سوالات مرتبط با نور در آکواریم گیاهی - صفحه 2
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8 تا 14 , از مجموع 23
  1. بالای صفحه | پست شماره : 8

کاربر سایت
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    36
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    218
    پسند گرفته
    134
    امتیاز کاربری
    184

پاسخ : سوالات مرتبط با نور در آکواریم گیاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

چند روز اول بخاطر حبابهای اکسیژن داخل بستر بوده . تانکتون چند لیتره ؟ اگر نصف تانکتون پر از گیاه باشه باید 1 حباب در ثانیه برای هر 100 لیتر تزریق دی اکسید داشته باشید . سنگینی آب رو تست کردین ؟
    نه قشنگ روی برگ گیاه ها حباب بود و به صورت پشت سر هم میومد بالا
    و با حباب هایی که از بستر میومد فرق داشت
    120 لیتر
    یک حباب بیشتره
    نه
    بعدش من از تاپ فیلتر استفاده میکنم که ((خودم باشیشه ساختم)) co2 رو هدر میده
    مثلا شب نمیشه فیلتر رو خاموش کنم و تزریق co2 رو شروع کنم؟
    بعد اون 10 ساعت نور دهی زیاد نیست ؟ باعث جلبک نمیشه؟
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

2. بالای صفحه | پست شماره : 9

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    نه قشنگ روی برگ گیاه ها حباب بود و به صورت پشت سر هم میومد بالا
    و با حباب هایی که از بستر میومد فرق داشت
    120 لیتر
    یک حباب بیشتره
    نه
    بعدش من از تاپ فیلتر استفاده میکنم که ((خودم باشیشه ساختم)) co2 رو هدر میده
    مثلا شب نمیشه فیلتر رو خاموش کنم و تزریق co2 رو شروع کنم؟
    بعد اون 10 ساعت نور دهی زیاد نیست ؟ باعث جلبک نمیشه؟
    سلام امیرحسین جان،
    تعداد حباب خیلی ملاک نیست همونطور که مهدی گفت، باید حلالیت رو ببینی و با سیفون هفتگی سنگینی آب رو ثابت نگه داری.
    دیفیوزری که داری با اینکه حلالیتش خیلی بد نیست، ولی دی اکسید بعد از اینکه حل میشه و کربنیک اسید میشه، نیاز داری که همه جا پخشش کنی، اصلا جریان داره اون اطراف یا فقط یه جا هست؟ خیلی ها رو شنیدم که مثلا چوب بزرگ میزارن، و جلوی جریان رو میگیره و گیاهای پشت چوب، رشد خیلی کمتری پیدا میکنند چون دی اکسید کمتری بهشون میرسه. البته جریان باید حتما در حد متعادل باشه. جریان زیادی هم باعث عدم جذب دی اکسید توسط گیاه و خارج شدن دی اکسید میشه.
    منم تاپ فیلتر دارم، ایده آل نیست ولی میشه خیلی بهترش کرد، نباید آب توش تلاظم داشته باشه، خیلی آروم و از طرفی اصلا نباید خروجی فیلتر به سطح آب بخوره، من محل خروجیشو با ابر یکم بستم که خیلی آهسته خارج بشه و اصلا هوا نگیره و به آب ضربه نزنه.
    به هیچ وجه نباید شبا دی اکسید تزریق کنی،
    گفتم مشکل اساسی رنگ آب هست،
    مدت زمان نوردهی از 6 تا 12 ساعت وابسته به شدت نور، نوع گیاه و میزان حلالیت دی اکسید هست، اصلا قانون کلی نداره، ولی من کلا 8 ساعت روشن میکنم. اونایی که نور شدید دارن شاید در حدود 6 ساعت،
    بهت پیشنهاد میکنم 10 ساعت نور بده، 2 ساعت بینش siesta time بذار: Siesta Time - روشی موثر در حذف جلبک
    آکواریم گیاهی خیلی جاهاش حسه، خودت دستت میاد که گیاها ازت چی میخوان و چه جور باید ازشون نگهداری کنی.
    5 کاربر پسندیده اند: amir2012,mahdi3000,Rezaei,sharifi,علی بختیاری

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

3. بالای صفحه | پست شماره : 10

کاربر سایت
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    36
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    218
    پسند گرفته
    134
    امتیاز کاربری
    184

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام امیرحسین جان،
    تعداد حباب خیلی ملاک نیست همونطور که مهدی گفت، باید حلالیت رو ببینی و با سیفون هفتگی سنگینی آب رو ثابت نگه داری.
    دیفیوزری که داری با اینکه حلالیتش خیلی بد نیست، ولی دی اکسید بعد از اینکه حل میشه و کربنیک اسید میشه، نیاز داری که همه جا پخشش کنی، اصلا جریان داره اون اطراف یا فقط یه جا هست؟ خیلی ها رو شنیدم که مثلا چوب بزرگ میزارن، و جلوی جریان رو میگیره و گیاهای پشت چوب، رشد خیلی کمتری پیدا میکنند چون دی اکسید کمتری بهشون میرسه. البته جریان باید حتما در حد متعادل باشه. جریان زیادی هم باعث عدم جذب دی اکسید توسط گیاه و خارج شدن دی اکسید میشه.
    منم تاپ فیلتر دارم، ایده آل نیست ولی میشه خیلی بهترش کرد، نباید آب توش تلاظم داشته باشه، خیلی آروم و از طرفی اصلا نباید خروجی فیلتر به سطح آب بخوره، من محل خروجیشو با ابر یکم بستم که خیلی آهسته خارج بشه و اصلا هوا نگیره و به آب ضربه نزنه.
    به هیچ وجه نباید شبا دی اکسید تزریق کنی،
    گفتم مشکل اساسی رنگ آب هست،
    مدت زمان نوردهی از 6 تا 12 ساعت وابسته به شدت نور، نوع گیاه و میزان حلالیت دی اکسید هست، اصلا قانون کلی نداره، ولی من کلا 8 ساعت روشن میکنم. اونایی که نور شدید دارن شاید در حدود 6 ساعت،
    بهت پیشنهاد میکنم 10 ساعت نور بده، 2 ساعت بینش siesta time بذار: Siesta Time - روشی موثر در حذف جلبک
    آکواریم گیاهی خیلی جاهاش حسه، خودت دستت میاد که گیاها ازت چی میخوان و چه جور باید ازشون نگهداری کنی.
    تاپ فیلتر خودش یه جریان کلی ای رو داخل تانک ایجاد میکنه که co2 رو در تمام جهات پخش میکنه
    من هر روز سیفون 30 تا 50 لیتر میکنم که خوب برا ی120 لیتر سنگین حساب میشه
    رنگ آب داره درست میشه با این سیفون ها
    مشکل اصلی من جلوگیری از خرابی گیاه هاست
    من الان 96 وات نور دارم آیا این نور برای این حجم کم حساب میشه یا زیاد ؟
    بعد آقا مهدی گفتن که من شبا با فشار هوا دهی کنم آیا این کار باعث هدر رفتن و آسیب زدن به گیاه ها نمیشه؟
    پسندیده : mahdi3000
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 11

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

تاپ فیلتر خودش یه جریان کلی ای رو داخل تانک ایجاد میکنه که co2 رو در تمام جهات پخش میکنه
    من هر روز سیفون 30 تا 50 لیتر میکنم که خوب برا ی120 لیتر سنگین حساب میشه
    رنگ آب داره درست میشه با این سیفون ها
    مشکل اصلی من جلوگیری از خرابی گیاه هاست
    من الان 96 وات نور دارم آیا این نور برای این حجم کم حساب میشه یا زیاد ؟
    بعد آقا مهدی گفتن که من شبا با فشار هوا دهی کنم آیا این کار باعث هدر رفتن و آسیب زدن به گیاه ها نمیشه؟
    البته جایی که اساتید پلانت کار هستند اظهار نظر من یک جور بی ادبیه ، اما شاید این نکته از قلم افتاده باشه
    خروجی یکی از بطری ها رو به ورودی هوای یک پاورهد معمولی وصل کن و 10 سانتی به پاور هد عمق بده ، اینطور دی اکسید رو حتی الامکان با آب ترکیب میکنه و میزان حلالیت هم در همه جای تانک اپتیمم میشه

تاپ فیلتر رو بهتره استفاده نکنی چون از طرفی سطح بالای اکسیژن برای تانک گیاهی معنی نداره ( جابجایی آب به روش تاپ فیلتر سطح اکسیژن رو بالا میبره ) و همینطور باعث هدر رفت دی اکسیدت هم میشه

موفق باشی

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

5. بالای صفحه | پست شماره : 12

کاربر سایت
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    36
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    218
    پسند گرفته
    134
    امتیاز کاربری
    184

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد رضایی نژاد نمایش پست ها
    البته جایی که اساتید پلانت کار هستند اظهار نظر من یک جور بی ادبیه ، اما شاید این نکته از قلم افتاده باشه
    خروجی یکی از بطری ها رو به ورودی هوای یک پاورهد معمولی وصل کن و 10 سانتی به پاور هد عمق بده ، اینطور دی اکسید رو حتی الامکان با آب ترکیب میکنه و میزان حلالیت هم در همه جای تانک اپتیمم میشه

تاپ فیلتر رو بهتره استفاده نکنی چون از طرفی سطح بالای اکسیژن برای تانک گیاهی معنی نداره ( جابجایی آب به روش تاپ فیلتر سطح اکسیژن رو بالا میبره ) و همینطور باعث هدر رفت دی اکسیدت هم میشه

موفق باشی
    سلام ممنون از پاسخ
    اگه من یه پاور هد دیگه اضافه کنم نمای تانک الان هم قشنگ نیست اون موقع دیگه ..... ولی خوب سعی خودم رو میکنم
    راه دیگه ای ندارم فیلتر های اینترنال جای زیادی میگیرند و کارکرد ندارند
    فیلتر سطلی هم یک مارک خوب و قابل اعتماد 250 تومن به بالا پول نیاز داره
    اگر راه دیگه ای دارید مشتاقانه منتظر هستم که بفرمایید
    پسندیده : mahdi3000

6. بالای صفحه | پست شماره : 13

مدیـر کـل و صاحب امتیاز سایت
    نام
    حامد رضایی نژاد
    محل اقامت
    کرمان
    شماره عضویت
    1
    میانگین ارسال
    0.93
    پسند داده
    8,103
    پسند گرفته
    19,468
    امتیاز کاربری
    28886

سلام ممنون از پاسخ
    اگه من یه پاور هد دیگه اضافه کنم نمای تانک الان هم قشنگ نیست اون موقع دیگه ..... ولی خوب سعی خودم رو میکنم
    راه دیگه ای ندارم فیلتر های اینترنال جای زیادی میگیرند و کارکرد ندارند
    فیلتر سطلی هم یک مارک خوب و قابل اعتماد 250 تومن به بالا پول نیاز داره
    اگر راه دیگه ای دارید مشتاقانه منتظر هستم که بفرمایید
    خواهش
    تانک گیاهی تا زمانیکه حالت نهایی نگیره و جا نیوفته نباید توقع قشنگی ازش داشته باشی
    شما از اساتیدی مثل آقا مهدی سئوال کن که چقدر زمان برده تا تانکهاش به این شکل رسیده ، متوجه خواهی شد

زمانی هم که تراکم گیاه ها زیاد بشه دیگه لوازم دیده نمیشه

به هر حال وجود یک موج ساز یا پاورهد به بهینه شدن تانک گیاهی کمک زیادی میکنه و اگر میخوای یک کار قابل توجه انجام بدی هم باید وقت و حوصله بگذاری و هم اندازه معقولش هزینه

اگر ابزار لازم و اطلاعات فنی داشته باشی میتونی فیلتر اکسترنال رو خودت بسازی
    3 کاربر پسندیده اند: amir2012,mahdi3000,SAEED.GALAXY

به عمل کار برآید ، نه سخن

کپی رایت تمامی مطالب و قالب در اختــیـار سایت امــروزی است.
    استفاده از مطالب این سایت با درج لینک مطلب و نام نویسنده یا متـرجم ، بلامانع است.
    کــپـــــی غــیـــر مجـــــــاز = اخــــــــــراج دائمی
    سئوال تخصصی در پیام خصوصی = جواب نگرفتن و برخورد طبق قوانین
    << بند ویژه ارسال پست : کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد. >>

7. بالای صفحه | پست شماره : 14

کاربر سایت
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    36
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    218
    پسند گرفته
    134
    امتیاز کاربری
    184

چشم من 1 پاور هد دیگه اضافه خواهم کرد
    این الان عکس تانک منه که فیلتر هم روشنه و با چشم نمیشه هیچ هوایی رو که تاپ وارد میکنه رو دید ((البته دیرو امیرحسین گفت که یه ابر بزار که هوا نکشه از اون موقع هم دیگه نمیکشه دستش درد نکنه))
    و البته خود این یک جریان کلی رو داخل تانک ایجاد میکنه که co2 در تمام جهات پخش بشه
    من اگه یک پاور هد دیگه اضافه کنم این جریان به هم نمیخوره؟
    2 کاربر پسندیده اند: SAEED.GALAXY,علی بختیاری

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع