم؟ معمولا تو اینترنت چون لحن مشخص نیست این احساس میشه.
    در مورد اون متنی که نوشتم خواستم تاکید کنم که اگر قبلش مراحل غرقاب انجام نشه و یکدفعه مثل آکوابیسیس قرار بدیم، به خاطر اینکه آمونیاک شدیدا تولید میشه و اکسیژن به یکباره مصرف میشه خیلی خطرناک هست. ولی با یک ماه صبر خطرش به صفر میرسه. بیشتر خواستم بترسونم که تنبلی نکنه.
    بله اگر بخوان از بسترهای آماده استفاده کنن باز دوستان (خصوصا مهدی3000) راهنمایی های لازم رو انجام میدن.
    فکر کنم چون دیدین اسم منو نوشته به این موضوع فکر کردین که من تبلیغ کردم و با پافشاری بنده خاک رو خریده در حالیکه خودم تعجب کردم که چرا یه نفر اینقدر زود خواسته کار منو امتحان کنه.
    روشهای دست ساز دیگری مثل کار سجاد کاظمی و یا علی خدادای(heavenly) با خاک آبرفت رودخانه انجام شده که به خاطر زیر آب بودن به صورت طبیعی پیش پردازش های کمتری داره و جواب خوبی داده. من هیچ تبلیغی برای کارم ندارم و هنوز در بخش گیاهی یک آماتور هستم.
    ممنون از توجه شما

اقا دعوا نکنید
    اقا امیر من که اصلا نترسیدم البته تنبلی هم نمیکنم
    امیرجان تویی همون پست اکواریوم گیاهی بچه ها نگاه کنند تاریخ سوالی که پرسیدم دقیقاً من یک هفته بعد خریدم خاک را "اجباری نبود"
    تازه من جریان تایپک امیرجان برای یک از دوستانم تعریف کردم اصرار کرد برای من هم خاک گیر اوردی بخره برای همین ابعاد 75.75.75 دادم

S.H.Moradi جان ما مثال شما که نزدیک پایتخت نیستیم که تمام امکانات فراهم باشه
    گیاه اکواریومی بود خیلی کم اما وسایل نبود تازه یه ماه میشه یه ماهی فروشی بازه شده که گیاه و دیسکس اورده و تنوع خوبه داره اما قیمت هاش خیلی زیاده

امیرجان نگفتی چقدر دیگه خاک بخرم
    2 کاربر پسندیده اند: DarKfish,علی بختیاری

5. بالای صفحه | پست شماره : 26

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153
    سلام ابوالفضل عزیز،
    در مورد مقدار خاک منم یادم نیست حجمش چقدر بود. کمترین کار اینه که خط کش رو ورداری و حدودی حجم کیسه خاک رو بدست بیاری.(مکعبت مستطیل در نظر بگیر)
    بعد ببینی که برای 3 سانتی متر خاک در طول و عرض آکواریم چقدر حجم نیاز داری. من خودم یادمه 7-8 تایی بسته کوچیک گرفتم (ابعاد 40 در 80)
    فعلا یکبار برای خودت انجام بده و بعد به دوستان معرفی کن چون هنوز خودم با وجود گذشت 3 ماه از احداثش دارم تستش میکنم. ولی میتونم بگم که درصد موفقیتش بالای 75 درصد هست. باید حتما پیش پردازش هارو انجام بدی و گیاهان ریشه دار (سازیتاریا،والیس، شمشیری و هیگروفیلا بکاری) + دم گربه ای برای جذب موادی که خصوصا اولش رها میشه و از طرفی آنتی بیوتیک هایی که برای مبارزه با جلبک ایجاد میکنه.
    برای نور هم حتما اول 1.5 وات بر گالن در نظر بگیر و بعد دو ماه به 2 و بعد به 2.5 برسون. سفید یخی(5500-10000 کلوین) + قرمز (به نسبت 2 به یک)
    حتما هم اگر الان میخوای روبستر تهیه کنی، ابعاد 3-5 میل بگیر. ریزتر باشه ریشه ها خفه میشن.
    به امید موفقیت
    3 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,Rezaei,علی بختیاری

6. بالای صفحه | پست شماره : 27

کاربر تاثیرگذار
    نام
    ابوالفــــــضل . ب
    شغل
    دانشجو
    محل اقامت
    زاهدان ,زیباشهر
    شماره عضویت
    95
    میانگین ارسال
    0.04
    پسند داده
    920
    پسند گرفته
    404
    امتیاز کاربری
    717
    منم نظر رویی شش تا بود فردا میرم 5 دیگه میگریم
    رو بستر همین شن سیلیس که دارم خوب نیست مگه 10 کیلو هم دارم

7. بالای صفحه | پست شماره : 28

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886
    نقل قول نوشته اصلی توسط ABOLFAZL نمایش پست ها
    منم نظر رویی شش تا بود فردا میرم 5 دیگه میگریم
    رو بستر همین شن سیلیس که دارم خوب نیست مگه 10 کیلو هم دارم
    نه سیلیس برای تانک گیاهی مناسب نیست (تغییر پارامترهای آب ) به دنبال روبستر دونه درشتر باید باشی خاویاری اگر گیرت بیاد عالیه
    4 کاربر پسندیده اند: ABOLFAZL,DarKfish,S.H.Moradi,علی بختیاری

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

صفحه 4 از 22 نخستنخست 123456789101114 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع