سوالات مرتبط با نور در آکواریم گیاهی - صفحه 3
به انجمن امروزی خوش آمدید لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ثبت نام

کاربران فراخوانی شده

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 15 تا 21 , از مجموع 23
  1. بالای صفحه | پست شماره : 15

کاربر ماندگار و پیشکسوت
    نام
    امیرحسین سوری
    محل اقامت
    Houston, Texas
    شماره عضویت
    5
    میانگین ارسال
    0.13
    پسند داده
    2,550
    پسند گرفته
    3,583
    امتیاز کاربری
    6153

پاسخ : سوالات مرتبط با نور در آکواریم گیاهی

سلام امیرحسین جان،
    ببین Paint هم Resize داره، ,خواهشا یکم عکس هارو کوچیک تر بذار، مثل من (که عیبهای آکواریم معلوم نشه :-p )
    در مورد مقدار جریان مورد نیاز، خیلی از مطالعات انجام شده که جریان رو کم و زیاد کردن و مقدار فتوسنتر رو اندازه گیری کردن،
    برای مثال من خودم خروجی دی اکسید رو به پاور هد وصل کردم ، جریان خیلی بیشتر شد، دی اکسید هم پودر میشد و همه جا میرفت، اما فتوسنترم کاملا ایستاد،
    بحث diffusion (پخش) دی اکسید رو همیشه باید نظر بگیریم، بهترین مثالی که میشه زد نوشابه هست. نوشابه کربنیک اسید داره که با تلاطم و جریان شدید کربنیک اسید ناپایدار تبدیل به دی اکسید میشه و خارج میشه. این مسئله در مورد آکواریم گیاهی هم هست. پس جریان زیاد و خصوصا پاورهد خیلی ایده آل نیست چون فرصت حلالیت رو میگیره. مشاهده کردم که حبابهای دی اکسید همه جا اسپری شده اند ولی یک دور، دور آکواریم میچرخن و بعد از جای دیگه خارج میشن. چون جریان بالا نمیذاره حل بشن.
    ضمن اینکه مکانیزم جذب دی اکسید توسط گیاه، طوری هست که در جریان بالا، نمیتونه جذب داشته باشه. برای مثال دانشمندان روی گیاه Callitriche Stagnalis ، در جریان یک سانتی متر بر ثانیه فتوسنتر رو مشاهده کردند و در سرعت 4 سانتی متر بر ثانیه این مقدار به 29 درصد کاهش پیدا کرده:
    Madsen TV and Sondergaar M. 1983. The effects of current velocity on the photosynthesis, Scop.Aquat.Bot, 15: 187-193
    شما کافیه جریان رو قطع کنید چند ثانیه و فتوسنتر شدید گیاهان رو بیشتر مشاهده کنید.(البته این موضوع نباید طوری تعبیر شه که بدون جریان فتوسنتر داریم، باید دی اکسید همه جا پخش بشه، و وقتی پخش شد حالا خاموش میکنیم و فتوسنتر رو میبینیم، و بعد بعد از اتمام دی اکسید در اون مناطق نیاز داریم جریان رو راه بندازیم)
    پس جریان کافی (نه زیاد و نه کم) باید لحاظ بشه ( برای فیـــلـتریــنگ ، رسیدن دی اکسید و کود به همه جا و بحث جلبک).
    ----
    در نهایت هم،
    نور با این رنگ کهربایی اصلا کافی نیست، مشخصه تو عکس که خیلی نور کافی نمیرسه به کف،
    فعلا این موضوع رو باید حل کنی، اگر Eheim professional II رو هم بگیری بازم مشکلی حل نمیشه، اول سراغ اصل کاری ها برو و اگر فتوسنتر رو مشاهده نکردی، سراغ کارهای دیگه،
    موفق باشی
    7 کاربر پسندیده اند: amir2012,™@я€z,mahdi3000,Rezaei,rohollajalili,SAEED.GALAXY,sharifi

کوه ها،نهرها،درختان، پرندگان،ستارگان ،همه و همه با ما سخن میگویند. تنها لازم است سکوت کنیم،صبر کنیم و با آرامش به آنها گوش دهیم. Rachel Carson
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالات به صورت پیام خصوصی معذورم - سوالات خودرا در فروم مخصوص خود بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند.
    کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

2. بالای صفحه | پست شماره : 16

کاربر سایت
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    36
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    218
    پسند گرفته
    134
    امتیاز کاربری
    184

نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    سلام امیرحسین جان،
    ببین Paint هم Resize داره، ,خواهشا یکم عکس هارو کوچیک تر بذار، مثل من (که عیبهای آکواریم معلوم نشه :-p )
    در مورد مقدار جریان مورد نیاز، خیلی از مطالعات انجام شده که جریان رو کم و زیاد کردن و مقدار فتوسنتر رو اندازه گیری کردن،
    برای مثال من خودم خروجی دی اکسید رو به پاور هد وصل کردم ، جریان خیلی بیشتر شد، دی اکسید هم پودر میشد و همه جا میرفت، اما فتوسنترم کاملا ایستاد،
    بحث diffusion (پخش) دی اکسید رو همیشه باید نظر بگیریم، بهترین مثالی که میشه زد نوشابه هست. نوشابه کربنیک اسید داره که با تلاطم و جریان شدید کربنیک اسید ناپایدار تبدیل به دی اکسید میشه و خارج میشه. این مسئله در مورد آکواریم گیاهی هم هست. پس جریان زیاد و خصوصا پاورهد خیلی ایده آل نیست چون فرصت حلالیت رو میگیره. مشاهده کردم که حبابهای دی اکسید همه جا اسپری شده اند ولی یک دور، دور آکواریم میچرخن و بعد از جای دیگه خارج میشن. چون جریان بالا نمیذاره حل بشن.
    ضمن اینکه مکانیزم جذب دی اکسید توسط گیاه، طوری هست که در جریان بالا، نمیتونه جذب داشته باشه. برای مثال دانشمندان روی گیاه Callitriche Stagnalis ، در جریان یک سانتی متر بر ثانیه فتوسنتر رو مشاهده کردند و در سرعت 4 سانتی متر بر ثانیه این مقدار به 29 درصد کاهش پیدا کرده:
    Madsen TV and Sondergaar M. 1983. The effects of current velocity on the photosynthesis, Scop.Aquat.Bot, 15: 187-193
    شما کافیه جریان رو قطع کنید چند ثانیه و فتوسنتر شدید گیاهان رو بیشتر مشاهده کنید.(البته این موضوع نباید طوری تعبیر شه که بدون جریان فتوسنتر داریم، باید دی اکسید همه جا پخش بشه، و وقتی پخش شد حالا خاموش میکنیم و فتوسنتر رو میبینیم، و بعد بعد از اتمام دی اکسید در اون مناطق نیاز داریم جریان رو راه بندازیم)
    پس جریان کافی (نه زیاد و نه کم) باید لحاظ بشه ( برای فیـــلـتریــنگ ، رسیدن دی اکسید و کود به همه جا و بحث جلبک).
    ----
    در نهایت هم،
    نور با این رنگ کهربایی اصلا کافی نیست، مشخصه تو عکس که خیلی نور کافی نمیرسه به کف،
    فعلا این موضوع رو باید حل کنی، اگر Eheim professional II رو هم بگیری بازم مشکلی حل نمیشه، اول سراغ اصل کاری ها برو و اگر فتوسنتر رو مشاهده نکردی، سراغ کارهای دیگه،
    موفق باشی
    من هر روز دوبار سیفون 35 تا 40 درصد دارم ((صبح و شب)) تو این چند روزه غلظت رنگ کم شده و کم کم دارم به شفافیت میرسم
    و در مورد co2 یه کاری کردم که مقدار حل شدن co2 خیلی زیاد شده
    ببین این پاور هد ها کنار خروجی اصلی یه جا دارن که به اونجا شلنگ هوا وصل میشه حالا وقتی که من به خروجی اصلی شلنگ وصل کردم که آب رو به تاپ بفرسته آب مجبوره که از اون خروجی کوچیک هم رد بشه حالا من یدونه شلنگ به اون خروجی وصل کردم و توسط اون شلنگ داخل دیفیوژ جربیان ایجاد میشه که باعث میشه حل CO2 خیلی بالا بره
    این رنگ پس دادن تا کی طول میکشه؟
    بعد یه سوال دیگه اگه من چند روز خونه نباشم و کسی آبو عوض نکنه مشکل خیلی حادی پیش میاد؟ نور و co2 رو وصل کنه یکی دیگه

راستی ایهام پروفشنال E3 هم بگیرم حل نمیشه ؟ 2 تومن پولشه
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

3. بالای صفحه | پست شماره : 17

کاربر سایت
    شغل
    دانش آموز
    محل اقامت
    تهران
    شماره عضویت
    36
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    218
    پسند گرفته
    134
    امتیاز کاربری
    184

این عکس رو همین الان گرفتم بعد از سیفون
    3 کاربر پسندیده اند: Hamzeh,mahdi3000,sharifi
    درانجمن های تخصصی امروزی ادعا نداریم که اولین ، بهترین و یا پر بازدیدترینیم اما مطمئن باشید که خاص هستیم و متفاوت

4. بالای صفحه | پست شماره : 18

سرپرست انجمن آکواریومهای گیاهی
    شغل
    تعمیرات کامپیوتر - سخت افزار
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    32
    میانگین ارسال
    0.14
    پسند داده
    3,906
    پسند گرفته
    3,886
    امتیاز کاربری
    5580

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    من هر روز دوبار سیفون 35 تا 40 درصد دارم ((صبح و شب)) تو این چند روزه غلظت رنگ کم شده و کم کم دارم به شفافیت میرسم
    و در مورد co2 یه کاری کردم که مقدار حل شدن co2 خیلی زیاد شده
    ببین این پاور هد ها کنار خروجی اصلی یه جا دارن که به اونجا شلنگ هوا وصل میشه حالا وقتی که من به خروجی اصلی شلنگ وصل کردم که آب رو به تاپ بفرسته آب مجبوره که از اون خروجی کوچیک هم رد بشه حالا من یدونه شلنگ به اون خروجی وصل کردم و توسط اون شلنگ داخل دیفیوژ جربیان ایجاد میشه که باعث میشه حل CO2 خیلی بالا بره
    این رنگ پس دادن تا کی طول میکشه؟
    بعد یه سوال دیگه اگه من چند روز خونه نباشم و کسی آبو عوض نکنه مشکل خیلی حادی پیش میاد؟ نور و co2 رو وصل کنه یکی دیگه
    راستی ایهام پروفشنال E3 هم بگیرم حل نمیشه ؟ 2 تومن پولشه
    سلام آقا

هر روز سیفون نکن . بزار آب رنگ بگیره بعد سیفون کن که فایده داشته باشه . اینجوری سیکل رو دچار مشکل میکنی عزیز . پس نتیجه اینکه شما هر 3 روز یکبار تعویض آب داشته باش و عجله نکن . احتمالا تا 2 ماه آب همین رنگی میشه و بعد شما سیفون رو هفتگی انجام بده
    ایهایم پروفشنال هم نیازی نیست چون این پروسه ایه که باید طی بشه

موفق باشی
    6 کاربر پسندیده اند: amir2012,™@я€z,DarKfish,Hamzeh,rohollajalili,SAEED.GALAXY
    [SIGPIC][/SIGPIC]

5. بالای صفحه | پست شماره : 19

کاربر تاثیرگذار
    محل اقامت
    قزوین
    شماره عضویت
    902
    میانگین ارسال
    0.02
    پسند داده
    945
    پسند گرفته
    295
    امتیاز کاربری
    515

این سوالو من یه جا دیگه پرسیدم گفتن جاش اشتباست.
    سوالی که من دارم امکان استفاده از دیمر برای ال ای دی های متصل به درایور هست. آیا از این طریق میشه نور ال ای دی ها رو کم کرد؟ آیا کم کردم ولتاژ ورودی به ال ای دی آسیب میزند؟
    با تشکر
    3 کاربر پسندیده اند: ™@я€z,Hamzeh,mansooreshragh

6. بالای صفحه | پست شماره : 20

کاربر پیشکسوت
    نام
    حمزه حق پرست
    شغل
    ساخت تراریوم - بونسای - گلخانه
    محل اقامت
    رشت
    شماره عضویت
    205
    میانگین ارسال
    0.25
    پسند داده
    5,296
    پسند گرفته
    4,752
    امتیاز کاربری
    8574

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    سوالی که من دارم امکان استفاده از دیمر برای ال ای دی های متصل به درایور هست. آیا از این طریق میشه نور ال ای دی ها رو کم کرد؟ آیا کم کردم ولتاژ ورودی به ال ای دی آسیب میزند؟
    با تشکر
    در مورد آکواریوم نمیدونم ولی این کار شدنی هست و لامپ های اینچنینی هستن که به صورت وولوم نورشون کم میشه و یکباره خاموش نمیشه . با این تفاسیر دیمر هم میشه گذاشت . البته به نظر من . دوستان هم اگه چیزی میدونن نظر بدن .
    5 کاربر پسندیده اند: aligator,™@я€z,hesam,mansooreshragh,علی بختیاری
    سوت پایان را بزنید
    صداقت من حریف دورنگی زمانه نمیشود
    قبول میکنم
    بـــــــــــــــــاختم...

(فکر بدون خلاقیت و کپی شده همیشه در طولانی مدت محکوم به شکست است ،کپی تا کجا ...؟!)

کپی کلیه مطالب (تخصصی ؛ عمومی ) از کلیه انجمنها فارسی زبان به هر شکل ممنوع بوده و بدون تذکر با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

7. بالای صفحه | پست شماره : 21

کاربر سایت
    نام
    منصور
    محل اقامت
    ---
    شماره عضویت
    494
    میانگین ارسال
    0.00
    پسند داده
    62
    پسند گرفته
    41
    امتیاز کاربری
    170

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam نمایش پست ها
    با تشکر
    اینکه شما خودت بخوای سر راه خروجی درایور به ال ای دی دیمر وصل کنی نه امکانش نیست, اما درایورهایی وجود دارند که جریان خروجیشون با یه دسته ولوم کنترل میشه و میشه ازشون واسه کم کردن نور ال ای دی استفاده کرد, اینکار هم هیچ ضرری واسه ال ای دی نداره.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع